May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18-19, 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
Today · 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Olivia Engel
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Kelso
Kelso (Girls)
Thunder Mountain Wrestling Clu
Thunder Mountain Wrestling Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
05/05
L
TF 12-4 1:43
A. Lewis
Washington
WSWA Greco State Championship
Round 4
125
05/05
W
F 2-0 0:38
J. Lopez
Toppenish USA Wrestling Club
WSWA Greco State Championship
Round 3
125
05/05
L
TF 8-0 0:46
R. Chew
Outlaw Wrestling Club
WSWA Greco State Championship
Round 2
125
05/05
W
F 19-8 3:37
M. Shupe
Washington
WSWA Greco State Championship
Round 1
125
04/28
L
F 2-1 0:59
Z. Lee
FordDynastyWrestlingClub
WSWA Slamfest GR
Round 6
125
04/27
W
F 10-4 2:11
Z. Pulver
Takedown Express Wrestling Club
WSWA Slamfest GR
Round 2
125
04/27
W
F 8-10 2:51
L. Hulegaard
Ridgefield Wrestling Club
WSWA Slamfest FS
Round 9
125
04/27
W
F 6-1 2:23
M. Fowler
Thunder Mountain Wrestling Club
WSWA Slamfest FS
Round 7
125
03/30
W
TF 10-0 0:31
A. Canaca
Ravens Wrestling
WSWA South County Scuffle GR
Round 2
125-128
03/30
W
F 8-0 1:46
V. Black
Cashmere Wrestling Club
WSWA South County Scuffle FS
Round 6
125
03/30
W
F 8-2 0:46
K. Arias
Thurston County Wrestling Club
WSWA South County Scuffle FS
Round 4
125
03/30
W
F 15-6 2:16
B. Manke
Steelclaw Wrestling Club
WSWA South County Scuffle FS
Round 2
125
02/17
L
Replay
F 7-2 2:09
H. Hader
Glacier Peak (Girls)
Mat Classic XXXV
5th Place
Girls 3A/4A 120
02/17
L
Replay
TF 16-0 4:20
R. Smith
Mead (Girls)
Mat Classic XXXV
Round 7 Cons Semis
Girls 3A/4A 120
02/17
W
Replay
DEC 5-4
N. Marcyes-Weeks
Auburn Mountainview (Girls)
Mat Classic XXXV
Round 6 WB w/ Semis
Girls 3A/4A 120
02/16
W
Replay
F 9-5 4:59
M. Shupe
Hanford (Girls)
Mat Classic XXXV
Round 5 Cons Only
Girls 3A/4A 120
02/16
L
Replay
F 10-0 4:57
H. Hader
Glacier Peak (Girls)
Mat Classic XXXV
Round 4 Quarters
Girls 3A/4A 120
02/16
W
Replay
F 17-5 5:50
M. Marquez
Eisenhower (Girls)
Mat Classic XXXV
Round 2
Girls 3A/4A 120
02/10
W
F 7-7 3:29
M. Knighton
Timberline (Girls)
WIAA Girls 3A/4A Region 3
3rd Place
120
02/10
W
F 5-2 1:14
E. Kessler
Curtis (Girls)
WIAA Girls 3A/4A Region 3
4th Wrestleback (16 Man)
120
02/10
L
MD 11-2
A. Worhatch
Sumner (Girls)
WIAA Girls 3A/4A Region 3
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
02/10
W
F 2-0 0:31
C. Shepardson
Kelso (Girls)
WIAA Girls 3A/4A Region 3
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
02/03
L
F 16-2 4:37
M. Erickson
Yelm (Girls)
2024 WIAA Girls Sub-Regional 3.1
Placement Matches (32 Man)
120
02/03
W
F 4-2 1:39
P. Powers
Peninsula (Girls)
2024 WIAA Girls Sub-Regional 3.1
Semis & 5th WB (32 Man)
120
02/02
W
F 5-7 5:24
M. Knighton
Timberline (Girls)
2024 WIAA Girls Sub-Regional 3.1
Quarters & 3rd WB (32 Man)
120
02/02
W
F 3-0 0:34
C. Gamble
Mountain View (Girls)
2024 WIAA Girls Sub-Regional 3.1
Champ Round 2 & WB (32 Man)
120
01/21
L
F 4-0 2:57
M. Blanton
Forks (Girls)
WIAA River Ridge Rumble
1st and 2nd Place
120
01/20
W
F 10-8 5:25
P. Johnson
Forks (Girls)
WIAA River Ridge Rumble
Round 4
120
01/20
W
F 2-0 1:00
H. Nielsen
Vashon Island (Girls)
WIAA River Ridge Rumble
Round 2
120
01/20
W
F 5-2 1:51
M. Kelpman
Life Christian Academy (Girls)
WIAA River Ridge Rumble
Round 1
120
01/06
L
Replay
DEC 7-2
P. Halgren
Mount Vernon (Girls)
2024 Braided 64
3rd Place
120lbs
01/06
W
Replay
F 8-8 4:44
K. Potts
Kelso (Girls)
2024 Braided 64
Round 11 CONS SEMIS
120lbs
01/06
L
