Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Aleia Apostol
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Hawaii Wrestling Academy
O2 Rhino Wrestling Club
Pa’i’ai Platoon
So Cal Grappling / O2 Rhinos
SoCal Grappling
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
05/11
W
DEF 4-0 0:28
N. Ferraris
Elite Wrestling Club
Moanalua Freestyle Scramble
Finals (2 Man)
118-119A
05/11
W
F 4-0 0:19
P. Yockeman
Elite Wrestling Club
Moanalua Freestyle Scramble
Finals (2 Man)
110-119
05/11
W
TF 14-0 3:29
T. Hotema
FLOW Academy Hawaii
Moanalua Freestyle Scramble
Finals (2 Man)
108-119
05/11
L
F 4-0 0:39
P. Yockeman
Elite Wrestling Club
Moanalua Greco Scramble
Finals (2 Man)
110-119
05/11
L
F 14-11 3:24
S. O`Day
Leeward Cobras Wrestling Club
Moanalua Greco Scramble
Finals (2 Man)
119-127
05/11
W
F 6-4 0:50
T. Hotema
FLOW Academy Hawaii
Moanalua Greco Scramble
Finals (2 Man)
108-119
12/30
W
F 2-0 1:22
S. Choi
Rancho Bernardo WC
RMN Events - American Top Gunz
RR Rnd 5
109 lbs
12/30
W
F 2-0 0:48
K. Pena
Temescal Canyon
RMN Events - American Top Gunz
RR Rnd 4
109 lbs
12/30
L
F 4-0 3:22
D. Barone
Barone WC
RMN Events - American Top Gunz
RR Rnd 2
109 lbs
12/30
W
F 4-0 1:03
M. Hernandez
Threshold WC
RMN Events - American Top Gunz
RR Rnd 1
109 lbs
10/28
W
F 13-1 1:00
I. Kinimaka
Hawaii Wrestling Academy
McCully District Park Scramble
Finals (2 Man)
106-114A
10/28
W
F 11-0 3:10
A. Trivedi
Hawaii Wrestling Academy
McCully District Park Scramble
Finals (2 Man)
106-110A
10/28
W
DEC 7-0
H. Kapuni
ʻĀinapaa Wrestling Team
McCully District Park Scramble
Finals (2 Man)
99-106
10/15
W
F 0-0 1:55
S. Ramos
Too Much Mana
RMN Events - Freakshow
2nd Place
101 lbs
10/15
W
Replay
F 2-0 2:14
S. Ferreira
Hawaii Island WC
RMN Events - Freakshow
3rd Place
101 lbs
10/15
W
Replay
F 1-2 1:21
R. Woods
Virgin Valley
RMN Events - Freakshow
Consi-Semis
101 lbs
10/15
L
Replay
DEC 8-6 SV
D. Gomez
Arizona Girls
RMN Events - Freakshow
Semi-Finals
101 lbs
10/15
W
Replay
F 2-0 0:54
A. Wakinekona
Grapplers HI
RMN Events - Freakshow
Quarter-Finals
101 lbs
10/15
W
Replay
F 2-0 0:19
D. Knight
Wasatch WC
RMN Events - Freakshow
Round of 16
101 lbs
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
05/13
W
F 0-0 2:11
A. Bardoni
Gold Rush Wrestling
The Supreme Gladiator Individuals III
Placement Matches (8 Man)
98
05/13
W
F 2-0 0:24
S. Choi
Rancho Bernardo Wrestling Club
The Supreme Gladiator Individuals III
Semis & 1st WB (8 Man)
98
05/06
W
FOR 0-0
R. Cabinian
Hawaii Wrestling Academy
Hawaii USA Wrestling Championships 2023
Placement Matches (8 Man)
105
05/06
W
F 4-0 3:31
B. Paragas
Waianae Jr Searider
Hawaii USA Wrestling Championships 2023
Semis & WB (8 Man)
105
04/29
W
F 5-0 2:21
T. Hotema
Honolulu Wrestling Club
Kaiser Folk K-8th Grade
Finals (2 Man)
100-101
04/29
W
DEC 2-0
K. Brown
Leeward Cobras Wrestling Club
Kaiser Folk K-8th Grade
Finals (2 Man)
100-110
04/22
L
F 2-2 1:51
A. Wakinekona
Grapplers HI
Calvary2 Folkstyle 5-8th Grade
Finals (2 Man)
100-102
04/22
W
F 2-0 3:05
T. Hotema
Honolulu Wrestling Club
Calvary2 Folkstyle 5-8th Grade
Finals (2 Man)
100
04/15
W
F 10-3 3:33
B. Paragas
Waianae Jr. Seariders Wrestling
Calvary1 Folkstyle 5-8th Grade
Finals (2 Man)
100-107A
04/15
W
F 5-0 1:25
A. Sekigawa
Leeward Cobras Wrestling Club
Calvary1 Folkstyle 5-8th Grade
Finals (2 Man)
100-103
04/08
W
DEC 4-2
A. Sekigawa
Leeward Cobras Wrestling Club
Pearl City Folkstyle K-8th Grade
Finals (2 Man)
100-103
04/08
W
DEC 9-3
T. Hotema
Honolulu Wrestling Club
Pearl City Folkstyle K-8th Grade
Finals (2 Man)
100-101A
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020