Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 1:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Apr 19-21 · Resumes Today at 12:00 PM UTC
Asian Olympic Qualifiers
Apr 19-20 · Resumes Today at 1:00 PM UTC
Olympic Trials Watch Party
Apr 19-20 · Resumes Today at 3:30 PM UTC
Utah Freestyle/Greco State
Apr 19-20 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
ID Freestyle & Greco Championships
Apr 20-22 · Resumes Today at 3:55 PM UTC
OWA State Championships 2024
Today · 12:00 PM UTC
East Region MAWA Championships
Today · 2:00 PM UTC
Charles City FS/GR
Today · 2:00 PM UTC
Reverence Ironman National Team
Today · 3:00 PM UTC
Aztec Warrior Championships
Today · 3:00 PM UTC
Union-Fargo Qualifer Freestyle/Greco
Today · 3:00 PM UTC
CA Kids/Cadets/ Jr Gr FS
Today · 4:00 PM UTC
3C2A Womens State Championships
Apr 24-28, 5:00 PM UTC
US Open Wrestling Championships
Apr 27-28, 12:00 PM UTC
Ohio Tournament of Champions
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Tristan Gleason
Results
Videos
High School Results
Season
2023-2024
2022-2023
2017-2018
Team Name
Aux Sable
Yorkville (Christian)
Yorkville (Y. Christian)
Yorkville Christian
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/03
W
F 0-0 5:15
D. Snow
Crystal Lake (Central)
IHSA 2A Regional @ Crystal Lake (Central)
Placement Matches (8 Man)
126
02/03
W
F 0-0 1:44
M. McCarthy
Morris
IHSA 2A Regional @ Crystal Lake (Central)
2nd Wrestleback (8 Man)
126
02/03
L
F 0-0 2:38
M. Meade
Crystal Lake (Prairie Ridge)
IHSA 2A Regional @ Crystal Lake (Central)
Semis & 1st WB (8 Man)
126
02/03
W
F 0-0 0:35
Y. Geinopolos
Crystal Lake (South)
IHSA 2A Regional @ Crystal Lake (Central)
Quarterfinals (8 Man)
126
01/29
W
F 0-0
S. Amaro
Bolingbrook
Yorkville (Y. Christian) @ Bolingbrook
Round 1
132
01/21
W
F 2-0 0:55
R. Alvarado
Berwyn-Cicero (Morton)
Batavia Quad
Round 1
138
01/20
W
F 0-0
A. Santos
Chicago (Taft)
Home Tri Meet With Taft and Brother Rice
Round 1
126
01/14
W
F 0-0
J. Renkes
Dixon (H.S.)
Yorkville (Y. Christian) @ Dixon (H.S.)
Round 1
126
01/14
W
F 0-0 0:28
A. Sprovieri
South Elgin
Yorkville (Y. Christian) @ South Elgin
Round 1
126
01/13
W
F 0-0 0:53
T. Lind
Sycamore (H.S.)
Yorkville (Y. Christian) vs. Sycamore (H.S.)
Round 1
126
12/29
L
TF 18-2 3:27
J. Palzet
Deerfield (HS)
The FLAVIN
Round 1 (4 Team)
126
12/29
L
MD 12-2
V. Manfre
Oswego (HS)
The FLAVIN
Round 3 (4 Team)
126
12/29
W
F 9-2 4:32
J. Vallianatos
Lemont (H.S.)
The FLAVIN
Finals (8 Team)
126
12/29
L
F 0-2 3:59
J. Strezo
New Lenox (Lincoln-Way West)
The FLAVIN
Quarterfinals (8 Team)
126
12/29
W
F 5-0 1:27
E. Campos
Lombard (Glenbard East)
The FLAVIN
Round 2 (4 Team)
126
12/18
L
F 0-0
F. Nitti
Elmhurst (York)
Elmhurst (York) @ Yorkville (Y. Christian)
Round 1
138
11/25
W
F 5-0 0:42
C. Cancel
Carpentersville (Dundee Crown)
Ted DeRousse Invitational
Placement Matches (24 Man)
138
11/25
W
TF 18-2 6:00
J. Shaffer
Deerfield
Ted DeRousse Invitational
Round 5 (24 Man)
138
11/25
L
F 3-2 1:42
M. Quintana
Aurora (West Aurora)
Ted DeRousse Invitational
Round 4 (24 Man)
138
11/25
L
F 5-0 1:04
J. Williams
Country Club Hills (Hillcrest)
Ted DeRousse Invitational
Round 3 (24 Man)
138
11/23
L
F 0-0
E. Brauer
Batavia
Batavia Quad
Round 1
138
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/24
L
Replay
F 15-3 3:56
A. Ruzic
Auburn
IHSA Dual Team State Finals
Quarterfinals (8 Team)
126
02/24
L
Replay
DEC 7-1
P. Rangel
Fithian (Oakwood)
IHSA Dual Team State Finals
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
126
02/24
L
Replay
DEC 4-0
B. Finch
Coal City
IHSA Dual Team State Finals
Finals (8 Team)
126
01/21
L
F 14-2 3:19
J. Maduena
Glenwood (Chatham)
2022-23 Tom Lahey Varsity Wrest. Tourn.
3rd wb
126
01/21
W
F 12-5 4:43
N. Keller
Palos Hills (Stagg)
2022-23 Tom Lahey Varsity Wrest. Tourn.
2nd Wrestleback (16 Man)
126
01/21
L
F 4-1 1:42
J. Alwawi
Lockport (Twp.)
2022-23 Tom Lahey Varsity Wrest. Tourn.
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
01/20
W
F 2-0 0:43
J. Levy
Willowbrook
2022-23 Tom Lahey Varsity Wrest. Tourn.
Round 1 (16 Man)
126
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/16
L
DEC 4-2
J. Ager
DeKalb Orange
Homer Jr. High Invitational
Semis & WBs
75
12/16
W
F 9-5 2:37
E. Warmbir
Bloomington
Homer Jr. High Invitational
4th Wrestleback (32 Man)
75
12/16
W
MD 11-1
A. Hilton
Drauden Point
Homer Jr. High Invitational
Quarters & 3rd WB (32 Man)
75
12/16
W
F 5-0 0:41
A. Grembowicz
Troy Middle School
Homer Jr. High Invitational
Round 3 (All WBs)
75
12/16
L
TF 19-4 3:56
B. Widlowski
Coal City
Homer Jr. High Invitational
Round 2
75
12/16
W
F 2-0 0:39
D. Oliver
Hickory Creek
Homer Jr. High Invitational
Round 1
75
Related Content
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
2023-2024 Season Defense Soap Highlights
Jan 22, 2024
The Bader Show
Apr 14, 2021