Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Devon Brejcha
Results
High School Results
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Legend
Legend JV
Legend Titans
Legend titans
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/02
L
F 5-0 1:31
G. Browning
RCS
CUSAW 2024 Freshman/Sophomore State
Round 4
120
03/02
L
DEC 6-3
I. Archuleta
Skyview Wolverine Wrestling Club
CUSAW 2024 Freshman/Sophomore State
Round 1
120
01/27
L
FOR 0-0
C. Flowers
Legend High School
Continental League Championships
Placement
113
01/27
L
M FOR 0-0
L. Alexander
Thunderridge High School
Continental League Championships
2nd Wrestleback (8 Man)
113
01/27
W
F 10-1 1:55
M. Cervantes
Douglas County High School
Continental League Championships
semis
113
01/27
L
F 2-0 1:38
J. Simpson
Ponderosa High School
Continental League Championships
Quarterfinals (8 Man)
113
01/26
L
F 0-0
L. Carlucci
Monarch
Broomfield/Monarch/Legend Tri
Round 1
120
01/20
L
DEC 5-2
D. Foster
Chatfield
War Horse Wrestling Invitational
Round 5 (24 Man)
113
01/20
L
F 6-2 2:30
S. Trujillo
Abraham Lincoln
War Horse Wrestling Invitational
Round 4 (24 Man)
113
01/20
W
F 2-0 0:42
E. Bloom
Gilpin County
War Horse Wrestling Invitational
Round 2 (24 Man)
113
01/20
W
F 2-0 2:56
B. Rodriguez
Thomas Jefferson
War Horse Wrestling Invitational
Round 1 (24 Man)
113
01/18
W
DEC 4-0
L. Scaffidi
Castle View
Castle View @ Legend
Round 1
120
01/14
W
Replay
DEC 4-0
K. Bird
Duchesne JV
Rockwell Rumble Boys Varsity & JV
3rd Place
113 JV
01/13
W
Replay
DEC 2-1
R. Rollins
Emery JV
Rockwell Rumble Boys Varsity & JV
Cons Semi
113 JV
01/13
W
Replay
DEC 6-5
C. Osborne
North Sanpete JV
Rockwell Rumble Boys Varsity & JV
6th WB
113 JV
01/13
W
Replay
F 2-0 1:56
C. Kelsch
Beaver JV
Rockwell Rumble Boys Varsity & JV
Cons 7
113 JV
01/13
L
Replay
F 0-0 3:58
K. Bird
Duchesne JV
Rockwell Rumble Boys Varsity & JV
Quarters
113 JV
01/13
W
Replay
MD 14-6
W. Tadje
Stansbury JV
Rockwell Rumble Boys Varsity & JV
Championship 16 & WB 3 (64 Man)
113 JV
01/12
W
Replay
F 4-0 1:22
C. McClure
Riverton JV
Rockwell Rumble Boys Varsity & JV
Champion 32 & WB 1 (64 Man)
113 JV
01/12
W
Replay
DEC 6-0
B. TAYLOR
Payson JV
Rockwell Rumble Boys Varsity & JV
Championship (64 Man)
113 JV
01/06
L
F 3-3 3:34
L. Alexander
Thunderridge
Legend Duals
Round 3 (4 Team)
113
01/06
L
DEC 12-5
L. Loughlin
Rocky Mountain
Legend Duals
Round 2 (4 Team)
113
01/05
L
F 10-2 2:18
C. Tanner
Broomfield
Broomfield/Monarch/Legend Tri
Round 1
120
12/22
L
F 4-3 2:25
M. LaCrue
Adams City
Adams City vs. Legend
Round 1
120
12/01
L
F 2-0 1:24
J. Espinoza
Pueblo East
Battle of the Best
Round 2 (4 Team)
120
12/01
L
F 15-1 2:33
I. Villasenor
Pomona
Battle of the Best
Round 4 (6 Team)
120
12/01
L
F 2-0 1:00
M. Pogline
Falcon
Battle of the Best
Round 3 (6 Team)
120
12/01
L
F 15-1 2:50
G. Chelewski
Fruita Monument
Battle of the Best
Round 1 (6 Team)
120
12/01
W
DEC 5-3
Z. Zulkosky
Lewis Palmer
Battle of the Best
Round 2 (6 Team)
120
12/01
L
F 2-0 0:54
B. Kauffman
Pueblo West
Battle of the Best
Round 3 (4 Team)
120
12/01
L
F 6-2 2:00
A. Cantu
Eaglecrest
Battle of the Best
Round 1 (4 Team)
120
12/01
L
F 1-4 5:13
J. Roane
Mesa Ridge
Battle of the Best
Round 5 (6 Team)
120
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/08
L
DEC 6-2
B. Paolucci
GRIT Athletics Wrestling Club
CUSAW - Lancer - Freestyle
Round 5
116-120
04/08
L
TF 10-0 1:50
J. Romero
Pirates Youth Wrestling
CUSAW - Lancer - Freestyle
Round 4
116-120
04/08
L
F 2-0 0:15
R. Iv
Colorado
CUSAW - Lancer - Freestyle
Round 2
116-120
04/08
L
TF 10-0 2:49
L. Robinette
Colorado
CUSAW - Lancer - Freestyle
Round 1
116-120
03/11
L
FOR 0-0
J. Skeen
Team Grand Valley Elite
CUSAW 2023 Freshman/Sophomore State
Round 5
120 Boys
03/11
W
F 9-1 3:47
J. Renzelman
Turner Middle School
CUSAW 2023 Freshman/Sophomore State
Round 2 - QF
120 Boys
03/11
L
F 4-2 4:56
N. Palomar
Pueblo County
CUSAW 2023 Freshman/Sophomore State
Round 1
120 Boys
Related Content
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021