May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18-19, 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
Today · 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
oakley Jones
Results
High School Results
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Bear River Junior High Wrestling Club
Bear River Wrestling
Bear River Wrestling Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/09
L
Replay
F 9-10 1:18
P. Call
Bear River Wrestling Club
Battle Royale Championships
2nd Wrestleback (8 Man)
90
12/09
W
Replay
F 13-2 1:30
K. Ledbetter
Sons Of Atlas Wrestling Club
Battle Royale Championships
Semis & 1st WB (8 Man)
90
12/09
L
Replay
F 5-0 1:00
A. Brady
Sons Of Atlas Wrestling Club
Battle Royale Championships
Quarterfinals (8 Man)
90
11/11
L
F 10-0 2:28
S. Trinnaman
Bear River Jr High Wrestling C
Top of Utah Championships
Round 3 (4 Man)
93-106
11/11
W
F 3-2 1:24
A. Zorn
Fremont Wrestling Club
Top of Utah Championships
Round 2 (4 Man)
93-106
11/11
L
F 5-0 0:34
C. Olson
Top of Utah
Top of Utah Championships
Round 1 (4 Man)
93-106
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
L
Replay
F 2-2 1:27
K. Johnson
Ridgeline Wrestling
Utah Youth Super State
Medal Rounds
85
02/11
W
Replay
F 5-1 3:22
P. Call
Bear River Junior High Wrestling Club
Utah Youth Super State
2nd Wrestleback (8 Man)
85
02/11
L
Replay
F 3-4 2:46
K. Johnson
Ridgeline Wrestling
Utah Youth Super State
Round 1 Small Weights
85
11/19
W
F 5-0 0:42
T. Romero
Warrior Wrestling Club Jr. Hig
Weber Northern Regional
Semifinals & WB (8, 16, & 32 man)
79-83
11/19
L
F 2-2 2:03
P. Tolman
Top of Utah
Weber Northern Regional
Quarterfinals & WB (8 & 16 man)
79-83
11/19
L
F 13-2 2:56
K. Serate
Ben Lomond
Weber Northern Regional
Round 2 Champ & WB (32 man)
79-83
11/12
W
MD 12-3
P. Call
Bear River Wrestling Club
Empire Melee `Layton Youth Wrestling` 22
Round 3 (3 Man)
78-85
11/12
W
F 12-2 1:33
S. Trinnaman
Fremont Wrestling Club
Empire Melee `Layton Youth Wrestling` 22
Round 2 (3 Man)
78-85
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020