May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18-19, 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
Today · 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Wyatt Hoppes
Results
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Death Squad
Death Squad 2 (IN)
Eastern
Eastern (Greentown)
Eastern High School
Eastern high school
Eastern-Greentown WC
Indiana
YORKTOWN
Yorktown
Yorktown Wrestling Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
05/04
L
Replay
DEC 7-1
T. Gibbs
Contenders Wrestling Academy
ISWA Men`s Freestyle State
Round 8
150
05/04
W
Replay
TF 12-2 2:37
W. Luitgaren
Center Grove Wrestling Club
ISWA Men`s Freestyle State
Round 6
150
05/04
W
TF 10-0 0:40
E. Tate
Perry Meridian Wrestling Club
ISWA Men`s Freestyle State
Round 2
150
03/16
W
TF 10-0 2:46
A. Lopshire
The Fort Hammers Wrestling
Iron Eagle Freestyle
Round 1 (Best of 3)
157
03/02
W
DEC 6-4
J. Pugh
Hamilton Heights
1A/2A Indiana State Championship
Placement Matches (32 Man)
144
03/02
W
DEC 4-2
S. Bustamante
Bishop Chatard
1A/2A Indiana State Championship
Quarters & 3rd WB (32 Man)
144
03/02
W
F 7-1 1:32
J. Unger
Cowan
1A/2A Indiana State Championship
Round 1 (32 Man)
144
02/25
W
Replay
DEC 4-2 SV
J. Davis
Indianapolis Bishop Chatard
Indiana Frosh-Soph State Championships
Placement
144
02/25
W
Replay
DEC 5-2
N. Euson
East Central
Indiana Frosh-Soph State Championships
Semi`s
144
02/24
W
Replay
DEC 6-5
W. Cooksey
Bloomington South
Indiana Frosh-Soph State Championships
Quarters
144
02/24
W
Replay
DEC 9-2
N. Fields
Terre Haute South
Indiana Frosh-Soph State Championships
Round 4
144
02/24
W
Replay
DEC 11-4
J. Strain
Franklin Community High School
Indiana Frosh-Soph State Championships
Round 3
144
02/24
W
Replay
F 4-1 0:50
M. Mroueh
Griffith
Indiana Frosh-Soph State Championships
Round 2
144
02/19
W
Replay
DEC 3-2
K. Wilburn
Milan Tribe
Indy Nationals
Finals
144
02/19
W
Replay
DEC 3-2
B. Cannon
Pike
Indy Nationals
Semi 16/32 (Nicoson)
144
02/19
W
Replay
DEC 7-1
B. Burelison
Cascade
Indy Nationals
3rd Full Round
144
02/19
W
Replay
DEC 11-4
N. Trepcos
Lebanon Tiger Wrestling Club
Indy Nationals
2nd Full Round
144
02/18
W
Replay
MD 15-4
E. Ward
Carroll
Indy Nationals
Round of 32 and All
144
02/18
W
Replay
F 2-0 0:45
V. Simpson
Speedway
Indy Nationals
Round 1 (64 Man)
144
02/10
L
Replay
F 2-2 1:53
T. Szczepanski
Fort Wayne Bishop Dwenger
IHSAA Semi-State @ Fort Wayne (Coliseum)
Champ. Round 1 (16 Man)
144
02/03
L
DEC 4-0
C. Bollenbacher
South Adams
IHSAA Regional @ Jay County
Placement (8 Man)
144
02/03
W
DEC 4-0
S. Wolpert
Bellmont (IN)
IHSAA Regional @ Jay County
Semis (8 Man)
144
02/03
W
F 2-0 1:12
J. Landers
Jay County
IHSAA Regional @ Jay County
Quarters (8 Man)
144
01/27
W
DEC 4-3
K. Rhonemous
Delta
IHSAA Delta Sectional
Placement Matches
144
01/27
W
F 2-0 0:49
J. Unger
Cowan
IHSAA Delta Sectional
Semis and WB
144
01/27
W
F 2-0 0:46
O. Long
Wes-Del
IHSAA Delta Sectional
Quarters
144
01/13
L
F 1-0 5:03
