Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Liam Knerr
Results
High School Results
High School
High School
International
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Laramie
WY
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/24
W
Replay
F 2-0 0:53
I. Wold
Thunder Basin High School
WHSAA Boys State Championships
5th Place
4A-120
02/24
L
Replay
MD 10-0
D. Sorensen
Kelly Walsh
WHSAA Boys State Championships
Consi Semis 4th Wrestleback (16 Man)
4A-120
02/24
W
Replay
F 5-0 1:39
I. Beal
Central
WHSAA Boys State Championships
Third Round Wrestlebacks
4A-120
02/23
W
Replay
F 4-2 1:24
N. Beltran
Rock Springs
WHSAA Boys State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
4A-120
02/23
L
Replay
DEC 7-1
B. Whitright
Cheyenne East
WHSAA Boys State Championships
Quarters (16 Man)
4A-120
02/22
W
F 4-0 1:13
S. Henman
Kelly Walsh
WHSAA Boys State Championships
Round 1 (16 Man)
4A-120
02/17
W
F 2-0 0:26
M. Jirak
Star Valley
WHSAA 4A West Regional
3rd Place
120
02/17
W
F 2-0 0:30
N. Beltran
Rock Springs
WHSAA 4A West Regional
Round 7 (consi semis)
120
02/17
L
DEC 15-9
S. Cruz
Rock Springs
WHSAA 4A West Regional
Round 6 Semis
120
02/17
W
F 6-4 2:34
S. Henman
Kelly Walsh
WHSAA 4A West Regional
Round 4 Quarters
120
02/08
W
F 0-0 0:30
K. Reisner
South
South @ Laramie
Round 1
120
01/27
L
M FOR 0-0
I. Beal
Cheyenne Central
2024 Ron Thon Memorial Varsity - Boys
Cons Qtrs
120
01/27
W
Replay
DEC 7-6
S. Cruz
Rock Springs
2024 Ron Thon Memorial Varsity - Boys
Rd 4 Quarterfinals w/WB
120
01/26
W
Replay
MD 15-5
J. Moore
Campbell County
2024 Ron Thon Memorial Varsity - Boys
Rd 3 Cons Only
120
01/26
L
Replay
DEC 7-2
C. Dunham
Sheridan
2024 Ron Thon Memorial Varsity - Boys
Round 2
120
01/26
W
Replay
F 9-7 5:56
H. Eardley
Kelly Walsh
2024 Ron Thon Memorial Varsity - Boys
Round 1
120
01/24
L
F 0-0 5:30
H. Eardley
Kelly Walsh
Kelly Walsh @ Laramie
Round 1
120
01/20
L
DEC 9-2
C. Boren
Thermopolis
2024 Lander Valley HS Invite
3rd Place
120
01/20
W
F 4-0 1:53
W. Wood
Cody
2024 Lander Valley HS Invite
Consi Semis
120
01/20
W
F 4-0 2:31
T. Nicolay
Torrington
2024 Lander Valley HS Invite
WB w/Semis
120
01/20
W
MD 14-2
C. McWilliams
Lander Valley
2024 Lander Valley HS Invite
Rd 4 WB 32-man, Rd 2 WB 16-man
120
01/19
L
TF 16-1 3:39
T. Peterson
Cody
2024 Lander Valley HS Invite
Quarterfinals with WB
120
01/19
W
F 2-0 0:33
B. Batt
Powell
2024 Lander Valley HS Invite
Champ Rd 2 & WB Rd 1 32-man, Rd 1 16-man
120
01/12
W
F 2-2 1:04
J. Jewell
Worland
2024 Thoman Soda Ash Memorial Dual
Round 2 (4 Team)
120
01/12
W
F 2-0 0:44
D. Long
Roosevelt
2024 Thoman Soda Ash Memorial Dual
Round 3 (6 Team)
120
01/12
W
F 4-5 1:57
A. Lucero
Green River
2024 Thoman Soda Ash Memorial Dual
Round 1 (6 Team)
120
01/12
W
F 10-5 5:19
D. Sanchez
Big Piney
2024 Thoman Soda Ash Memorial Dual
Round 5 (6 Team)
120
01/12
L
MD 11-2
B. Banks
Salem Hills
2024 Thoman Soda Ash Memorial Dual
Round 2 (6 Team)
120
01/12
L
F 2-0 1:26
H. Batista
Kemmerer
2024 Thoman Soda Ash Memorial Dual
Round 1 (4 Team)
120
01/10
W
F 2-0 0:55
B. Rowland
Cheyenne East
Cheyenne East @ Laramie
Round 1
126
01/06
W
F 3-2 2:16
C. Dunham
Sheridan
2024 Shane Shatto Memorial - BOYS
3rd Place
120
01/06
W
F 6-1 2:03
T. Nicolay
Torrington
2024 Shane Shatto Memorial - BOYS
Rd 7 Cons Semis
120
01/06
L
DEC 10-3
N. Fish
Lingle-Ft. Laramie/Southeast
2024 Shane Shatto Memorial - BOYS
Rd 6 SF
120
01/05
W
F 2-0 0:49
B. Whitright
Cheyenne East
2024 Shane Shatto Memorial - BOYS
Rd 4 QF w/WB
120
01/05
W
F 12-2 3:11
H. Welsh
