Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
charlotte toone
Results
Videos
High School Results
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/09
L
Replay
F 2-0 0:25
C. Hawkes
Bear River Jr High Wrestling C
Intermountain Warrior Challenge
Round 2 32 man
120
02/10
W
F 5-0 1:20
B. Gotsch
Grantsville Wrestling Club
Utah Youth Super State
Placement matches
110+
02/10
L
F 5-1 2:00
K. Gavilanez
Fremont Wrestling Club
Utah Youth Super State
Cons round 4
110+
02/10
L
F 2-0 0:16
K. Holyoak
Iron County Wrestling Academy
Utah Youth Super State
Round 1 championship
110+
01/26
L
Replay
F 6-0 2:30
M. Granger
Wasatch Wrestling Club
Utah Northern State (4th-9th grade)
Cons R1, Semis
100+
01/26
L
Replay
F 2-0 0:09
H. Hyita
Cougars Wrestling Club
Utah Northern State (4th-9th grade)
Champ round 2 & Quarters
100+
01/20
L
F 4-0 0:57
H. Hyita
Cougars Wrestling Club
Rec League State
Round 2
109-115
01/20
L
F 10-0 1:08
H. Hyita
Cougars Wrestling Club
Rec League State
Round 1
109-115
01/13
W
FOR 0-0
K. Nelson
Ben Lomond
CHRISTY`S CLASH
Round 3 (4 Man)
111-119
01/13
L
F 2-0 0:32
K. Judkins
Roy Wrestling Club
CHRISTY`S CLASH
Round 2 (4 Man)
111-119
01/13
L
F 4-0 1:25
H. Nimori
Syracuse
CHRISTY`S CLASH
Round 1 (4 Man)
111-119
01/13
L
F 2-0 0:26
H. Herren
Grantsville Youth Wrestling Cl
CHRISTY`S CLASH
Round 3 (4 Man)
116-121
01/13
W
F 2-0 0:19
C. Smith
Bear River Jr High Wrestling C
CHRISTY`S CLASH
Round 2 (4 Man)
116-121
01/13
L
F 2-0 0:34
P. Conover
Syracuse
CHRISTY`S CLASH
Round 1 (4 Man)
116-121
01/06
L
F 2-0 0:33
L. Blakesley
Champions Wrestling Club
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 3
115-124
01/06
L
F 2-0 0:39
H. Ulrich
Empire Battle School
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 2
115-124
12/16
L
FOR 0-0
S. Andrews
Fremont Wrestling Club
2023 Jaydon Rodgers Memorial
Round 3 (3 Man)
105-114
12/16
L
FOR 0-0
K. Nelson
Ben Lomond wrestling
2023 Jaydon Rodgers Memorial
Round 2 (3 Man)
110-114
12/16
L
F 2-0 0:45
P. Douglas
Bear River Jr High Wrestling C
2023 Jaydon Rodgers Memorial
Round 2 (3 Man)
105-114
12/16
L
FOR 0-0
N. Juarez
Stallions Wrestling Club
2023 Jaydon Rodgers Memorial
Round 1 (3 Man)
110-114
11/25
W
Replay
DEC 7-6
J. Criddle
Bear River Wrestling Club
The Turkey Tussle
Placement Matches (8 Man)
110+
11/25
L
Replay
F 7-3 2:55
L. Carlston
Top of Utah
The Turkey Tussle
2nd Wrestleback (8 Man)
110+
11/25
L
Replay
F 2-0 0:36
C. Martinez
Montrose Elite
The Turkey Tussle
Quarterfinals (8 Man)
110+
11/08
L
DEC 0-0
K. Gavilanez
Fremont
Wil Pentz Memorial 2023 (Morgan)
Round 1
113-120
11/08
L
DEC 0-0
K. Gavilanez
Fremont
Wil Pentz Memorial 2023 (Morgan)
Round 2
113-120
Related Content
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021