J. Todd
PENDLETON HEIGHTS
2024 Hoosier Heritage Conference
Placement Matches (8 Man)
144
01/13
W
DEC 3-2
K. Rhonemus
DELTA
2024 Hoosier Heritage Conference
Semis - WB 1 (8 Man)
144
01/13
W
F 8-2 3:45
L. Sherrell
NEW CASTLE
2024 Hoosier Heritage Conference
Quarterfinals (8 Man)
144
01/05
L
DEC 8-4
K. Rhonemus
DELTA
DCAA Wrestling Tournament
Placement Matches (8 Man)
144
01/05
W
F 2-0 0:33
J. Unger
COWAN
DCAA Wrestling Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
144
12/30
L
F 2-0 1:57
B. Weaver
Owen Valley
52nd Boys Mooresville Holiday Classic
Placement Matches (32 Man)
144
12/30
W
M FOR 0-0
Z. Tranum
Lebanon
52nd Boys Mooresville Holiday Classic
Semis & 5th WB (32 Man)
144
12/29
W
F 3-0 2:48
K. Stewart
Terre Haute South
52nd Boys Mooresville Holiday Classic
Quarters & 3rd WB (32 Man)
144
12/29
W
DEC 5-0
P. Belwood
Castle
52nd Boys Mooresville Holiday Classic
Round 2 Champ & WB (32 Man)
144
12/29
W
F 0-0 1:48
M. Tedrow
Bloomington North
52nd Boys Mooresville Holiday Classic
Round 1 (32 Man)
144
12/02
W
DEC 7-1
R. Dodson
Mt. Vernon (Fortville)
Shamrock Duals
Round 3 (16 Team)
144
12/02
W
DEC 5-0
J. Drake
Ben Davis
Shamrock Duals
Round 2 (16 Team)
144
10/28
L
Replay
DEC 10-3
M. Kaye
Alpha Elite
Tyrant Gridiron (HOF) Duals High School
Round 2 (8 Team)
144
10/28
L
Replay
DEC 3-0
J. Jett
Brecksville
Tyrant Gridiron (HOF) Duals High School
Round 7 (8 Team)
144
10/28
W
Replay
MD 13-1
e. warren
Team Gotcha
Tyrant Gridiron (HOF) Duals High School
Round 4 (8 Team)
144
10/28
L
Replay
DEC 1-0
D. Henritze
Noke Wrestling RTC
Tyrant Gridiron (HOF) Duals High School
Finals (2 Team)
144
10/28
W
Replay
DEC 2-1
M. Laishley
330 Red
Tyrant Gridiron (HOF) Duals High School
Finals (2 Team)
144
10/28
L
F 6-0 1:53
J. Sanderfer
CP Elite
Tyrant Gridiron (HOF) Duals High School
Round 1 (8 Team)
144
10/28
L
Replay
F 4-1 2:52
S. King
330 Lab
Tyrant Gridiron (HOF) Duals High School
Round 6 (8 Team)
144
10/28
W
Replay
F 2-0 0:33
L. Toland
Mustang WC
Tyrant Gridiron (HOF) Duals High School
Round 3 (8 Team)
144
09/10
L
Replay
DEC 5-2
C. Plotts
Massillon Perry
IndianaMat Hoosier Preseason Open
Consi1,3,5 and 128 Round 4
141
09/10
W
Replay
F 2-0 0:28
J. Smith
Maurer Coughlin Wrestling Club
IndianaMat Hoosier Preseason Open
Round 4 Ch 16
141
09/10
W
Replay
MD 13-0
C. Kozak
Whitmer
IndianaMat Hoosier Preseason Open
Round 2 - Champ & WB (128 Man)
141
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
08/20
L
F 8-9 3:58
T. Sidel
The Fort (IN)
2023 Outway National Duals - HS - CANCELLED
Round 2 (4 Team)
144
08/20
W
DEC 3-0
B. CANNON
Wright Way Wrestling 1 (IN)
2023 Outway National Duals - HS - CANCELLED
Round 1 (4 Team)
144
05/06
L
Replay
DEC 3-0
J. Acuna
Region Wrestling Academy
ISWA Freestyle State Finals
Round 8
152
05/06
W
Replay
DEC 10-1
C. Tonte
Franklin Wrestling Club
ISWA Freestyle State Finals
Round 6
152
05/06
W
Replay
TF 12-0 1:57
M. Neidigh
Edgewood Wrestling Club
ISWA Freestyle State Finals
Round 4
152
