Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Trent Culver
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
F 2-0 0:28
L. Wolf
Lancaster
WIAA D3 Reg CII @ Mineral Point
Semis & 3rd WB (16 Man)
157
02/10
W
F 5-2 1:34
L. Webster
De Soto
WIAA D3 Reg CII @ Mineral Point
2nd Wrestleback (16 Man)
157
02/10
L
F 2-0 0:24
T. Steldt
Fennimore
WIAA D3 Reg CII @ Mineral Point
Quarters & 1st WB (16 Man)
157
02/10
W
MD 13-1
B. Miess
Riverdale
WIAA D3 Reg CII @ Mineral Point
Round 1 (16 Man)
157
02/03
W
DEC 8-5
T. Larson
River Valley
SWC/SWAL Clash
rd7
157
02/03
L
F 4-2 2:06
J. Wetter
Boscobel
SWC/SWAL Clash
rd6
157
02/03
W
F 0-0 1:50
P. Clemens
Lancaster
SWC/SWAL Clash
rd4
157
02/03
L
DEC 15-8
T. Larson
River Valley
SWC/SWAL Clash
Round 1 (16 Man)
157
01/20
L
DEC 6-3
J. Wetter
Boscobel/Wauzeka-Steuben
Riverdale Triangular
Round 1
157
01/19
L
F 0-0 1:27
B. Lenzendorf
Prairie du Chien
Mineral Point @ Prairie du Chien
Round 1
157
01/06
L
MD 11-3
M. Schleppenbach
West Salem/Bangor
WI Challenge Series W. Salem/Bangor Qual
Round 10
157
01/06
L
F 5-0 1:09
M. Steffens
Holmen
WI Challenge Series W. Salem/Bangor Qual
Round 2
157
12/29
L
F 2-0 1:42
B. Majerczyk
Oconto Falls
Bi-State Classic - Boys
Round 2 (Session #1B)
157
12/29
L
F 2-0 1:46
T. Paulson
Aquinas
Bi-State Classic - Boys
Round 1 (Session #1A)
157
12/09
L
F 4-1 0:26
D. Heiser
Evansville
2023 Duals in the Dells
Placement
165
11/29
L
F 4-1 2:51
H. Alt
River Valley
Mineral Point Tri
Round 1
165
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/14
W
F 7-0 1:46
B. Reisner
Flambeau
2023 Ladysmith Invitational
Round 3 (4 Man)
JV145
01/14
W
F 2-0 1:26
A. Gilberg
Black River Falls
2023 Ladysmith Invitational
Round 2 (4 Man)
JV145
01/14
W
F 2-0 0:35
K. Hall
Marathon
2023 Ladysmith Invitational
Round 1 (4 Man)
JV145
01/07
L
DEC 7-1
N. Griffin
West Salem/Bangor
WI Challenge Series W. Salem/Bangor Qual
Round 5 Wrestle Back 16-32 Man
145
01/07
L
F 6-1 4:18
H. Olson
Sparta
WI Challenge Series W. Salem/Bangor Qual
Round 2 - Premlinary and WB
145
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024