Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
May 10-12, 2:00 PM UTC
Phil Portuese Northeast Regional Champs
May 10-11, 3:00 PM UTC
Western Regional Championships
May 10-12, 6:00 PM UTC
Northern Plains Regional Championships
May 11, 2:00 PM UTC
Midwest Warrior Challenge
May 11-12, 2:00 PM UTC
2024 TX-USAW State FS and GR
May 11, 3:00 PM UTC
NC Beach National & World Team Qualifier
May 17-19 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Qualeak Bumbrey
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2020-2021
2019-2020
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/30
L
DEC 3-2
K. Hudson
Caesar Rodney H S
Dover @ Caesar Rodney H S
Round 1
285
01/27
W
F 16-4 5:57
S. Layfield
Sussex Tech H S
Dover @ Sussex Tech H S
Round 1
285
01/20
W
F 0-0
C. Collins
Sussex Central H S
Dover @ Sussex Central H S
Round 1
285
01/16
W
DEC 7-3
L. Ruppert
Cape Henlopen H S
Dover @ Cape Henlopen H S
Round 1
285
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/29
W
DEC 3-1
H. Lasher
Sussex Central H S
DIAA Individual State Tournament
3rd
220
02/29
W
MD 9-1
D. Craighton
Polytech
DIAA Individual State Tournament
Consi Semis
220
02/29
L
F 10-5 5:21
K. Thompson
Lake Forest H S
DIAA Individual State Tournament
Semifinals
220
02/29
W
DEC 7-2
D. Hale
Hodgson Vo Tech School
DIAA Individual State Tournament
Quarters
220
02/28
W
F 5-7 3:49
R. Dido
Christiana H S
DIAA Individual State Tournament
Round 1 (16 Man)
220
02/22
W
F 3-0 1:53
T. Burke
Indian River H S
DIAA Henlopen Qualifier
5th & 6th Place
220
02/22
W
DEC 5-0
T. Jenkins
Seaford H S
DIAA Henlopen Qualifier
Consi-Quarter-Finals
220
02/22
L
DEC 4-2
D. Craighton
Polytech
DIAA Henlopen Qualifier
Consi-Semi-Finals
220
02/22
W
NC 0-0
B. Lawhorn
Laurel H S
DIAA Henlopen Qualifier
2nd Wrestleback (16 Man)
220
02/22
L
F 9-5 5:39
H. Lasher
Sussex Central H S
DIAA Henlopen Qualifier
Champ. Quarter-Finals
220
02/08
L
F 6-2 3:17
H. Harp
Smyrna H S
Dover @ Smyrna H S
Round 1
220
02/08
W
F 7-2 2:47
Z. Mills
Laurel H S
Dover @ Laurel H S
Round 1
285
02/06
W
F 2-1 2:59
H. Lasher
Sussex Central H S
Sussex Central H S @ Dover
Round 1
220
01/31
W
DEC 6-4
T. Ford-Jackson
Woodbridge H S
Woodbridge H S @ Dover
Round 1
220
01/30
W
DEC 6-4
C. Smith
---
Cape Henlopen H S @ Dover
Round 1
220
01/25
W
MD 9-1
D. Soto
Sussex Central
Canal Classic
Placement
220
01/25
W
F 2-0 1:17
K. White
Laurel
Canal Classic
Semis & WB
220
01/25
W
DEC 7-1
D. Soto
Sussex Central
Canal Classic
Round 4 (12 Man)
220
01/25
W
FOR 0-0
J. Palmer
St. Marks
Canal Classic
Round 5 (12 Man)
220
01/25
W
F 4-1 4:49
D. Higgins
Delcastle
Canal Classic
Round 3 (12 Man)
220
01/16
W
TF 19-3 6:00
J. Dyer
Caesar Rodney H S
Dover @ Caesar Rodney H S
Round 1
220
01/11
W
DEC 3-1
R. Dibo
Christiana H S
Glasgow Invitational 2020
Championship
220
01/11
W
F 2-0 0:28
J. Moyer
Appoquinimink
Glasgow Invitational 2020
Semi Final
220
01/09
L
DEC 4-1
A. Diaz
Milford Senior
Dover @ Milford Senior
Round 1
220
12/22
L
F 6-1 2:55
K. Thompson
Lake Forest H S
2019 Howdy Duncan Classic
Championship Final
220
12/21
W
DEC 3-1
R. Dibo
Christiana
2019 Howdy Duncan Classic
Champ Semi-Final
220
12/21
W
F 13-3 4:09
I. Twyman
William Penn
2019 Howdy Duncan Classic
Champ 1/4 Final
220
12/21
W
F 7-1 1:54
N. Morgan
McKean
2019 Howdy Duncan Classic
Champ 2nd Rnd
220
12/19
W
DEC 2-0
T. Burke
Indian River H S
Indian River H S @ Dover
Round 1
220
12/08
W
DEC 3-1
R. Dibo
Christiana
2019 Earl Helmbreck Memorial Inv.
Placement Matches (8 Man)
220
12/07
W
F 9-2 3:19
A. Green
St Elizabeth`s
2019 Earl Helmbreck Memorial Inv.
Cross Bracket (8 Man)
220
12/07
W
F 2-0 1:41
J. Heglund
Appoquinimink
2019 Earl Helmbreck Memorial Inv.
Round 3 (8 Man)
220
12/07
L
DEC 3-2
R. Dibo
Christiana
2019 Earl Helmbreck Memorial Inv.
Round 2 (8 Man)
220
12/07
W
MD 17-5
G. Cobb
Newark Charter
2019 Earl Helmbreck Memorial Inv.
Round 1 (8 Man)
220
Related Content
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024