Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
James LaBrosse
Results
College Results
College
College
High School
Youth
Other
Team Name
Saint Olaf
St Olaf
St. Olaf
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/15
W
DEC 10-5
A. Schmidt
---
Luther @ St. Olaf
Round 1
149
02/10
L
DQ 0-0
J. Johnson
Concordia-Moorhead
Concordia-Moorhead @ St. Olaf
Round 1
149
02/04
L
DEC 3-2
G. Dziedzic
UW-La Crosse
Don Parker
Round 2
149
02/04
L
DEC 6-4
J. Barzowski
---
Don Parker
Round 1 (32 Man)
149
01/25
L
F 4-1 2:26
J. Kiehne
Simpson
Simpson @ St. Olaf
Round 1
149
01/11
L
DEC 9-6
M. Vasquez
---
University of the Ozarks @ St. Olaf
Round 1
149
01/07
L
DEF 0-0
L. Nichols
---
Central College Under Armour Inv.
2nd Wrestleback (16 Man)
149
01/07
L
DEC 9-5
Z. Funderburk
Briar Cliff (Iowa)
Central College Under Armour Inv.
Quarters & 1st WB (16 Man)
149
01/07
W
MD 18-7
C. Petty
Central (IA)
Central College Under Armour Inv.
Round 1 (16 Man)
149
01/06
W
DEC 11-4
B. Schorr
St. Johns (MN)
St. Olaf @ St. Johns (MN)
Round 1
149
12/10
L
F 7-4 6:25
S. Vaughan
Buena Vista
Buena Vista @ St. Olaf
Round 1
149
12/03
L
F 13-6 3:16
J. Challen
Central
MSOE Invitational
Round 5
149
12/03
L
DEC 8-7
M. Williams
Chicago
MSOE Invitational
Round 4
149
12/03
W
F 16-0 6:01
M. Ritchie
Millikin University
MSOE Invitational
Round 2
149
12/01
W
TF 19-0 2:58
J. Vester
Central (IA)
St. Olaf @ Central (IA)
Round 1
149
11/23
L
F 3-8 3:46
A. Wilson
Augsburg
Augsburg @ St. Olaf
Round 1
149
11/19
L
MD 12-3
L. Hinschberger
Upper iowa
Auggie-Adidas Open
Round 4
149
11/19
L
DEC 10-4
T. Vassar
Augsburg
Auggie-Adidas Open
Round 3
149
11/19
W
DEC 3-1
T. Butcher
Southwest Minnesota State
Auggie-Adidas Open
Round 2
149
11/19
W
TF 20-3 6:24
J. Hickerson
St Johns
Auggie-Adidas Open
Round 1
149
11/10
L
F 9-0 4:40
J. Meyer
Wisconsin-Eau Claire
St. Olaf @ Wisconsin-Eau Claire
Round 1
141
11/05
L
F 0-0 0:58
N. Huff
University of Mary
Yellowjacket Open
4th Wrestleback (32 Man)
141
11/05
L
DEC 7-3
T. Day
MS-Mankato
Yellowjacket Open
Quarters & 3rd WB (32 Man)
141
11/05
W
MD 12-3
J. Halk
Waldorf
Yellowjacket Open
Round 2 Champ & WB (32 Man)
141
11/05
W
F 0-0 4:15
R. Kikopa
Northland CC
Yellowjacket Open
Round 1 (32 Man)
141
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024