05/06
W
Replay
TF 10-0 0:38
Q. Smith
Team Jeff Wrestling Club
ISWA Freestyle State Finals
Round 2
152
05/06
W
Replay
TF 11-0 1:15
J. Fouty
Whiteland Wrestling Club
ISWA Freestyle State Finals
Round 1
152
03/18
W
TF 8-0 0:36
Z. Clary
Perry Meridian
Iron Eagle Greco
Round 2
145
03/18
W
TF 8-0 1:35
B. Pigg
Fountain Central Wrestling Clu
Iron Eagle Greco
Round 1
145
03/18
W
F 6-0 0:58
C. Olson
Elite
Iron Eagle Freestyle
Placement Matches (8 Man)
145
03/18
W
F 6-0 1:28
D. Swiscz
south bend wrestling club
Iron Eagle Freestyle
Semis & 1st WB (8 Man)
145
03/18
W
TF 10-0 0:35
Z. Clary
Perry Meridian
Iron Eagle Freestyle
Quarterfinals (8 Man)
145
03/05
L
DEC 3-1
M. Cade
Southmont WC
Indiana 1A/2A Individual State
Placement Matches (32 Man)
138
03/05
W
DEC 6-0
T. Kendall
Oak Hill
Indiana 1A/2A Individual State
Semis & 5th WB (32 Man)
138
03/05
W
MD 11-3
T. Tackett
Rushville WC
Indiana 1A/2A Individual State
Quarters & 3rd WB (32 Man)
138
03/05
W
F 2-0 0:51
V. Simpson
Speedway WC
Indiana 1A/2A Individual State
Round 2 Champ & WB (32 Man)
138
03/05
W
F 4-2 3:55
O. Fairburn
Tri-West Hendricks WC
Indiana 1A/2A Individual State
Round 1 (32 Man)
138
02/26
L
Replay
DEC 6-3
L. Reid
Valparaiso
Indiana Frosh-Soph State Championships
Day 2 Blood Round
138
02/25
L
Replay
DEC 8-5
M. Ortega
Portage
Indiana Frosh-Soph State Championships
Quarters
138
02/25
W
Replay
DEC 6-1
N. Euson
East Central
Indiana Frosh-Soph State Championships
Round 4
138
02/25
W
Replay
F 5-0 3:08
C. Bohall
Bloomington South
Indiana Frosh-Soph State Championships
Round 3
138
01/28
W
F 4-0 3:49
N. Knopp
Madison-Grant
IHSAA Sectional @ Oak Hill
Placement Matches
132
01/28
W
DEC 7-0
G. Newland
Kokomo
IHSAA Sectional @ Oak Hill
Semis and WB
132
01/28
W
F 5-0 1:05
J. Diaz
Taylor
IHSAA Sectional @ Oak Hill
Quarters
132
01/28
W
FOR 0-0
F. Forfeit
Oak Hill
IHSAA Sectional @ Oak Hill
Champ Round 1 (16 Man)
132
01/21
L
F 4-6 5:39
J. Weaver
Rossville
Hoosier Heartland Conference 2023
Placement Matches (16 Man)
132
01/21
W
F 4-0 1:34
C. Belcher
Clinton Central
Hoosier Heartland Conference 2023
Semis & 3rd WB (16 Man)
132
01/21
W
F 4-1 2:35
K. Hall
Carroll
Hoosier Heartland Conference 2023
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
01/07
W
F 2-0 0:54
R. Farris
Columbia City
55th Annual Goshen Invitational
Placement Matches (8 Man)
132
01/07
W
TF 17-1 6:00
D. Ortiz
Goshen
55th Annual Goshen Invitational
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
132
01/07
W
F 2-0 0:17
H. Reilly
Whitko
55th Annual Goshen Invitational
Quarterfinals (8 Man)
132
09/11
L
Replay
DEC 2-0
K. Mikesell
Webo wrestling club
IndianaMat Hoosier Preseason Open
Round 4 Ch 16
141
09/11
L
Replay
DEC 9-5
C. Schoeff
Avon Wrestling Club
IndianaMat Hoosier Preseason Open
Round 4 Champ & WB (128 Man)
141
09/11
W
Replay
F 2-0 1:46
S. Rounds
McCutcheon
IndianaMat Hoosier Preseason Open
Round 2 - Champ & WB (128 Man)
141
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020