Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Alex Schiffhauer
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Iroquois
Iroquois Sr HS
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
DEC 8-2
M. Horth
Gowanda
2024 NY Section VI D2 Championships
True 2nd
152
02/10
L
MD 10-1
C. Inkley
Randolph
2024 NY Section VI D2 Championships
1st Place
152
02/10
W
F 6-3 3:17
C. Klonowski
Akron
2024 NY Section VI D2 Championships
SF/WB
152
02/10
W
F 4-0 1:18
T. Gibbs
Chautauqua Lake
2024 NY Section VI D2 Championships
QF Only (1st rnd losers are rat tailed)
152
02/04
W
MD 10-1
K. Alsamara
Cheektowaga
2024 NYSPHSAA Section VI Class B
Rnd 8 (1st)
152
02/03
W
F 2-0 3:09
T. Gibbs
Chautauqua
2024 NYSPHSAA Section VI Class B
Rnd 6 (SF and WB)
152
02/03
W
F 6-2 1:17
C. Denney
Tonawanda
2024 NYSPHSAA Section VI Class B
Rnd 4 (QF and WB)
152
02/03
W
F 18-4 2:26
E. Miller
Maryvale
2024 NYSPHSAA Section VI Class B
Rnd 2 (32M-2nd Fwd,1stWB), (16M-1stFwd)
152
01/31
W
F 0-0
J. Baron
Maryvale Sr HS
Maryvale Sr HS @ Iroquois Sr HS
Round 1
152
01/28
L
DEC 10-5
J. Lopez
Sweet Home
2024 Ken-Ton Tournament
Rnd 10 (1st, 3rd); 5M-RR5, 4M-RR3, 3M-RR3)
145
01/27
W
DEC 6-0
J. Dembik
Jamestown
2024 Ken-Ton Tournament
Rnd 9 (Consi SF; 5 Man RR4)
145
01/27
W
DEC 6-1
S. Donovan
Iroquois
2024 Ken-Ton Tournament
Rnd 8 (SF and WB); 5M-RR3; 4M-RR2; 3M-RR2)
145
01/27
W
MD 10-2
D. Campbell
Orchard Park
2024 Ken-Ton Tournament
Rnd 7 (64M-6thWB;32M-4thWB;16M-2ndWB)
145
01/27
L
DEC 8-2
B. DellaPenta
Eden
2024 Ken-Ton Tournament
Rnd 6 (QF and WB); 5M-RR2; 4M-RR1; 3M-RR1)
145
01/27
W
F 16-3 5:15
J. Fountain
Sweet Home
2024 Ken-Ton Tournament
Rnd 4 (64M-3FD,3WB;32M-2FD,1WB;16M-1FD)
145
01/25
W
F 0-0
J. McCrory
Springville HS
Iroquois Sr HS @ Springville HS
Round 1
152
01/20
W
M FOR 0-0
L. Dziekonski
Pioneer
2024 ECIC Championships
Rnd 7 (Consi-SF)
145
01/11
W
MD 11-3
C. Denney
Tonawanda Sr HS
Tonawanda Sr HS @ Iroquois Sr HS
Round 1
152
12/29
W
DEC 6-1
S. Smith
Byron-Bergen
2023 Teike-Bernabi Wrestling Tournament
Consi-Semis
145
12/29
L
DEC 3-1 SV
F. Smith
Rush-Henrietta Sr
2023 Teike-Bernabi Wrestling Tournament
Semis
145
12/29
W
DEC 7-1
S. Donovan
Iroquois
2023 Teike-Bernabi Wrestling Tournament
Quarters
145
12/28
W
F 2-0 0:34
G. Maiello
Shenendehowa
2023 Teike-Bernabi Wrestling Tournament
RR Round 3
145B
12/28
W
F 2-1 0:49
C. Oddo
Lancaster
2023 Teike-Bernabi Wrestling Tournament
RR Round 2
145B
12/28
W
F 4-0 1:10
T. D`Agostino
St Joseph Collegiate Institute
2023 Teike-Bernabi Wrestling Tournament
RR Round 1
145B
12/14
W
F 0-0
A. Ahmed
Lackawanna Sr HS
Iroquois Sr HS @ Lackawanna Sr HS
Round 1
152
12/03
W
DEC 5-2 TB1
R. Urbanczyk
Williamsville North-Williamsville East HS
2023 Matthew Marino Wrestling Tournament
