Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 5:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Logan Johnson
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
Team Name
Calahan
Calhan
Marysville
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
W
MD 14-3
C. Carlson
Kiowa
CHSAA 2A Region 3
3rd and 5th Place Matches
165
02/10
L
F 2-6 3:29
A. Borja
Primero HS
CHSAA 2A Region 3
Consi Semis
165
02/10
W
TF 16-1 3:22
B. Herrera
Holly
CHSAA 2A Region 3
Semis and WB3
165
02/10
L
F 10-2 4:36
C. Martin
Custer County
CHSAA 2A Region 3
Quarterfinals and WB1
165
02/09
L
NC 0-0
C. Martin
Custer County
CHSAA 2A Region 3
4th Place Matches
165
01/27
W
F 3-5 4:21
S. Loya
Denver North
39th Annual Les Mattocks Invitational
Placement
165
01/27
L
F 12-8 5:43
P. Lesnicki
Greeley Central
39th Annual Les Mattocks Invitational
Round 4
165
01/27
W
F 4-4 1:32
J. Acosta
James Irwin
39th Annual Les Mattocks Invitational
Round 2
165
01/20
L
F 2-0 1:06
R. O`brien
Denver South
Skyview Invitational
placement
165
01/20
W
F 7-0 1:58
F. Clair
Platte Canyon
Skyview Invitational
round 3
165
01/20
W
F 2-0 0:59
S. Loya
Denver North
Skyview Invitational
quarter
165
01/13
W
F 3-2 1:48
D. Melton
Cheyenne Mountain
Eads High School wrestling Tournament
Round 6
165
01/13
W
F 11-0 2:28
A. Velazquez
Cheyenne Mountain
Eads High School wrestling Tournament
Round 5
165
01/13
W
F 2-0 0:47
D. Jack
Calhan
Eads High School wrestling Tournament
Round 4
165
01/13
L
F 2-2 2:41
J. Martinez
La Junta
Eads High School wrestling Tournament
Round 2
165
01/06
L
MD 13-5
B. Sukle
Discovery Canyon
Buffalo Invitational
16 & 8- Cons. Semi
165
01/06
L
F 8-2 3:10
L. Feagans
Lutheran
Buffalo Invitational
16- Semis & 3 WB/ 8- Semis & 1 WB
165
01/06
W
F 2-0 0:55
G. Hildebrand
Rock Canyon
Buffalo Invitational
16- Quarters 1st WB/8 Quarters
165
01/06
W
F 2-0 1:40
J. Miller
Grandview
Buffalo Invitational
Round 1 (16 Man)
165
12/09
L
F 6-1 2:25
K. Brawner
University
Limon Badger Invitational 2023
Round 7
175
12/09
W
F 3-0 2:12
H. Mills
Stratton
Limon Badger Invitational 2023
Round 6
175
12/08
W
F 2-0 0:59
B. Lyon
Trinidad
Limon Badger Invitational 2023
Round 5
175
12/08
W
F 11-0 1:19
R. Graves
County Line
Limon Badger Invitational 2023
Round 3
175
12/08
L
F 2-0 1:50
M. Palma
Center
Limon Badger Invitational 2023
Round 2
175
12/08
W
F 5-0 1:19
T. Hanson
Yuma
Limon Badger Invitational 2023
Round 1
175
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
L
F 2-0 1:46
D. Juarez
Highland
CHSAA 2A Region 4
3rd and 5th Place Matches
175
02/11
L
F 5-3 2:39
D. Thompson
Center
CHSAA 2A Region 4
Consi Semis
175
02/11
W
F 7-0 2:19
K. Mann
Cedaredge
CHSAA 2A Region 4
Semis and WB3
175
01/21
L
F 2-0 1:00
C. Nohavec
Rock Canyon
2023 Northglenn Norse Varsity Invite
Consolation 1st
175
01/21
W
DEC 9-3
