Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Terrell Williams
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
F 16-5 4:17
J. Mejia
Chattooga
GHSA Class 1A Section A
Placement Matches (16 Man)
120
02/10
L
DEC 5-2
L. Higginbotham
Charlton County
GHSA Class 1A Section A
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
02/10
W
F 15-5 4:54
B. Harper
Elbert County
GHSA Class 1A Section A
2nd Wrestleback (16 Man)
120
02/10
L
DEC 8-6 SV
T. Morgan
Commerce Hs
GHSA Class 1A Section A
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
02/03
W
DEC 5-2
C. Gladden
Treutlen
GHSA Class 1A Area 1
Placements
120
02/03
W
FOR 0-0
C. Thompson
Telfair County
GHSA Class 1A Area 1
Semis and WB3
120
01/27
L
F 11-0 3:58
J. Newman
Screven County
Paul Thigpen Sweet Onion Invitational
3rd Place
126
01/27
W
DEC 7-3
W. Hill
Swainsboro
Paul Thigpen Sweet Onion Invitational
Var Round 7
126
01/27
L
F 10-0 3:03
J. Westberry
Brantley County
Paul Thigpen Sweet Onion Invitational
Var Round 6
126
01/26
W
F 9-1 1:00
J. Lambert
Charlton County
Paul Thigpen Sweet Onion Invitational
Var Round 4
126
01/26
W
F 4-0 0:39
M. Getty
Jeff Davis
Paul Thigpen Sweet Onion Invitational
Var Round 2
126
01/19
W
Replay
DEC 8-6
J. Andrews
Temple
GHSA 1A STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
Round 1 (16 Team)
126
01/19
L
Replay
F 7-0 1:48
P. Lilenfeld
St Francis School
GHSA 1A STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
2nd Wrestleback (16 Team)
126
01/19
L
Replay
DEC 7-2
J. Jenkins
Trion
GHSA 1A STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
Quarters & 1st WB (16 Team)
126
01/13
W
MD 14-4
K. Hutchison
Montgomery Co Hs
GHSA Area 1-A Duals
Round 4 (6 Team)
126
01/13
W
DEC 8-4
W. Hill
Swainsboro
GHSA Area 1-A Duals
Round 3 (6 Team)
126
01/06
W
TF 16-1 4:00
J. Donaldson
Westside
Tiger Den Invitational
Placement Matches (8 Man)
120
01/06
W
MD 13-5
A. McMullen
Harlem
Tiger Den Invitational
Semis & 1st WB (8 Man)
120
01/06
W
F 2-0 1:30
C. Saravia
Habersham Central
Tiger Den Invitational
Quarterfinals (8 Man)
120
12/30
L
DEC 6-0
D. Sapp
Westfield School
The Raider Invitational
Placement Matches
120
12/30
W
F 7-2 3:17
K. Wheeler
Perry
The Raider Invitational
Semis & Consolation
120
12/30
W
F 2-0 3:06
J. Zaldo
Veteran`s
The Raider Invitational
Round 5
120
12/30
W
F 2-0 1:02
W. Patisaul
Dublin
The Raider Invitational
Round 4
120
12/29
W
FOR 0-0
F. Forfeit
Bulloch Academy
The Raider Invitational
Round 3
120
12/29
W
MD 11-0
B. Simmons
Statesboro
The Raider Invitational
Round 1
120
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
W
DEC 13-6
P. Roberson
Charlton County
GHSA Class 1A Section A
Placement (16 Man)
113
02/11
L
F 7-2 3:38
M. Hedrick
---
GHSA Class 1A Section A
Semis & 3rd WB (16 Man)
113
02/11
W
F 14-5 3:39
J. Dyer
Crawford County
GHSA Class 1A Section A
2nd Wrestleback (16 Man)
113
02/11
L
F 5-7 4:18
S. Higdon
Mt Zion, Carroll
GHSA Class 1A Section A
Quarters & 1st WB (16 Man)
113
02/11
W
F 10-0 3:01
A. Zenga
Chattooga
GHSA Class 1A Section A
Round 1 (16 Man)
113
02/04
W
F 12-4 5:19
E. Hardeman
Montgomery Co Hs
GHSA Class 1A Area 1
Placements
113
01/28
W
F 10-6 2:00
B. Stevens
Coffee
Sweet Onion Invitational
Placement Matches (16 Man)
113
01/28
W
DEC 9-6
M. Johnson
Vidalia
Sweet Onion Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
113
01/28
L
F 4-5 5:33
P. Washnock
Lowndes HS
Sweet Onion Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
113
01/27
W
F 11-1 3:25
F. Brown
Burke County
Sweet Onion Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
113
01/27
W
F 4-2 2:00
M. Johnson
Vidalia
Sweet Onion Invitational
Round 1 (16 Man)
113
01/07
W
F 5-7 4:21
C. Thompson
Telfair County
GHSA Area 1-A Duals Tournament
Round 3 (6 Team)
120
01/07
W
F 5-0 0:58
J. Sutherland
Swainsboro
GHSA Area 1-A Duals Tournament
Round 4 (6 Team)
120
01/07
W
F 2-0 0:58
K. Hutchinson
Montgomery Co Hs
GHSA Area 1-A Duals Tournament
Round 5 (6 Team)
120
01/07
W
DEC 5-3
T. White
East Laurens
GHSA Area 1-A Duals Tournament
Round 2 (6 Team)
120
01/07
L
DEC 8-4
C. Gladden
Treutlen
GHSA Area 1-A Duals Tournament
Round 1 (6 Team)
120
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024