Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Marcelo Cantu
Results
High School Results
High School
High School
International
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Built by Brunson
Lincolnshire (Stevenson)
Lincolnshire Stevenson
Stevenson
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/07
L
TF 15-2 2:54
K. Kosciarz
suplex
Saint Viator Developmental FS/GR
Round 2 (4 Man)
135-139
04/07
L
TF 8-0 1:07
I. Olejniczak
Alpha Wrestling Academy
Saint Viator Developmental FS/GR
Round 2 (4 Man)
135-139
04/07
L
DEC 10-4
K. Kosciarz
suplex
Saint Viator Developmental FS/GR
Round 1 (4 Man)
135-139
03/03
L
DEC 7-0
D. Derevlyak
Palatine
IWCOA 2024 N Sect Lake Zurich
Semis & 3rd WB (16 Man)
126
02/25
L
DEC 3-2
J. Lopez
Johnsburg
IWCOA 2024 N Reg Lakes
Round 8 (Placement Matches)
126
02/25
W
DEC 9-3
C. Tcholakov
Grant
IWCOA 2024 N Reg Lakes
Round 7 (WB Semi`s)
126
02/25
L
DEC 4-2 SV
A. Eisenberg
Grayslake Central
IWCOA 2024 N Reg Lakes
Round 6 (Semi`s and WB)
126
02/25
W
F 3-0 2:55
E. Murray
Mundelein
IWCOA 2024 N Reg Lakes
Round 4 (8 Q, 16 Q & 1 WB, 32 Q & 3 WB)
126
02/25
W
F 7-1 1:39
C. Chavez
Grant
IWCOA 2024 N Reg Lakes
Round 2 (32 P & WB 1, 16 P)
126
02/25
W
DEC 9-3
I. Thomson
Antioch
IWCOA 2024 N Reg Lakes
Round 1 (32 Man)
126
01/27
W
F 8-6 4:30
J. Liu
Libertyville
Libertyville @ Lincolnshire (Stevenson)
Round 1
126
01/20
L
F 4-0 3:53
L. Halloran
Grayslake (Central)
Lake County Boys Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
132
01/20
L
MD 12-1
L. Medina
Zion (Z.-Benton)
Lake County Boys Invitational
Round 1 (16 Man)
132
01/13
L
DEC 5-0
J. Godoy
Riverside (R.-Brookfield)
Illini Classic 2024
2nd Wrestleback (32 Man)
132
01/13
L
TF 17-2 5:23
J. Kutchek
LaGrange (Lyons)
Illini Classic 2024
Round 1 (32 Man)
132
01/06
W
DEC 10-5
C. Spizzirri
Hoffman Estates Conant
Randy Conrad Invite 2024
1st Place
126
01/06
W
F 4-1 1:57
M. Mendez
Machesney Park Harlem
Randy Conrad Invite 2024
Rd 4 Semis (16 & 8 Man) WB 3 (16 Man), WB1 (8 Man)
126
01/06
W
MD 14-6
D. Miranda
Leyden High School
Randy Conrad Invite 2024
Rd 2 Quarters (16 Man & 8 Man) WB 1 (16 Man)
126
12/29
L
F 3-4 3:18
C. Angaran
Moline (H.S.)
The FLAVIN
Round 2 (4 Team)
126
12/29
L
F 5-1 3:07
A. Milburn
Rochelle
The FLAVIN
Round 3 (4 Team)
126
12/29
L
F 9-0 5:34
A. Aranda
Glen Ellyn (Glenbard West)
The FLAVIN
Finals (8 Team)
126
12/29
L
F 2-0 1:26
M. Martinelli
Elmhurst (York)
The FLAVIN
Quarterfinals (8 Team)
126
12/29
L
F 3-2 3:27
C. Musser
Minooka
The FLAVIN
Round 1 (4 Team)
126
12/28
W
DEF 0-0
K. Gunderson
Richmond Burton
68th Annual Berman Holiday Classic
7th Place
126
12/28
L
F 8-2 5:32
D. Derevlyak
Palatine
68th Annual Berman Holiday Classic
Wrestleback Semis
126
12/28
W
F 2-0 1:07
J. Pena
Grant
68th Annual Berman Holiday Classic
2nd Round
126
12/28
L
MD 10-1
S. Hernandez
Lake Park
68th Annual Berman Holiday Classic
First Round
126
12/28
W
MD 15-6
K. Gunderson
Richmond Burton
68th Annual Berman Holiday Classic
Prelims
126
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/05
L
DEC 8-1
K. Sahu
Grayslake Central
IWCOA 2023 N Sect Lake Zurich
2nd Wrestleback (16 Man)
113
03/05
L
F 5-0 1:50
E. Glowinski
Warren Twp
IWCOA 2023 N Sect Lake Zurich
Round 1 (16 Man)
113
02/26
W
F 2-2 1:11
L. Calderon
Waukegan
IWCOA 2023 N Reg Lakes
Round 8 (Placement Matches)
113
02/26
W
DEC 8-6
A. Valladares
Buffalo Grove
IWCOA 2023 N Reg Lakes
Round 7 (WB Semi`s)
113
02/26
L
DEC 6-3
K. Sahu
Grayslake Central
IWCOA 2023 N Reg Lakes
Round 6 (Semi`s and WB)
113
02/26
W
DEC 3-2
N. Cernas
Mundelein
IWCOA 2023 N Reg Lakes
Round 4 (8 Q, 16 Q & 1 WB, 32 Q & 3 WB)
113
Related Content
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021