Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 17-19, 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 5-9, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Johnathan Garza
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2020-2021
2019-2020
2018-2019
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/16
L
DEC 6-4
T. Edwards
Keller Fossil Ridge
2021 UIL Boys Region 1-6A
Cons. Round 1 (12 Man)
120
04/16
L
DEC 8-5
J. Garcia
Keller Central
2021 UIL Boys Region 1-6A
Quarters (12 Man)
120
04/16
W
F 3-2 2:00
W. Pirk
El Paso Franklin
2021 UIL Boys Region 1-6A
Champ. Round 1 (12 Man)
120
04/09
L
DEC 9-7
R. Perlungher
Arlington Martin
2021 UIL Boys District 3-6A
Round 6
120
04/09
W
F 7-2 3:30
I. Amaya
Grand Prairie
2021 UIL Boys District 3-6A
Round 4
120
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/14
L
DEC 6-1
J. McPherson
Lewisville Marcus
2020 UIL Boys Region 1-6A
Rnd 3 2nd W
120
02/14
L
MD 12-2
L. Cambere
Lewisville Flower Mound
2020 UIL Boys Region 1-6A
Rnd 2 Qtrs 1st WB
120
02/14
W
F 2-4 2:31
S. Alfaro
Keller Timber Creek
2020 UIL Boys Region 1-6A
Round 1 (16 Man)
120
02/05
W
F 2-0 1:06
I. Amaya
Grand Prairie
UIL Boys District 3-6A
3rd Place
120
02/05
L
MD 19-8
S. Duran
South Grand Prairie
UIL Boys District 3-6A
Round 4
120
01/18
L
DEC 5-4 SV
R. Bennett
Plainview
Frank Halloran Ranger Classic
Cons Semi
120
01/18
L
MD 12-4
S. Duran
South Grand Prairie
Frank Halloran Ranger Classic
Semis and Consi Quarter
120
01/18
W
TF 18-1 4:48
T. Edwards
Keller Fossil Ridge
Frank Halloran Ranger Classic
Quarter Finals
120
01/11
W
F 9-2 2:39
C. GRIGSBY
---
Cougar Classic 2020
Placement Matches (16 Man)
120
01/11
W
DEC 10-5
R. Thompson
Mckinney North Hs
Cougar Classic 2020
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
01/11
W
F 10-5 5:04
M. Martinez
Fort Worth Boswell HS
Cougar Classic 2020
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
12/21
L
DEC 15-9
E. Duran
---
Santa Slam
2nd Wrestleback (16 Man)
120
12/21
L
F 2-0 0:54
Z. Flowers
---
Santa Slam
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
12/21
W
F 2-0 0:32
L. Townley
Trinity Christian Academy
Santa Slam
Round 1 (16 Man)
120
12/14
W
F 5-0 2:35
N. Gwynn
McKinney Christian Academy
46th Paul Aubrey Christmas Tournament VB
1st
B120
12/14
W
F 9-10 3:51
I. Dean
Dallas Skyline
46th Paul Aubrey Christmas Tournament VB
Semi & WBs
B120
12/14
W
MD 10-1
T. Frazier
Seagoville
46th Paul Aubrey Christmas Tournament VB
Qtr & WBs
B120
12/07
W
MD 8-0
T. Hussain
Klein Cain
2019 Woodlands Invitational - Men`s
Round 9 - Saturday (1st)
120
12/07
W
DEC 7-2
J. Sousa
Conroe
2019 Woodlands Invitational - Men`s
Round 6 - Saturday
120
12/07
W
F 2-0 1:03
M. Parkins
The Woodlands - Red
2019 Woodlands Invitational - Men`s
Round 4 - Saturday
120
12/06
W
F 2-0 0:56
W. Guyton
Kinkaid
2019 Woodlands Invitational - Men`s
Round 2 - Friday
120
11/23
W
DEC 15-8
N. Ventura
Irving
Richardson Roundup
Medals
120
11/23
W
F 4-0 1:20
M. Kotzen
JJ Pearce
Richardson Roundup
Round 4
120
11/23
W
F 7-2 3:18
R. Smith
---
Richardson Roundup
Round 2
120
11/17
W
MD 9-1
K. Martinez
---
2019 Arlington Invite Boys Varsity
5th Place
113
11/16
W
F 5-0 2:20
M. Gordon
---
2019 Arlington Invite Boys Varsity
Round 4 & 3rd WB
113
11/16
W
F 4-0 1:42
D. Cedillo
Weatherford
2019 Arlington Invite Boys Varsity
Round 3 & 2nd WB
113
11/16
L
DEC 7-2
K. Edwards
---
2019 Arlington Invite Boys Varsity
Round 2 & 1st WB
113
11/16
W
F 2-2 0:56
R. III
---
2019 Arlington Invite Boys Varsity
Round 1
113
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/19
W
F 6-2 2:24
T. Edwards
Keller Fossil Ridge Hs
Frank Halloran JV Ranger Classic
Medal - 1st and 2nd
120
01/19
W
F 2-0 0:26
M. Taha
Keller Fossil Ridge Hs
Frank Halloran JV Ranger Classic
Semi and Cons 3
120
01/19
W
MD 10-2
I. Harden
Keller Fossil Ridge Hs
Frank Halloran JV Ranger Classic
Champ Quarters
120
01/05
W
DEC 11-6
C. Dominguez
GRAND PRAIRIE
2020 Boys JV Lamar Inivitational
Placement Matches (8 Man)
120
01/05
W
F 2-0 0:36
D. Hendrix
MIDLOTHIAN HERITAGE
2020 Boys JV Lamar Inivitational
Semis & 1st WB (8 Man)
120
01/05
W
FOR 0-0
M. Dorsey
dunbar
2020 Boys JV Lamar Inivitational
Quarterfinals (8 Man)
120
12/08
W
F 2-0 0:46
D. Williams
Plano East
Paul Aubrey Christmas Tournament- JVB
Second Round- Semi`s and 1st Consi
120-126 A
12/08
W
F 2-2 1:47
S. Beritez
Irving Nimitz
Paul Aubrey Christmas Tournament- JVB
First Round
120-126 A
Related Content
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023