Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Gennaro Patacca
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
KC Elite
KC Elite Training Center
KC Elite Trainng Center
Valhalla
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
05/18
W
F 2-0 0:14
T. Herring-McIntyre
NC Pride Wrestling Club
Southern Throne
Round 2 (3 Man)
72-82
05/18
W
F 2-0 0:10
H. Acuna
Carolina Reapers
Southern Throne
Round 1 (3 Man)
72-82
05/18
L
F 4-0 1:37
M. Sargsyan
Mwc
Southern Throne
Round 3 (4 Man)
82
05/18
W
F 2-0 0:41
M. Martin
Sly Fox Wrestling Club
Southern Throne
Round 2 (4 Man)
82
05/18
L
F 4-0 1:28
C. Lee
Heartland Wrestling Club
Southern Throne
Round 1 (4 Man)
82
03/09
W
F 2-0 0:58
A. Yiakas
White Knoll Youth Wrestling
2024 SCUSA Wrestling Folkstyle State
Round 1 (Best of 3)
69-71
12/30
W
Replay
F 5-0 0:40
L. Smith
White Knoll
Season`s Beatings Youth Nationals
Round 3 (4 Man)
75
12/30
W
Replay
F 2-0 0:19
B. Lirgg
Mighty Warriors
Season`s Beatings Youth Nationals
Round 2 (4 Man)
75
12/30
L
Replay
DEC 7-2
S. Lancour
Poquoson Athletic Association
Season`s Beatings Youth Nationals
Semis & WB (8 Man)
75
12/30
W
Replay
F 5-0 0:40
J. Tannehill
Buford Stingers
Season`s Beatings Youth Nationals
Round 1 (4 Man)
75
12/30
L
Replay
MD 8-0
A. Wilson
C2X
Season`s Beatings Youth Nationals
Quarterfinals (8 Man)
75
12/16
L
M FOR 0-0
K. Collins
Dixie hornets
Team Tiger Tussel
Round 1 (3 Man)
75
12/16
L
Replay
M FOR 1-1
C. Stsiapanau
Palmetto State Wrestling Acade
Team Tiger Tussel
Round 1 (5 Man)
80
12/16
L
M FOR 0-0
A. Martin
Dixie hornets
Team Tiger Tussel
Round 3 (5 Man)
80
12/16
L
M FOR 0-0
K. Collins
Dixie hornets
Team Tiger Tussel
Round 2 (5 Man)
80
12/16
L
M FOR 0-0
J. Rapley
Dixie hornets
Team Tiger Tussel
Round 4 (5 Man)
80
12/16
L
M FOR 0-0
J. Hughes
Backyard Brawlers
Team Tiger Tussel
Round 2 (3 Man)
75
12/09
W
Replay
F 2-0 0:28
K. Collins
Dixie hornets
Wildcat Wrangle
Placement Matches (8 Man)
75
12/09
W
Replay
F 7-0 1:37
M. Campoalegre
Cane Bay Cobras
Wildcat Wrangle
Cons. Semis (8 Man)
75
12/09
L
Replay
F 0-2 1:38
M. Davenport
Dixie hornets
Wildcat Wrangle
Quarterfinals (8 Man)
75
12/09
L
NC 0-0
M. Davenport
Dixie hornets
Wildcat Wrangle
2nd Place Match (8 Man)
75
11/18
L
Replay
F 2-0 0:49
B. Bolin
West Wateree Wrestling Club
The Elite Predator Challege
Round 3 (4 Man)
80
11/18
L
Replay
F 10-6 1:35
L. Ahlgren
C2X
The Elite Predator Challege
Placement Matches (8 Man)
75
11/18
W
FOR 0-0
C. Fosselman
Tech Fall
The Elite Predator Challege
Cons. Semis (8 Man)
75
11/18
W
Replay
F 2-2 1:32
P. Osborne
C2X
The Elite Predator Challege
Round 2 (4 Man)
80
11/18
L
Replay
DEC 4-2
G. Tanis
C2X
The Elite Predator Challege
Semis & WB (8 Man)
75
11/18
W
Replay
F 2-0 0:36
C. Duckett
River Bluff Youth Wrestling
The Elite Predator Challege
Quarterfinals (8 Man)
75
11/11
W
F 6-1 2:22
Z. Reveiz
Knights Youth Wrestling
White Knoll Kickoff
Round 2 (3 Man)
75
11/11
W
F 0-0
S. Ratay
Lexington Youth Wrestling
White Knoll Kickoff
Round 1 (3 Man)
75
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/03
W
Replay
F 2-0 0:37
A. Thompson
Combative Sports Athletic Center
Bootleggers Individual
Round 3 (4 Man)
70/75
06/03
L
Replay
F 7-0 1:29
B. Bolin
West Wateree
Bootleggers Individual
2nd Wrestleback (8 Man)
70
06/03
W
Replay
F 3-0 0:32
C. Wagoner
Battle Born
Bootleggers Individual
Round 2 (4 Man)
70/75
06/03
W
Replay
DEC 4-2
L. French
Cookeville Youth Wrestling
Bootleggers Individual
Semis & 1st WB (8 Man)
70
06/03
W
Replay
F 0-2 0:11
J. King
---
Bootleggers Individual
Round 1 (4 Man)
70/75
06/03
L
Replay
F 2-0 1:00
R. Moten
Ohio Heroes
Bootleggers Individual
Quarterfinals (8 Man)
70
05/20
L
Replay
DEC 7-4
T. Lindquist
Crystal Coast Grapplers
Southern Throne Individual
Round 5 (6 Man)
70
05/20
W
Replay
F 2-0 0:39
R. Johnson
Ohio Heroes
Southern Throne Individual
Round 4 (6 Man)
70
05/20
L
Replay
F 4-0 1:39
R. Moten
Ohio Heroes
Southern Throne Individual
Round 3 (6 Man)
70
05/20
W
Replay
F 2-0 0:36
C. Montiel
828 Wrestling Club
Southern Throne Individual
Round 2 (6 Man)
70
05/20
L
Replay
MD 12-0
B. Bolin
West Wateree Wrestling Club
Southern Throne Individual
Round 1 (6 Man)
70
03/25
L
FOR 0-0
W. Wentworth
Maverick Wrestling Club
Valhalla Ironman
round3
67-70
03/25
L
FOR 0-0
K. Johnson
Innovation HT Wrestling Club
Valhalla Ironman
Round2
67-70
12/17
W
FOR 0-0
L. Rubino
Chapin Wrestling Club
Hard Rock Ram Rumble
Round 3 (3 Man)
67
12/17
L
F 0-0
H. Douglas
Hard rock rams
Hard Rock Ram Rumble
Round 2 (3 Man)
67
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020