Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 5:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Bradley Wilson
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2021-2022
2019-2020
Team Name
Mt Zion
Mt. Zion
Mt. Zion High School
Mt. Zion Kids WC
Vassar Scrappers Wrestling Club
Wakulla
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/28
L
F 16-4 3:57
C. Polzin
Birch Run PFY WC
MMWA Marlette Novice
Cons. Semis (8 Man)
119
01/28
L
F 5-0 0:55
T. Braganini
Goodrich Wrestling Club
MMWA Marlette Novice
Semis & WB (8 Man)
119
01/28
W
F 7-0 2:32
C. DeLong
Cass City Talons Youth WC
MMWA Marlette Novice
Quarterfinals (8 Man)
119
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/27
L
DEF 2-2 1:17
B. Owens
Leroy
IWCOA 2022 C Reg Mahomet Seymour Jr High
1st & 3rd (16 Man)
120
02/27
W
F 4-2 2:12
V. Gibson
Matoon
IWCOA 2022 C Reg Mahomet Seymour Jr High
4th Wrestleback (16 Man)
120
02/27
L
DEC 2-0
C. Poole
---
IWCOA 2022 C Reg Mahomet Seymour Jr High
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
02/27
W
F 2-0 0:25
J. Benter
Leroy
IWCOA 2022 C Reg Mahomet Seymour Jr High
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
02/27
W
F 2-0 0:25
V. Gibson
Matoon
IWCOA 2022 C Reg Mahomet Seymour Jr High
Round 1 (16 Man)
120
02/12
L
F 0-0 2:54
K. Inman
Tolono (Unity)
IHSA 1A Sectional @ Vandalia
4th Wrestleback (16 Man)
120
02/12
L
DEC 6-0
C. Miller
---
IHSA 1A Sectional @ Vandalia
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
02/12
W
F 0-0 1:37
E. Klus
---
IHSA 1A Sectional @ Vandalia
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
02/11
W
F 0-0 0:11
Z. Leuth
Sparta
IHSA 1A Sectional @ Vandalia
Round 1 (16 Man)
120
02/05
L
F 0-0 4:13
G. Lopez
Auburn
IHSA 1A Regional @ Routt Catholic High School
Placement Matches
120
02/05
W
F 0-0 1:27
K. Murray
Hillsboro
IHSA 1A Regional @ Routt Catholic High School
Semis and WB3
120
01/15
W
F 9-3 4:11
J. METCALF
Crestview
2022 Gator Brawl
Placement
113
01/15
W
F 2-0 0:52
J. Barham
Deer Creek Mackinaw High School
2022 Marty Williams Invitational
Consolation Placements
120
01/15
L
DEC 8-4
D. Pate
Champaign Centennial High School
2022 Marty Williams Invitational
Round 5 (24 Man)
120
01/15
L
F 4-13 6:00
C. Flores
Waccamaw
2022 Gator Brawl
Round 8
113
01/15
W
F 2-0 1:41
C. Park
Riverton High School
2022 Marty Williams Invitational
Round 4 (24 Man)
120
01/15
W
F 2-0 0:15
M. Wise
Choctawhatchee
2022 Gator Brawl
Round 7
113
01/15
L
F 4-6 4:58
J. Nadig
Rochelle High School
2022 Marty Williams Invitational
Round 3 (24 Man)
120
01/14
L
F 7-2 3:36
A. Fondo
Wakulla
2022 Gator Brawl
Round 5
113
01/14
W
TF 21-6 3:48
B. Nunez
South Walton Hs
2022 Gator Brawl
Round 4
113
01/14
L
F 3-2 1:43
j. brown
Liberty County
2022 Gator Brawl
Round 3
113
01/14
W
F 2-0 0:40
T. Johnson
Wewahitchka
2022 Gator Brawl
Round 2
113
01/14
W
DEC 13-11
T. Pluhar
Rocky Bayou Christian School
2022 Gator Brawl
Round 1
113
01/08
L
FOR 0-0
E. Klus
West Frankfort
60th Annual Murdale Wrestling Tournament
Round 7 (3rd Place)
120
01/08
L
FOR 0-0
G. Roman
Carbondale
60th Annual Murdale Wrestling Tournament
Round 5 (Semis)
120
01/08
W
DEC 6-1
D. Dover
Anna-Jonesboro
60th Annual Murdale Wrestling Tournament
Round 4.1 (Quarter, Cons Rnd 1)
120
01/08
W
F 2-0 0:16
O. Ottino
Glenwood
60th Annual Murdale Wrestling Tournament
Round 3.1 (Pool Rd 3)
120
12/11
L
DEC 11-5
B. Campbell
Ridgeview
Rex Avery PORTA Invite
3rd Place
120
12/11
L
DEC 4-0
C. Miller
---
Rex Avery PORTA Invite
Semis & WB (32 Man)
120
12/11
W
TF 15-0 4:36
C. Park
---
Rex Avery PORTA Invite
Quarters & WB (32 Man)
120
12/11
W
F 4-0 0:37
S. Lauer
Deer Creek Mackinaw
Rex Avery PORTA Invite
Round 2 Champ (32 Man)
120
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/22
L
F 6-0 2:37
J. Gliatta
Pitbull Wrestling Alliance
Joe Tholl Sr. ELITE
4th Wrestleback (32 Man)
110
12/22
L
F 2-0 0:31
T. Guerra
Izzy Style Wrestling
Joe Tholl Sr. ELITE
Quarters & 3rd WB (32 Man)
110
12/22
W
DEC 7-4
Z. Pomatto
---
Joe Tholl Sr. ELITE
Round 2 Champ & WB (32 Man)
110
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020