J. Forsythe
Arapahoe
2023 Northglenn Norse Varsity Invite
3rd Wrestleback (16 Man)
175
01/21
W
F 7-0 2:36
D. Herrera
Northglenn
2023 Northglenn Norse Varsity Invite
Quarters & 1st WB (16 Man)
175
01/21
L
F 2-0 0:38
B. Reish
Canon City
2023 Northglenn Norse Varsity Invite
Champ Round 1 (16 Man)
175
12/21
L
DEC 5-4
O. Banaszak
Cousino
2022 Macomb County Invitational Classic
Quarterfinals & 2nd WB
165
12/21
L
DEC 14-7
N. Wiggin
Port Huron Northern
2022 Macomb County Invitational Classic
Round 2 Champ & WB (32 Man)
165
12/20
W
DEC 3-1
T. Wright
Fitzgerald
2022 Macomb County Invitational Classic
Round 1 (32 Man)
165
12/03
L
DEC 4-0
D. Watt
Harrison
Pueblo Central Invitational
Placement Matches (16 Man) (8 Man)
175
12/03
W
F 2-0 0:47
J. Deal
---
Pueblo Central Invitational
16 Man 4th WB & 8 Man 2nd WB
175
12/03
W
F 2-0 0:50
B. DeHerrera
---
Pueblo Central Invitational
Semis (16 Man) Semis (8 Man)
175
12/03
W
F 2-0 0:54
J. Jaramillo
John F. Kennedy
Pueblo Central Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
175
12/03
L
F 3-0 1:17
D. Ruiz
La Junta
Pueblo Central Invitational
Quarterfinals (16 Man) Quarterfinals (8 Man)
175
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/22
L
DEC 7-0
A. Sandoval
---
2022 Tony Tresch Memorial
Round 5 (16/8 Man Consi. Semis)
152
01/22
L
F 2-0 1:20
K. Bandy
Limon
2022 Tony Tresch Memorial
Round 4 (16/8 Man Semis/3rd Consi)
152
01/22
W
F 11-5 4:17
J. Nelson
Vista Peak
2022 Tony Tresch Memorial
Round 2 (Quarters & Cons. Round 1)
152
01/15
L
MD 15-7
J. Martin
Dayspring Christian
Wiggins Invintational
1st & 3rd (16 Man)
152
01/15
W
F 6-1 4:14
R. Smith
Cedaredge
Wiggins Invintational
4th Wrestleback (16 Man)
152
01/15
L
F 4-0 1:55
J. Gardner
Lyons
Wiggins Invintational
Semis & 3rd WB (16 Man)
152
01/08
L
F 6-3 2:39
S. Nelson
Srasburg
41st Annual Bennett Tiger Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
152
01/08
W
F 2-0 1:45
M. Canty
Far Northeast
41st Annual Bennett Tiger Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
152
01/08
L
F 12-0 3:42
N. O`Dougherty
Chatfield
41st Annual Bennett Tiger Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
152
01/08
W
F 4-0 3:32
F. Thomas
Mountain Vista
41st Annual Bennett Tiger Invitational
Round 1 (16 Man)
152
12/11
L
F 7-1 2:48
D. Pecina
Holly
Limon Badger Invitational 2021
Round 2
152
12/11
L
DEC 7-5
T. Mosenteen
Holyoke
Limon Badger Invitational 2021
Round 1
152
12/04
L
MD 12-0
T. Reddin
Conifer
Pueblo Central Varsity Invite
Semis & WB (12 Man)
152
12/04
L
F 4-1 0:28
N. Stricker
---
Pueblo Central Varsity Invite
Semis & WB (12 Man)
152
12/04
W
F 2-0 0:39
S. Murphy
James Irwin
Pueblo Central Varsity Invite
Round 2
152
12/04
W
F 4-0 2:44
M. Baez
James Irwin
Pueblo Central Varsity Invite
Round 1
152
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020