May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
Today · 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Molly Canfield
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Other
Team Name
Bear River
Bear River Wrestling Club
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/04
W
DEC 6-4
T. Pay
Juab Wrestling Club
Juab Folkstyle Tournament
Round 2 (Best of 3)
125-128
03/04
W
MD 11-1
T. Pay
Juab Wrestling Club
Juab Folkstyle Tournament
Round 1 (Best of 3)
125-128
01/21
L
DEC 7-5 SV
B. Hess
Bear River Junior High
1A-4A Girls Junior/Middle State 2023
Placement Matches (32 Man)
117-122
01/21
W
DEC 10-5
A. Rich
Bear River Junior High
1A-4A Girls Junior/Middle State 2023
Semis & 5th WB (32 Man)
117-122
12/17
L
F 5-3 5:08
B. Deeter
Sanderson wrestling academy
Jaydon Rogers Memorial Tournament
Round 5 (5 Man)
120
12/17
W
FOR 0-0
A. Tsinnijinnie
Champions Wrestling
Jaydon Rogers Memorial Tournament
Round 4 (5 Man)
120
12/17
W
F 4-1 2:00
G. LeBlanc
Top Of Utah
Jaydon Rogers Memorial Tournament
Round 2 (5 Man)
120
12/17
W
DEC 10-5
L. Gamble
Bear River
Jaydon Rogers Memorial Tournament
Round 1 (5 Man)
120
11/26
W
Replay
DEC 3-0
M. Coulam
Top of Utah
Turkey Tussle
1st & 3rd (16 Man)
120
11/26
W
Replay
F 4-0 1:30
A. Colvin
Roy Wrestling Club
Turkey Tussle
4th Wrestleback (16 Man)
120
11/26
W
Replay
F 2-0 1:30
C. Olson
Top of Utah
Turkey Tussle
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
11/26
W
Replay
F 2-0 0:51
S. Belveal
208 Badgers
Turkey Tussle
2nd Wrestleback (16 Man)
120
11/26
L
Replay
DEC 4-3
M. Coulam
Top of Utah
Turkey Tussle
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
11/12
W
F 5-0 2:00
G. LeBlanc
Top of Utah
Empire Melee `Layton Youth Wrestling` 22
Round 3 (4 Man)
112-120
11/12
W
DEC 7-0
P. Chournos
Bear River Wrestling Club
Empire Melee `Layton Youth Wrestling` 22
Round 2 (4 Man)
112-120
11/12
W
FOR 0-0
L. Craven
Bear River Wrestling Club
Empire Melee `Layton Youth Wrestling` 22
Round 1 (4 Man)
112-120
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020