Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
Tomorrow · 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Logan Connick
Results
High School Results
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/02
L
DEC 8-2
K. Smith
ADM
Atlantic JV Boys Tournament
Placement Matches (8 Man)
111-118
02/02
L
F 2-0 0:51
J. Acosta
Council Bluffs Thomas Jefferson
Atlantic JV Boys Tournament
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
111-118
02/01
L
F 7-4 0:59
M. Garcia
Sioux City East
Atlantic JV Boys Tournament
Quarterfinals (8 Man)
111-118
01/20
W
F 2-0 0:18
K. Fitzgerald
Cedar Rapids Washington
Marshalltown JV Tournament
Round 4
7
01/20
L
F 7-2 2:24
B. Ahrens
Cedar Falls
Marshalltown JV Tournament
Round 3
7
01/20
L
F 12-12 3:19
J. Coronado
Marshalltown
Marshalltown JV Tournament
Round 2
7
01/05
L
F 8-2 3:05
T. Childress
Carroll
Carroll/Ballard/ADM
Round 1
120
01/05
L
F 6-0 2:23
G. Hedrick
Ballard
Carroll/Ballard/ADM
Round 1
120
12/20
L
F 2-0 0:28
J. VanderVelde
Council Bluffs Abraham Lincoln
CB Abraham Lincoln/ ADM/ DM East
Round 1
120
12/20
L
F 5-1 1:54
E. Lewis
Des Moines East
CB Abraham Lincoln/ ADM/ DM East
Round 1
120
12/15
L
TF 23-8 1:57
B. Forrester
Dallas Center-Grimes
ADM/BF/DCG
Round 1
126
12/15
L
F 14-2 2:59
R. Foster
Bondurant-Farrar
ADM/BF/DCG
Round 1
120
12/09
L
F 8-2 1:24
C. Vandermark
Ankeny Centennial
Ankeny Centennial Duals - Boys
Round 1 (8 Team)
120
12/09
L
F 2-0 0:27
N. Kleinwolterink
Park Hill South
Ankeny Centennial Duals - Boys
Round 2 (8 Team)
120
12/09
L
F 2-0 1:03
F. Gasca
Des Moines Roosevelt
Ankeny Centennial Duals - Boys
Cross Bracket (8 Team)
120
12/08
L
F 2-0 0:43
A. Reed
North Polk
North Polk/ ADM/ Clarke
Round 1
120
12/02
L
F 10-1 3:35
R. Schmal
Ames
North-Hoover JV Invite 2023
Round 2
JV - 10
11/30
W
F 9-2 1:55
M. Vue
Carlisle
JV Matches ADM/Carlisle/WInterset
Round 1
126
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020