Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Nora LeFevre
Results
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Southern Door
Southern Door Girls
Southern Door High School
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/13
W
Replay
FOR 0-0
S. Baldwin
Tiger Pit
2024 Adidas Nationals
7th Place
117.2-123.6 lbs
04/13
L
Replay
F 0-2 2:39
N. Mayfield
Trailblazer Wrestling Club
2024 Adidas Nationals
Consi of 4
117.2-123.6 lbs
04/13
W
Replay
F 4-0 3:08
A. Miller
HURRICANE WRESTLING ACADEMY
2024 Adidas Nationals
Consi of 8 #2
117.2-123.6 lbs
04/13
W
Replay
F 5-0 1:20
J. Pohlsander
Willard
2024 Adidas Nationals
Consi of 8 #1
117.2-123.6 lbs
04/13
L
Replay
F 2-0 0:53
A. Guebara
Maize
2024 Adidas Nationals
Round of 16
117.2-123.6 lbs
02/23
L
Replay
DEC 9-7 SV
M. Usher
Milton Girls
2024 WIAA Individual State
D1 Cons. Round 2 (Fri. 1:45 p.m.)
Girls 114
02/23
W
Replay
DEC 9-3
T. York
Cadott Girls
2024 WIAA Individual State
D1 Cons. Round 1 (Fri. 10:00 a.m.)
Girls 114
02/23
L
Replay
F 9-0 2:52
S. Wagner
Princeton/Green Lake Girls
2024 WIAA Individual State
D1 Quarters (Thurs. Evening)
Girls 114
02/22
W
Replay
F 2-3 3:26
M. Kirchner
Hartford Union Girls
2024 WIAA Individual State
D1 - Champ Round 1 (Thurs. 3:00 p.m.)
Girls 114
02/17
W
F 4-0 5:08
L. Riehl
Shiocton
WIAA D3 Sect. B @ Bonduel Girls
Placement (16 Man)
114
02/17
W
F 5-0 1:59
D. Moats
Rosholt
WIAA D3 Sect. B @ Bonduel Girls
Semis (16 Man)
114
01/27
W
F 10-0 5:33
L. Riehl
Shiocton
2nd Annual Shawano Girls Invitational
Placements
114
01/27
W
F 2-0 1:39
B. Marsh
Wittenberg-Birnamwood
2nd Annual Shawano Girls Invitational
Semis
114
01/27
W
F 6-2 1:43
L. Reinert
Wautoma/Wild Rose
2nd Annual Shawano Girls Invitational
Round 2
114
01/20
L
DEC 6-0
M. Prescott
Hudson
2024 WI Challenge Series Girls
Girls Finals
114
01/20
L
F 4-0 3:16
C. Whittier
Mukwonago
2024 WI Challenge Series Girls
Girls Round 4
114
01/20
W
DEC 6-4
E. Mulloy
Waukesha West
2024 WI Challenge Series Girls
Girls Round 3
114
01/20
W
F 2-0 0:42
M. Bilau
Fort Atkinson
2024 WI Challenge Series Girls
Girls Round 2
114
01/20
W
F 2-4 1:27
M. Ulmen
Hortonville
2024 WI Challenge Series Girls
Girls Round 1
114
01/19
L
MD 11-0
E. Camps
Peshtigo
Multi Dual at Southern Door/Sturgeon Bay/Oconto/Peshtigo
Round 1
113
01/19
L
TF 17-2 5:30
P.
Coleman
Multi Dual at Crivitz / Southern Door / Coleman
Round 1
113
01/19
L
F 2-0 1:29
A.