Campbell County
2024 Shane Shatto Memorial - BOYS
Rd 2
120
01/04
W
F 6-0 3:10
K. Gudahl
Wheatland
Laramie @ Wheatland
Round 1
126
12/13
W
DEC 5-4
L. Russell
Natrona County
Laramie @ Natrona County
Round 1
126
12/10
L
F 2-0 1:02
W. Willson
Pinedale
Charlie Lake - Varsity Boys 2023
1st Place
126
12/10
W
F 3-11 5:48
C. Gamino
Scottsbluff
Charlie Lake - Varsity Boys 2023
Semis & 3rd WB (16 Man)
126
12/09
W
DEC 9-7
W. Sylvester
Lingle-Ft. Laramie/Southeast
Charlie Lake - Varsity Boys 2023
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
12/09
W
F 2-0 1:01
A. Aragon
Greeley West
Charlie Lake - Varsity Boys 2023
Round 1 (16 Man)
126
12/08
W
DEC 7-5 SV
R. Grubbs
Torrington
Charlie Lake Duals 2023
Round 4 (10 Team)
126
12/08
W
F 2-0 0:56
C. Meyer
Wheatland
Charlie Lake Duals 2023
Placement
126
12/08
W
F 6-0 1:37
C. Ross
Burns/Pine Bluffs
Charlie Lake Duals 2023
Round 1 (10 Team)
126
12/08
L
F 2-0 0:21
D. Humes
Moorcroft
Charlie Lake Duals 2023
Round 5 (10 Team)
126
12/08
L
DEC 3-1
B. Johnson
Douglas
Charlie Lake Duals 2023
Round 2 (10 Team)
126
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/21
L
Replay
F 9-0 4:14
T. Carricato
Saratoga
2023 Lander Valley HS Invite
3rd Place
120
01/21
W
FOR 0-0
T. Smith
Cody
2023 Lander Valley HS Invite
Consi Semis
120
01/21
W
Replay
MD 14-5
B. Eichenberger
Torrington
2023 Lander Valley HS Invite
WB w/Semis
120
01/21
W
Replay
DEC 7-0
B. Herring
Rawlins
2023 Lander Valley HS Invite
Rd 4 WB 32-man, Rd 2 WB 16-man
120
01/21
L
Replay
F 2-0 0:59
R. Nutt
Pinedale
2023 Lander Valley HS Invite
Quarterfinals with WB
120
01/20
W
Replay
F 2-3 4:25
L. Alexander
Greybull/Riverside
2023 Lander Valley HS Invite
Champ Rd 2 & WB Rd 1 32-man, Rd 1 16-man
120
01/13
W
MD 13-4
D. Leidecker
Salem Hills
2023 Thoman-Jackman Dual Tournament
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
120
01/13
W
F 2-0 1:31
W. Whiting
Mountain View
2023 Thoman-Jackman Dual Tournament
Round 1 (6 Team)
120
01/13
L
F 7-0 3:25
A. Mackinnon
Green River
2023 Thoman-Jackman Dual Tournament
Round 5 (6 Team)
120
01/13
W
F 2-0 0:43
G. Trujillo
Rawlins
2023 Thoman-Jackman Dual Tournament
Placement Matches (8 Team)
120
01/13
L
DEC 7-2
L. Benton
Evanston
2023 Thoman-Jackman Dual Tournament
Quarterfinals (8 Team)
120
01/13
W
F 5-0 1:46
T. Moe
Buffalo
2023 Thoman-Jackman Dual Tournament
Round 4 (6 Team)
120
01/07
W
Replay
DEC 12-9
T. Vigil
Central
2023 Shane Shatto Memorial - BOYS
5th Place
120
01/07
L
Replay
F 6-0 2:27
C. Dunham
Sheridan
2023 Shane Shatto Memorial - BOYS
Rd 7 Cons Semis
120
01/07
W
Replay
DEC 5-3
I. Wold
Thunder Basin High School
2023 Shane Shatto Memorial - BOYS
Cons w/SF
120
01/07
W
Replay
DEC 4-2
W. Knight
Wright
2023 Shane Shatto Memorial - BOYS
Rd 5 WB Only
120
01/06
L
Replay
DEC 6-3
W. Weiss
Central
2023 Shane Shatto Memorial - BOYS
Rd 4 QF w/WB
120
01/06
W
Replay
TF 18-3 4:59
I. Wold
Thunder Basin High School
2023 Shane Shatto Memorial - BOYS
Rd 1 (32 Man)
120
01/06
W
Replay
DEF 2-1 1:04
T. Mahoney
Castle View
2023 Shane Shatto Memorial - BOYS
Rd 2
120
12/09
W
Replay
DEC 4-1
C. Tishkowski
Fossil Ridge
Charlie Lake Duals 2022
Round 1 (10 Team)
126
12/09
W
Replay
F 4-0 0:48
K. Gudahl
Wheatland
Charlie Lake Duals 2022
Round 2 (10 Team)
126
10/29
L
Replay
F 2-0 0:46
P. Miranda
TX
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R4 - Champ & WB (128, 64, & 32)
126
10/28
L
Replay
MD 12-4
C. Amico
IL
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R2
126
Related Content
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021