May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
Today · 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jessica Olson
Results
High School Results
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
F 2-3 3:03
N. Corona
McHenry
IHSA Girls Sectional @ Schaumburg (H.S.)
Saturday 3rd Round (WB Semis)
140
02/10
W
MD 10-0
V. Rodnikova
Plainfield (North)
IHSA Girls Sectional @ Schaumburg (H.S.)
Consolation Quarters - Saturday Round 2
140
02/10
W
F 3-4 3:31
D. Villagomez
Riverside (R.-Brookfield)
IHSA Girls Sectional @ Schaumburg (H.S.)
Saturday Round 1 (WB)
140
02/10
L
F 6-4 3:37
A. Keane
Tinley Park (Andrew)
IHSA Girls Sectional @ Schaumburg (H.S.)
Friday Round 2 (Quarterfinals)
140
02/10
W
F 2-0 1:04
G. Marin-Carrasco
Aurora (West Aurora)
IHSA Girls Sectional @ Schaumburg (H.S.)
Friday Round 1
140
01/27
L
F 2-0 1:13
N. Corona
McHenry
IHSA Girls Regional @ Hoffman Estates (Conant)
3rd Place
140
01/27
W
F 0-0 0:35
E. Krupa
Hoffman Estates (Conant)
IHSA Girls Regional @ Hoffman Estates (Conant)
Saturday - Round 5 WB Semis
140
01/27
L
DEC 7-4
M. Zerafa-Lazarevic
Schaumburg (H.S.)
IHSA Girls Regional @ Hoffman Estates (Conant)
Saturday - Round 2 (Semi Finals)
140
01/27
W
F 2-0 1:31
Y. Perez
Bensenville (Fenton)
IHSA Girls Regional @ Hoffman Estates (Conant)
Saturdy - Round 1
140
01/27
W
F 2-0 1:07
S. Orozco
Des Plaines (Maine West)
IHSA Girls Regional @ Hoffman Estates (Conant)
Frday - Round 2
140
01/23
W
F 0-0
P. Lomeli
Carpentersville (Dundee-Crown)
Huntley @ Carpentersville (Dundee-Crown)
Round 1
140
01/23
W
F 0-0 1:24
M. Miguel
West Chicago (H.S.)
Harvard Girls Open
Round 1
140
01/20
W
F 2-0 1:01
I. Mayfield
---
Harvard Girls Open
Round 1
140
01/20
W
F 7-1 1:52
M. McClements
---
Harvard Girls Open
Round 1
140
01/20
W
F 4-1 1:25
M. Miranda
Crystal Lake (South)
Harvard Girls Open
Round 1
140
01/20
W
F 2-0 1:23
M. Miguel
West Chicago (H.S.)
Harvard Girls Open
Round 1
140
01/20
W
F 17-2 2:27
N. Dixon
Freeport (H.S.)
Harvard Girls Open
Round 1
140
01/19
W
F 0-0
B. Nasib
West Chicago (H.S.)
Kaneland Scramble
Round 1
140
01/17
W
DEC 5-0
V. Klobnak
Joliet (Central)
Yorkville Duals
Round 1
140
01/14
W
F 2-0 1:47
N. Stoodley
Batavia
Batavia Girls Varsity Tournament
Round 3 (5 Man)
140-145
01/13
W
F 2-2 1:14
M. Justus
Perry
Batavia Girls Varsity Tournament
Round 2 (5 Man)
140-145
01/10
W
F 2-0 2:41
C. Cervantes
---
Batavia Scramble
Round 1
140
01/03
W
F 4-0 0:55
A. Higuera
---
Kaneland Scramble
Round 1
140
01/03
W
F 5-0 1:07
L. Hernandez-Roriguez
---
Kaneland Scramble
Round 1
140
01/03
W
F 2-0 1:21
B. Nasib
West Chicago (H.S.)
Kaneland Scramble
Round 1
140
12/23
W
F 4-0 5:03
A. Ketchum
Zion (Z.-Benton)
Hampshire Girls Wrestling Tournament
Finals 16 man, 5 man & 4 man
140
12/23
W
F 13-2 5:04
K. Diaz
Wheeling
Hampshire Girls Wrestling Tournament
Round 5 16 man Semi & 3rd WB & 5 man round 4
140
12/23
W
F 2-0 1:27
E. Giertuga
New Lenox (Lincoln-Way Central)
Hampshire Girls Wrestling Tournament
Round 3 16 man 2nd WB & 5 man rd 3 & 4 man rd 2
140
12/23
L
MD 16-5
N. Wickson
Rockford (Boylan Catholic)
Hampshire Girls Wrestling Tournament
Round 2 16 Quarters WB & 5man RR Rd 2 & 4 man rd1
140
12/23
W
F 7-0 3:24
C. Marogy
Buffalo Grove
Hampshire Girls Wrestling Tournament
Round 1 16 & 5 man RR
140
12/14
W
F 0-0 1:00
B. Coy
Yorkville (H.S.)
Yorkville Duals
Round 1
140
12/13
W
F 4-0 1:20
A. Howell
Batavia
Batavia Scramble
Round 1
140
12/09
W
F 4-0 1:11
M. Myer
---
Maine East Girls Tourney
Round 1
140
12/09
L
F 2-5 6:02
J. Giller
---
Maine East Girls Tourney
Round 1
140
12/09
W
F 2-0 1:29
G. Marin-Carrasco
---
Maine East Girls Tourney
Round 1
140
12/09
W
F 2-1 2:14
A. Garcia
Downers Grove (South)
Maine East Girls Tourney
Round 1
140
12/01
W
F 11-1 2:33
E. Meyer
Mason City
Girls Dan Gable Donnybrook
Placement (32 Man)
140
12/01
L
F 3-2 5:38
I. Giza
Bettendorf
Girls Dan Gable Donnybrook
3rd Round WB (32 Man)
140
11/30
L
DEC 7-3
N. Templeman
Raccoon River-Northwest
Girls Dan Gable Donnybrook
Quarters
140
11/30
W
F 2-0 1:09
K. Schuler
West Marshall
Girls Dan Gable Donnybrook
Round 2 Champ (32 Man)
140
11/22
L
DEC 4-3
A. Ji
Hoffman Estates (H.S.)
MINOOKA GIRLS THANKSGIVING THROWDOWN
Placement Matches (16 Man)
140
11/22
W
F 2-0 1:04
B. Castro
Minooka
MINOOKA GIRLS THANKSGIVING THROWDOWN
Semis & 3rd WB (16 Man)
140
11/22
W
DEC 5-3
K. Ramirez-Quintero
Bolingbrook
MINOOKA GIRLS THANKSGIVING THROWDOWN
Quarters & 1st WB (16 Man)
140
11/22
W
F 5-0 1:19
E. Alvarez-Rodriquez
Tinley Park (Andrew) COOP
MINOOKA GIRLS THANKSGIVING THROWDOWN
Round 1 (16 Man)
140
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020