Replay
F 7-2 1:43
M. Erickson
Yelm (Girls)
2024 Braided 64
Round 10 SEMIS
120lbs
01/06
W
Replay
DEC 6-2
L. Uzarraga
Kamiakin (Girls)
2024 Braided 64
Round 8 QTS
120lbs
01/06
W
Replay
F 7-0 5:06
G. Strickland
Hillsboro
2024 Braided 64
Round 6
120lbs
01/06
W
Replay
F 6-0 3:31
S. Taloyo
Sprague
2024 Braided 64
Round 4
120lbs
01/05
W
Replay
F 7-5 3:25
S. Chang
Everett (Girls)
2024 Braided 64
Round 2
120lbs
01/05
W
Replay
F 2-0 1:14
M. Mehrkens
Emerald Ridge (Girls)
2024 Braided 64
Round 1 (128 Man)
120lbs
12/29
W
Replay
F 3-5 3:13
L. Crabtree
Will C. Wood
2023 Sierra Nevada Classic - HS GIRLS
3rd Place
120
12/29
W
Replay
F 5-2 2:34
L. Juarez
El Dorado
2023 Sierra Nevada Classic - HS GIRLS
Rd 9 Cons Semis
120
12/29
L
Replay
F 4-0 3:50
M. James
Central
2023 Sierra Nevada Classic - HS GIRLS
Rd 8 SF
120
12/29
W
Replay
F 4-5 4:54
A. Harwell
St. Mary`s
2023 Sierra Nevada Classic - HS GIRLS
Rd 6 QF w/WB
120
12/29
W
Replay
M FOR 3-3
N. Rodriguez
Centennial/Corona
2023 Sierra Nevada Classic - HS GIRLS
Round 4
120
12/28
W
Replay
F 4-0 1:00
A. Torres-Ortiz
Madera South
2023 Sierra Nevada Classic - HS GIRLS
Rd 2
120
12/09
W
F 9-6 3:40
E. Gregg
Glencoe
War of the Roses
Round 4 Semis
125
12/09
W
F 2-0 1:16
F. Benitez
Sunnyside
War of the Roses
Round 3 - Champ (32 man only)
125
12/09
W
F 2-5 5:32
K. Taisacan
Mt View
War of the Roses
Round 2 Champ
125
12/09
W
F 4-2 1:36
L. Love
Cleveland
War of the Roses
Champ Round 1
125
12/02
W
F 2-0 0:58
N. Nguyen
Black Hills
Yelm Girls - Jump on in 2023
Round 1 (32 Man)
125
10/21
W
F 7-0 3:00
E. Nimrick
FordDynastyWrestlingClub
2023 Northwest Takedown Championships
Round 3
113-120
10/21
L
F 3-3 3:00
H. Aguinaldo
NWWC
2023 Northwest Takedown Championships
Round 2
113-120
10/21
W
F 7-5 3:00
K. Potts
Thunder Mountain Wrestling Clu
2023 Northwest Takedown Championships
Round 2 (32) Round 1 All
113-120
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
07/15
L
Replay
VFA 1:51 6-0
C. Bowman
Oklahoma
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Cons 32 #1
117 lbs
07/15
L
Replay
VFA 2:18 12-4
L. Quintanilla
Wyoming
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Rnd of 64
117 lbs
04/07
L
F 14-3 2:19
J. O`Neill
South West Washington Wrestling Club
WSWA Pacific Northwest Open Folkstyle
Round 7
117-120
04/07
L
F 9-4 3:46
C. McReynolds
South West Washington Wrestling Club
WSWA Pacific Northwest Open Folkstyle
Round 6
117-120
03/19
L
Replay
F 2-0 0:29
E. Nimrick
FordDynastyWrestlingClub
WSWA Twin City 3-Style Classic FOLKSTYLE
Round 7
117
03/19
L
Replay
TF 15-0 4:00
G. Berger
Victory Wrestling-Central WA
WSWA Twin City 3-Style Classic FOLKSTYLE
Round 6
117
03/19
L
Replay
F 2-0 0:37
K. Gaerlan
Thunder Mountain Wrestling Club
WSWA Twin City 3-Style Classic FOLKSTYLE
Round 4
117
03/19
W
Replay
F 7-5 2:28
J. Storm
Reality Sports Wrestling Club
WSWA Twin City 3-Style Classic FOLKSTYLE
Round 1
117
03/18
L
Replay
TF 16-4 2:21
B. Manke
Steelclaw Wrestling Club
WSWA Twin City 3-Style Classic FREESTYLE
Round 7
117
03/18
W
Replay
F 15-8 5:57
J. Storm
Reality Sports Wrestling Club
WSWA Twin City 3-Style Classic FREESTYLE
Round 6
117
03/18
L
Replay
TF 14-4 3:36
G. Berger
Victory Wrestling-Central WA
WSWA Twin City 3-Style Classic FREESTYLE
Round 4
117
01/21
L
MD 14-2
K. Potts
R. A. Long (Girls)
Lumberjack Classic
Round 7
115 & 120
01/21
L
F 10-0 2:21
A. Walker
R. A. Long (Girls)
Lumberjack Classic
Round 6
115 & 120
01/21
W
F 2-1 1:13
A. Chavez
Mabton (Girls)
Lumberjack Classic
Round 4
115 & 120
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020