Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Elvis Mora
Results
High School Results
High School
High School
International
Season
2023-2024
2022-2023
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/03
L
F 7-2 2:03
C. Hintz
Hampshire
IWCOA 2024 W Sect. Sterling
Rd 5 WB Semis & 4 man Rd3
190
03/03
L
DEC 4-3
O. Mcpeek
Stockton
IWCOA 2024 W Sect. Sterling
Rd 2 Quarters & 4 man Rd1
190
02/25
L
F 5-0 1:55
C. Hintz
Hampshire
IWCOA 2024 N Reg DeKalb High School
Round 6 Placement
190
02/25
W
F 2-0 0:16
J. Ozgowicz
Sycamore
IWCOA 2024 N Reg DeKalb High School
Round 5 Cons Semis (32, 16 & 8 Man)
190
02/25
W
F 4-0 1:50
E. Kennedy
DeKalb
IWCOA 2024 N Reg DeKalb High School
Round 4 Semis (32,16,8 & 4 Man) WB4 (32 Man)
190
02/25
W
DEC 7-4
M. Heath
Belvideer North
IWCOA 2024 N Reg DeKalb High School
Round 3 WB2 (16 Man) WB5 (32 Man)
190
02/25
L
F 6-7 1:59
D. Randecker
Woodstock North
IWCOA 2024 N Reg DeKalb High School
Round 2 Quarters (32,16 & 8) WB3 (32 Man)
190
02/03
L
F 2-0 1:14
R. Gura
Bartlett
IHSA 3A Regional @ DeKalb
3rd place
190
02/03
W
F 6-6 3:17
M. Saenz-Palencia
Wheaton (North)
IHSA 3A Regional @ DeKalb
Consi Semis
190
02/03
W
DEC 5-3
A. MUNOZ
West Chicago (H.S.)
IHSA 3A Regional @ DeKalb
Semis and WB3
190
02/03
L
F 2-0 1:38
C. Murray
St. Charles (East)
IHSA 3A Regional @ DeKalb
Quarters and WB1
190
01/20
L
F 10-1 5:22
M. Nurudinov
Naperville (Neuqua Valley)
DVC 2023-2024 Varsity Tournament
3rd Place
190
01/20
L
F 5-0 1:48
M. Murphy
Naperville (North)
DVC 2023-2024 Varsity Tournament
semifinal- qf wb
190
01/19
W
F 8-2 3:08
J. Hatchett
Aurora (Waubonsie Valley)
DVC 2023-2024 Varsity Tournament
Quarters
190
01/10
L
F 0-0 3:37
M. Nurudinov
Naperville (Neuqua Valley)
DeKalb @ Naperville (Neuqua Valley)
Round 1
190
01/06
L
F 2-0 0:56
C. Murray
St. Charles East
Cheesehead Invitational
Round 7 (Consol Rd 2)
190
01/06
L
MD 11-1
H. Middleton
Smithville
Cheesehead Invitational
Round 4 (Consol Rd 1)
190
01/05
L
F 4-1 0:36
B. Slade
Southeast Polk
Cheesehead Invitational
Round 1 (Champ Seed Rd)
190
01/05
L
F 2-0 0:39
J. Smetters
Naperville (Central)
DeKalb @ Naperville (Central)
Round 1
190
12/29
W
DEC 10-6
S. Pereira
Elmhurst (York)
The FLAVIN
Round 1 (4 Team)
190
12/29
L
F 6-2 1:23
C. Phelan
Chicago (Marist)
The FLAVIN
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
190
12/29
W
DEC 7-6
N. Abukhudair
Lockport (Twp)
The FLAVIN
Finals (8 Team)
190
12/29
L
MD 17-7
A. Cambria
Arlington Heights (Hersey)
The FLAVIN
Round 2 (4 Team)
190
12/29
L
F 2-0 0:53
N. Elsner
New Lenox (Lincoln-Way West)
The FLAVIN
Round 3 (4 Team)
190
12/29
L
DEC 2-0
M. Matuszak
Mt. Prospect (Prospect)
The FLAVIN
Quarterfinals (8 Team)
190
12/23
L
F 2-1 1:32
C. Gipson
Fox Lake (Grant)
2023 Loffredo Duals
Finals (8 Team)
190
12/23
W
F 2-1 2:35
T. Whitcomb
Flossmoor (Homewood-F.)
2023 Loffredo Duals
Quarterfinals (8 Team)
190
12/23
W
DEC 3-2
C. Vargo
Palatine (Fremd)
2023 Loffredo Duals
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
190
12/09
L
DEC 5-3
M. Elzy
Riverside (R.-Brookfield)
OPRF Quad
Round 1
190
12/08
L
F 6-2 3:43
M. Murphy
Naperville (North)
Naperville (North) @ DeKalb
Round 1
190
12/03
L
F 2-0 0:53
M. Turek
LaGrange (Lyons)
57th Rex Whitlatch Invitational
2nd Wrestleback (32 Man)
190
12/03
L
F 5-3 5:59
A. Alomari
Orland Park (Sandburg)
57th Rex Whitlatch Invitational
Round 1 (32 Man)
190
12/01
L
F 3-0 3:17
T. Shanks
Staley
Dan Gable Donnybrook
Prelim 2
190
12/01
L
F 6-2 0:59
M. Booth
Apple Valley
Dan Gable Donnybrook
Prelim 1
190
11/22
W
F 4-4 2:42
M. Urso
South Elgin
Dekalb Quad
Round 1
190
11/22
L
F 10-2 2:35
J. Soliz
Moline (H.S.)
Moline (H.S.) @ DeKalb
Round 1
190
11/22
W
F 2-0 0:40
D. Ramani
Roselle (Lake Park)
Dekalb Quad
Round 1
190
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/26
L
F 8-6 3:52
B. Needs
Stillman Valley
IWCOA 2023 N Reg Huntley Middle School
Round 6 Placement
160
02/26
W
DEC 3-1
G. Cotone
Hononegah
IWCOA 2023 N Reg Huntley Middle School
Round 5 Cons Semis (32, 16 & 8 Man)
160
02/26
W
F 0-0 2:09
H. Kinney
Hononegah
IWCOA 2023 N Reg Huntley Middle School
Round 4 Semis (32,16,8 & 4 Man) WB4 (32 Man)
160
02/26
L
F 2-0 0:49
B. Needs
Stillman Valley
IWCOA 2023 N Reg Huntley Middle School
Round 2 Quarters (32,16 & 8) WB3 (32 Man)
160
02/26
W
F 15-3 3:58
C. Rodas-Munoz
---
IWCOA 2023 N Reg Huntley Middle School
Round 1 (16 Man, 32 Man) WB1 (32 Man)
160
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020