Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Eli Snell-Martinez
Results
Videos
High School Results
Season
2023-2024
2022-2023
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/24
L
Replay
DEC 3-2
M. Chavarria
Miyamura
2024 NMAA Boys State Wrestling Championships
2nd WB
4A 145
02/23
L
Replay
F 3-0 3:50
T. Thompson
Aztec
2024 NMAA Boys State Wrestling Championships
Quarters
4A 145
02/23
W
Replay
DEC 4-1
I. Dominguez
Moriarty
2024 NMAA Boys State Wrestling Championships
First Round
4A 145
02/17
L
DEC 4-1
A. Szilagyi
Taos
NMAA Region 1-4A Championships
3rd Place
145
02/16
W
F 8-7 4:50
M. Chavarria
Miyamura
NMAA Region 1-4A Championships
Consi Semis
145
02/16
L
F 1-2 1:34
L. Meador
Grants
NMAA Region 1-4A Championships
Semis & WB5
145
02/16
W
DEC 4-2
I. Dominguez
Moriarty
NMAA Region 1-4A Championships
Quarters & WB3
145
02/08
W
MD 12-4
M. Chavarria
Miyamura
Bloomfield District Duals
Round 1
145
02/07
L
F 0-0
T. Thompson
Aztec
Bloomfield District Duals
Round 1
145
02/07
W
F 11-4 4:56
b. evans
Kirtland Central
Bloomfield District Duals
Round 1
145
01/28
L
DEC 1-0
C. Alexander
Dove Creek
Butch Melton Invitational 2024
Round 7
144
01/27
W
F 2-0 2:52
O. Sisneros
Monte Vista
Butch Melton Invitational 2024
Round 6
144
01/27
W
F 2-5 3:11
C. Naranjo
Bayfield
Butch Melton Invitational 2024
Round 5
144
01/27
L
DEC 6-0
W. Lorimor
Cedaredge
Butch Melton Invitational 2024
Round 4
144
01/27
L
DEC 9-6
A. Morris
Montezuma Cortez
Butch Melton Invitational 2024
Round 3
144
01/26
L
DEC 5-3
W.
Cedaredge
Cedaredge @ Bloomfield
Round 1
145
01/20
W
F 6-5 4:51
K. Johnston
Bayfield
Aztec Tiger Duals 2024
Round 3 (6 Team)
145
01/20
W
F 2-0 1:07
P. Moya
Socorro
Aztec Tiger Duals 2024
Round 4 (6 Team)
145
01/20
W
MD 9-0
B. Segotta
Aztec JV
Aztec Tiger Duals 2024
Round 2 (6 Team)
145
01/20
W
DEC 5-0
H. Schwartz
Piedra Vista
Aztec Tiger Duals 2024
Finals (2 Team)
145
01/20
W
DEC 5-4
L. Herald-Linville
Montrose
Aztec Tiger Duals 2024
Round 5 (6 Team)
145
01/20
W
F 0-0 1:04
L. Noble
Newcomb
District Duals @ Miyamura
Round 1
145
01/12
L
Replay
F 2-2 2:19
E. Eickhof
Spring Valley
59th Doc Wright Invite Boys
Round 4 (Rd of 16 & Cons Rd 3 (1/32, 3/64)
144
01/12
L
Replay
DEC 5-2
A. Barker
Highland
59th Doc Wright Invite Boys
Round 2 (Rd of 32 & Cons Rd 1)
144
01/06
L
DEC 15-8
A. Morris
Montezuma-Cortez
Rocky Mountain Invitation
5th Place
144
01/06
L
F 6-2 4:40
Z. Pontine
Ignacio
Rocky Mountain Invitation
Semi Cons
144
01/06
W
DEC 4-3
W. Bartel
Durango
Rocky Mountain Invitation
Semis and Consi Rnd 3
144
01/06
W
DEC 6-4
A. Szilagyi
Taos
Rocky Mountain Invitation
Consi Round 2
144
01/06
L
F 9-2 4:41
A. Meraz
Center
Rocky Mountain Invitation
Quarter and Cons. Rnd 1
144
01/06
W
F 12-2 2:38
G. Lugenbeel
Pagosa Springs
Rocky Mountain Invitation
Round 1
144
12/15
W
F 4-0 3:54
J. Flores
Miyamura
9th Veterans Memorial Invitational