Crivitz/Wausaukee
Multi Dual at Crivitz / Southern Door / Coleman
Round 1
113
01/19
W
DEC 14-12 SV
C. Stamsta
Oconto
Multi Dual at Southern Door/Sturgeon Bay/Oconto/Peshtigo
Round 1
113
01/06
W
F 4-2 3:40
M. Zimmerman
Marshall
Rocket Scramble
Round 4
113
01/06
W
F 2-1 2:44
N. Erz
Horicon
Rocket Scramble
Round 3
113
01/06
L
F 4-1 1:47
E. Hoyer
Brillion
Rocket Scramble
Round 2
113
01/05
L
DEC 6-3
O. Peeters
Little Chute
Little Chute Multi Dual, Kewaunee, Luxemburg-Casco, Southern Door
Round 1
120
01/05
L
F 8-0 1:34
C. Blohowiak
Luxemburg-Casco
Little Chute Multi Dual, Kewaunee, Luxemburg-Casco, Southern Door
Round 1
113
01/05
L
F 11-2 3:44
A. Ducat
Kewaunee
Little Chute Multi Dual, Kewaunee, Luxemburg-Casco, Southern Door
Round 1
120
12/30
W
F 6-1 3:56
A. Leverance
Nekoosa/Assumption/Port Edwards
Bi-State Classic - Girls
5th Place
114
12/29
W
F 9-0 4:14
A. Scheidermayer
Neenah
Bi-State Classic - Girls
Round 6 - Semi & Semi-Consolation
114
12/29
W
F 7-0 2:19
H. Dezelske
Holmen
Bi-State Classic - Girls
Round 5 - Wrestlebacks
114
12/29
L
F 4-0 2:50
B. Lull
Fennimore
Bi-State Classic - Girls
Round 3
114
12/28
W
F 2-0 1:22
A. Anaya
Badger
Bi-State Classic - Girls
Round 2
114
12/23
L
F 2-0 0:45
A. Bianchi
Two Rivers
2023 Wrightstown Lady`s Wrestling Invite
Round 5
114
12/23
W
MD 14-2
E. Federl
Grafton
2023 Wrightstown Lady`s Wrestling Invite
Round 4
114
12/23
W
F 4-0 3:55
B. Lull
Fennimore
2023 Wrightstown Lady`s Wrestling Invite
Round 2
114
12/13
W
F 0-0 3:55
A. Hansen
Chilton/Hilbert
Chilton/Hilbert Ind. Matches
Round 1
114
12/12
L
F 4-1 0:59
M. Ekstrom
Wausau East
Schoenherr Duals
Round 1
113
12/06
L
F 0-0 0:49
M. Beckett
De Pere
Schoenherr Duals
Round 1
113
12/04
L
F 13-4
R. Votis
Crandon
Schoenherr Duals
Round 1
113
12/02
L
TF 16-1
B. Davis
Wittenberg-Birnamwood
Schoenherr Duals
Round 1
113
12/01
L
F 0-0 1:52
G. Zellner
Denmark
Southern Door Multi Dual, Denmark, Kewaunee, Two Rivers
Round 1
113
12/01
W
F 16-3 2:23
S. Ostrom
Two Rivers
Southern Door Multi Dual, Denmark, Kewaunee, Two Rivers
Round 1
113
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/24
L
Replay
F 2-0 0:55
A. Zamora
Osseo-Fair./Aug./Fall Cr. Girls
2023 WIAA Individual State
D1 Cons. Round 1 (Fri. 10:00 a.m.)
Girls 100
02/24
L
Replay
MD 8-0
A. Gardner
Marshfield Girls
2023 WIAA Individual State
D1 Quarters (Thurs. Evening)
Girls 100
02/23
W
Replay
F 4-0 1:24
R. Ringhand
Oregon Girls
2023 WIAA Individual State
D1 - Champ Round 1 (Thurs. 3:00 p.m.)
Girls 100
01/28
L
MD 13-1
S. Peterson
Lena
2023 Dirk Sorenson Door County Classic
Placement Matches (16 Man)
106
01/28
L
F 12-0 4:31
S. Hruska
Iron Mountain HS
2023 Dirk Sorenson Door County Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
106
01/28
W
F 4-1 2:44
T. Bierman
Wittenberg-Birnamwood
2023 Dirk Sorenson Door County Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
106
01/21
L
F 9-0 4:38
T. Whiting
Oconto Falls
2023 WI Challenge Series Girls
Girls Finals
107
01/21
W
F 2-4 1:42
A. Hunter
Merrill
2023 WI Challenge Series Girls
Girls Round 4
107
01/21
W
F 4-0 2:48
P. Waidelich
New Richmond
2023 WI Challenge Series Girls
Girls Round 3
107
01/21
W
F 4-0 1:27
T. Carey
Eau Claire North
2023 WI Challenge Series Girls
Girls Round 2
107
01/14
W
DEC 11-5
E. Mulloy
Waukesha West
2023 Warrior Cup Girl`s Invitational
Round 6 (12 Man)
107
01/14
L
DEC 3-0
B. Derouin
Menasha
2023 Warrior Cup Girl`s Invitational
Round 5 (12 Man)
107
01/14
W
F 10-0 2:27
G. Novotny
Mauston/Necedah
2023 Warrior Cup Girl`s Invitational
Round 4 (12 Man)
107
01/14
W
F 5-0 3:07
K. Wisniewski
Clinton
2023 Warrior Cup Girl`s Invitational
Round 3 (12 Man)
107
01/14
W
DEC 7-0
N. Bishop
Westosha Central
2023 Warrior Cup Girl`s Invitational
Round 2 (12 Man)
107
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024