3rd Place
152
12/02
L
MD 10-1
A. Boff
Brockport
2023 Matthew Marino Wrestling Tournament
Round 5
152
12/02
W
DEC 4-2 SV
P. Rose
Brockport
2023 Matthew Marino Wrestling Tournament
Round 3
152
12/02
W
F 2-0 0:12
M. Ashbaugh
Maple Grove Sr HS
2023 Matthew Marino Wrestling Tournament
Round 1-(16 man and 5 man RR)
152
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/24
L
Replay
DEC 3-0
G. Burgess
Palmyra-Macedon
NYSPHSAA State Championships
2nd Wrestleback (32 Man)
II-152
02/24
L
Replay
DEC 4-1
C. Stotler
Waverly
NYSPHSAA State Championships
Round 1 (32 Man)
II-152
01/28
W
NC 0-0
D. Ward
Lockport
2023 Ken-Ton Tournament
Rnd 10 (1st, 3rd); 5M-RR5, 4M-RR3, 3M-RR3)
152
01/28
W
DEC 2-1
L. Miller
Niagara Falls
2023 Ken-Ton Tournament
Rnd 9 (Consi SF; 5 Man RR4)
152
01/28
L
F 6-1 2:21
R. Spiro
Canisius
2023 Ken-Ton Tournament
Rnd 8 (SF and WB); 5M-RR3; 4M-RR2; 3M-RR2)
152
01/28
W
MD 15-2
D. Ward
Lockport
2023 Ken-Ton Tournament
Rnd 6 (QF and WB); 5M-RR2; 4M-RR1; 3M-RR1)
152
01/28
W
DEC 3-2 TB1
M. Alnamah
Tonawanda
2023 Ken-Ton Tournament
Rnd 4 (64M-3FD,3WB;32M-2FD,1WB;16M-1FD)
152
01/21
L
DEC 1-0
B. Doyle
Pioneer
2023 ECIC Championships
Rnd 8 (1st, 3rd, 5th Places)
152
01/21
L
DEC 9-2
C. Millender
Sweet Home
2023 ECIC Championships
Rnd 7 (Consi-SF)
152
01/21
W
F 12-1 2:15
J. Hewson
Wmsvl. South
2023 ECIC Championships
Rnd 6 (SF and WB)
152
01/21
W
DEC 3-1 SV
C. Menegaux
Amherst
2023 ECIC Championships
Rnd 5 (32M WB4)(16M WB2)
152
01/21
L
DEC 12-5
C. Uptegrove
Starpoint
2023 ECIC Championships
Rnd 4 (QF and WB)
152
01/20
W
F 8-0 4:48
B. Rice
Lake Shore
2023 ECIC Championships
Rnd 2 (32M-2ndFwd,WB1),(16M-1stFwd)
152
01/19
L
MD 15-6
C. Millender
Sweet Home Sr HS
Iroquois Sr HS @ Sweet Home Sr HS
Round 1
160
01/05
L
DEC 8-4
Z. Caldwell
Starpoint HS
Starpoint HS @ Iroquois Sr HS
Round 1
160
12/17
L
DEC 7-2
M. Bump
Alexander
2022 Linda C. Knuutila Memorial
Rnd 7 (64 WB6; 32 WB4; 16 WB2)
152
12/17
L
DEC 8-3
D. Gagnon
North Tonawanda
2022 Linda C. Knuutila Memorial
Rnd 6 (64M, 32M, 16M, 8M QF; WB 5, 3, 1)
152
12/16
W
DEC 9-7
C. Feltz
Clarence
2022 Linda C. Knuutila Memorial
Rnd 4 (64 Fwd 3, WB3; 32 Fwd 2, WB 1; 16 Fwd1)
152
12/16
W
DEC 8-1
A. Grohman
Ken-Ton
2022 Linda C. Knuutila Memorial
Rnd 2 (64 Man Fwd 2, WB1; 32 Man Fwd1)
152
12/03
W
DEC 7-3
J. Robinson
Niagara Falls
2022 Starpoint Duals
Round 1 (8 Team)
152
12/03
W
DEC 5-2
C. Feltz
Clarence
2022 Starpoint Duals
Round 3 (8 Team)
152
12/03
W
F 11-0 5:12
N. Schwab
Frontier
2022 Starpoint Duals
Cross Bracket (8 Team)
152
12/03
W
DEC 4-1
T. Marino
Alexander
2022 Starpoint Duals
Round 2 (8 Team)
152
12/03
W
F 2-1 1:12
O. Santacrose
Canisius
2022 Starpoint Duals
Placement Matches (8 Team)
160
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020