Round 4 (6 Team)
144
12/15
W
DEC 5-4
I. Gomez
Benjamin Franklin
9th Veterans Memorial Invitational
Round 5 (6 Team)
144
12/15
W
DEC 11-4
X. Urquiza
Bagdad HS
9th Veterans Memorial Invitational
Round 2 (6 Team)
144
12/15
W
F 11-2 1:21
N. Alberry
Winslow
9th Veterans Memorial Invitational
Round 5 (6 Team)
144
12/15
W
F 2-1 3:13
b. evans
Kirtland Central
9th Veterans Memorial Invitational
Round 1 (6 Team)
144
12/15
W
F 8-3 0:56
E. Pinto
Wingate
9th Veterans Memorial Invitational
Round 4 (6 Team)
144
12/09
L
DEC 7-6
D. McCoy
Piedra Vista
Bobcat Duals
Round 3 (4 Team)
145
12/09
W
F 2-0 3:23
J. Marquez
Los Alamos
Bobcat Duals
Round 2 (4 Team)
145
12/09
W
DEC 3-0
K. White
Aztec
Bobcat Duals
Round 1 (4 Team)
145
12/09
W
F 6-1 3:05
S. Nakai
Shiprock
Bobcat Duals
Round 1 (4 Team)
145
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
Replay
DEC 4-2 SV
N. Tom
Kirtland Central
NMAA Boys State Wrestling Championships
1st WB
4A 152
02/17
L
Replay
DEC 9-3
K. Coffeen
Espanola Valley
NMAA Boys State Wrestling Championships
First Round
4A 152
02/03
L
DEC 11-4
D. Johnson
---
District duals *** Miyamura***
Round 1
152
02/03
L
F 0-0
B. Gualterio
Wingate
District duals *** Miyamura***
Round 1
152
01/31
W
DEC 4-0
A. Keedaw
*Newcomb
Bloomfield @ *Newcomb
Round 1
152
01/28
L
F 2-0 0:48
D. Alcazar
Montrose
Butch Melton Invitational 2023
Round 5
150
01/28
L
F 7-4 3:52
M. Begay
Farmington
Butch Melton Invitational 2023
Round 4
150
01/28
W
F 8-1 5:30
A. Keedah
Newcomb
Butch Melton Invitational 2023
Round 3
150
01/28
L
F 2-0 0:53
T. Beanland
Dove Creek High School
Butch Melton Invitational 2023
Round 2
150
01/28
W
F 2-0 1:18
J. Martinez
Durango
Butch Melton Invitational 2023
Round 1
150
01/26
L
DEC 11-4
G. Halls
Durango
Durango @ Bloomfield
Round 1
152
01/21
W
F 14-3 4:58
W. Stash
Shiprock
Aztec JV Round Robin
Round 5 (6 Man)
152
01/21
W
DEC 9-2
A. Morales
Farmington
Aztec JV Round Robin
Round 4 (6 Man)
152
01/21
W
F 2-0 0:55
J. Martinez
Durango
Aztec JV Round Robin
Round 3 (6 Man)
152
01/21
W
F 4-2 1:39
A. Valencia
Piedra Vista
Aztec JV Round Robin
Round 2 (6 Man)
152
01/21
W
F 2-0 0:30
J. Foutz
Kirtland Central
Aztec JV Round Robin
Round 1 (6 Man)
152
01/13
L
DEC 6-5
C. Fawcett
Pinnacle
58th Doc Wright Invitational
Round 3 (64 man Conso. Rd. 2)
150
01/13
L
MD 12-2
C. Mills
Show Low
58th Doc Wright Invitational
Round 2 (Rd of 32 & Cons Rd 1)
150
01/07
L
F 2-0 1:08
N. Westbrook
Bayfield
JV Bronco Invite
Placement Matches (16 Man)
152 JV
01/07
W
DEC 7-3
T. Kosea
Bloomfield
JV Bronco Invite
4th Wrestleback (16 Man)
152 JV
01/07
W
F 5-0 1:08
D. Chavez
Farmington
JV Bronco Invite
Semis & 3rd WB (16 Man)
152 JV
01/07
W
DEC 8-1
J. Martinez
Durango
JV Bronco Invite
2nd Wrestleback (16 Man)
152 JV
01/07
L
MD 14-1
D. Allison
Farmington
JV Bronco Invite
Round 1 (16 Man)
152 JV
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024