Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 5:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Caleb Lashuay
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2019-2020
2018-2019
2017-2018
2016-2017
Team Name
Fithian (Oakwood)
Oakwood
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/08
L
DEC 13-12
K. Terhune
Rantoul
IHSA 1A Regional @ St. Joseph-Ogden
Placement Matches
152
02/08
W
DEC 7-3
T. Brent
LeRoy
IHSA 1A Regional @ St. Joseph-Ogden
Consi Semis
152
02/08
L
DEC 3-1 SV
R. Graves
Heyworth
IHSA 1A Regional @ St. Joseph-Ogden
Semis and WB3
152
02/08
W
F 10-0 3:33
C. Miller
St. Joseph (S.J.-Ogden)
IHSA 1A Regional @ St. Joseph-Ogden
Quarters and WB1
152
12/27
W
TF 18-3 4:00
L. Spray
Prairie Central
ABE`s Rumble
Champ Round 1 (16 Team)
152
12/27
L
F 6-2 1:53
K. Roberts
Morrison
ABE`s Rumble
Semis & WB (16 Team)
152
12/27
W
F 2-0 1:18
S. Cardenas
Oregon
ABE`s Rumble
Round 1 (6 Team)
152
12/27
W
F 10-0 4:24
J. Smith
Morrison
ABE`s Rumble
Semis & WB (16 Team)
160
12/27
W
MD 13-4
J. Sinclair
Petersburg PORTA
ABE`s Rumble
Placement (16 Team)
152
12/27
W
F 2-0 0:47
T. Golliher
Benton
ABE`s Rumble
Round 1 (32 Team)
152
12/27
L
DEC 10-7
B. Kaiser
Vandalia
ABE`s Rumble
Quarters & WB (16 Team)
152
12/27
W
F 7-0 1:50
C. White
Roxana
ABE`s Rumble
Round 5 (6 Team)
152
12/27
W
F 2-0 1:39
W. Miller
Shelbyville
ABE`s Rumble
Round 2 (6 Team)
160
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/09
L
DEC 7-4
P. Eastin
---
IHSA 1A Sectional @ Carterville
4th Wrestleback (16 Man)
145
02/09
W
F 0-0 4:17
C. Stephens
---
IHSA 1A Sectional @ Carterville
Semis & 3rd WB (16 Man)
145
02/09
W
F 0-0 1:06
G. Kempfer
Sparta
IHSA 1A Sectional @ Carterville
2nd Wrestleback (16 Man)
145
02/09
L
F 0-0 2:20
N. Kisat
Anna (A.-Jonesboro)
IHSA 1A Sectional @ Carterville
Quarters & 1st WB (16 Man)
145
02/09
W
DEC 7-4
C. Furlow
---
IHSA 1A Sectional @ Carterville
Round 1 (16 Man)
145
02/02
L
DEC 5-2
P. Eastin
---
IHSA 1A Regional @ Unity
Placement Matches
145
02/02
W
F 10-1 4:55
C. Stephens
---
IHSA 1A Regional @ Unity
Semis and WB3
145
02/02
W
F 2-0 0:26
J. Peirson
Bismarck (B.-Henning-Rossville-Alvin) [Coop]
IHSA 1A Regional @ Unity
Quarters and WB1
145
01/26
W
F 0-0 2:40
K. Ward
Carterville
Eastern Illinois Tournament
Placement Matches (16 Man)
145
01/26
L
TF 18-3 5:37
C. Reynolds
Clinton
Eastern Illinois Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
145
01/26
W
DEF 0-0
A. Alencaster
Champaign Central
Eastern Illinois Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
145
12/28
W
MD 10-1
C. Soto
---
STM NYC
Round 2 (6 Team)
145
12/28
W
F 0-0 1:25
E. Wissmiller
Ridgeview
STM NYC
Round 3 (6 Team)
152
12/28
W
DEC 6-5
J. Hahs
Herrin
STM NYC
Round 2 (6 Team)
145
12/28
L
F 0-0 2:58
C. Reynolds
---
STM NYC
Round 1 (6 Team)
145
12/28
W
F 0-0 2:59
N. Bergman
Christian Life School
STM NYC
Round 5 (6 Team)
145
12/28
W
DEC 12-5
G. Watkins
Seeger
STM NYC
Round 4 (6 Team)
145
12/12
W
F 2-0 1:14
E. Duke
---
Fithian (Oakwood) @ Gibson City (G.C.-Melvin-Sibley)
Round 1
145
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/03
L
MD 10-0
D. Nisly-Nagele
Monticello
IHSA 1A Regional @ Shelbyville
Placement Matches
138
02/03
W
F 0-0 3:58
C. Burns
---
IHSA 1A Regional @ Shelbyville
Consi Semis
138
02/03
L
DEC 9-3
E. Klemm
Warrensburg (W.-Latham)
IHSA 1A Regional @ Shelbyville
Semis and WB3
138
12/29
W
DEC 5-3
C. Elliott
Southwood High School
STM New Year`s Challenge 2017
Round 3 (6 Team)
145
12/29
L
DEC 5-2
C. Barnes
Hammond Morton
STM New Year`s Challenge 2017
Round 4 (6 Team)
145
12/29
W
DEC 6-3
J. Warner
Bismarck-Henning
STM New Year`s Challenge 2017
Round 1 (6 Team)
145
12/29
W
DEC 7-6
D. Reagan
Herrin
STM New Year`s Challenge 2017
Round 4 (6 Team)
145
12/29
L
F 0-0 5:01
P. Eastin
---
STM New Year`s Challenge 2017
Round 5 (6 Team)
145
12/29
W
DEC 10-3
G. Watkins
Seeger
STM New Year`s Challenge 2017
Round 5 (6 Team)
145
12/29
L
F 0-0 1:32
J. Douglass
Attica
STM New Year`s Challenge 2017
Round 1 (6 Team)
145
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/04
L
DEC 9-2
T. Stegall
---
IHSA 1A Regional @ St. Joseph
Placement Matches
138
02/04
W
F 0-0 2:46
N. Panozzo
Clifton (Central)
IHSA 1A Regional @ St. Joseph
Consi Semis
138
02/04
L
F 0-0 3:07
D. Gutierrez
Dwight
IHSA 1A Regional @ St. Joseph
Semis and WB3
138
02/04
W
DEC 10-7
J. Warner
Bismarck (B.-Henning)
IHSA 1A Regional @ St. Joseph
Quarters and WB1
138
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020