Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Marshall Lindgren
Results
Videos
High School Results
Season
2022-2023
2021-2022
2020-2021
2019-2020
2017-2018
Team Name
2-South Border
South Boarder
South Border
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/18
W
Replay
F 5-0 1:15
M. Schumaier
Velva
NDHSAA Boys State Duals Tournament
Quarterfinals (8 Team)
160
02/18
W
MD 12-2
J. Dick
1-Lisbon
NDHSAA Boys State Duals Tournament
Finals (8 Team)
152
02/18
W
Replay
DEC 6-0
T. Wolding
3-New Salem-Almont
NDHSAA Boys State Duals Tournament
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
152
02/17
W
DEC 3-1
B. Reinke
Lisbon
NDHSAA Class B State Indv Tournament
1st Place
152
02/17
W
Replay
DEC 10-4
T. Wolding
New Salem-Almont
NDHSAA Class B State Indv Tournament
Semis
152
02/16
W
Replay
MD 14-4
E. Stegman
Pembina County North
NDHSAA Class B State Indv Tournament
Quarters
152
02/16
W
Replay
F 2-0 1:34
B. Moch
May-Port-CG
NDHSAA Class B State Indv Tournament
Round 1 (16 Man)
152
01/28
W
DEC 7-3
B. Reinke
Lisbon
2023 East-West Tournament
1st Place
152
01/28
W
DEC 7-3
T. Wolding
New Salem-Almont
2023 East-West Tournament
Semis & 3rd WB
152
01/27
W
MD 15-3
E. Noll
Bowman County
2023 East-West Tournament
Quarters & WB
152
01/27
W
F 2-0 1:00
L. Spear
Kenmare/Bowbells/Burke Central
2023 East-West Tournament
Round 1 (16 Man)
152
01/21
W
DEC 5-1
P. Forcier
Border West Buccaneers
2023 Storhaug Invitational
1st Place
152
01/21
W
F 2-0 1:21
C. Hebl
LaMoure
2023 Storhaug Invitational
Semis/ WB3
152
01/21
W
F 15-2 4:39
G. Fuher
Ellendale-Edgeley-Kulm
2023 Storhaug Invitational
Quarters/ WB1
152
01/21
W
F 2-0 0:29
B. Lyons
Lisbon JV
2023 Storhaug Invitational
Round of 16
152
01/15
W
TF 19-3 4:15
C. Brady
Stanley County
Battler Invitational
Placings
152
01/14
W
F 9-1 4:30
C. Chambers
Clark Willow Lake
Battler Invitational
Semis/WB
152
01/14
W
F 15-2 3:15
L. Yellowhawk
Sully Buttes
Battler Invitational
Quarters/WB
152
01/14
W
F 6-2 1:14
S. Thompson
Pierre T.F. Riggs
Battler Invitational
Round 1
152
01/13
W
F 11-0 3:12
G. Fuher
Ellendale-Edgeley-Kulm
Ellendale-Edgeley-Kulm @ South Border
Round 1
152
01/08
W
MD 10-1
S. Snyder
New York Mills
2023 Central Cass Lettermen`s
1st Place
152
01/07
W
DEC 8-1
E. Stegman
Pembina County North
2023 Central Cass Lettermen`s
Semis & WB (1st 8, 3rd 16, 5th 32)
152
01/07
W
F 9-2 3:12
A. Smith
Harvey-Wells County
2023 Central Cass Lettermen`s
Quarters & WB (2nd 32)
152
01/07
W
F 2-0 0:24
J. Zimprich
Lisbon
2023 Central Cass Lettermen`s
Round of 16 & WB (1st 32)
152
01/06
W
F 15-4 2:59
J. Mann
New York Mills
2023 Central Cass Lettermen`s
Round of 32
152
01/06
W
F 2-0 0:11
A. Ramerman
Lisbon
Lisbon @ South Border
Round 1
152
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/22
L
MD 15-2
Z. Hanson
Lakeville North
2022 Storhaug Invitational
1st Place
145
01/22
W
MD 18-5
J. Deutsch
Central Cass
2022 Storhaug Invitational
Semis/ WB3
145
01/22
W
F 11-2 2:22
G. Fuher
Ellendale-Edgeley-Kulm
2022 Storhaug Invitational
Quarters/ WB1
145
01/22
W
F 19-5 4:58
B. Ketterling
Linton-HMB
2022 Storhaug Invitational
Round of 16
145
01/16
W
MD 14-4
C. VanDerBoom
Newell
Battler Invitational
Placings
145
01/15
W
F 7-1 1:29
L. Arcoren
Sully Buttes
Battler Invitational
Semis/WB
145
01/15
W
MD 16-2
E. Bratland
Clark Willow Lake
Battler Invitational
Quarters/WB
145
01/08
W
DEC 7-0
H. Nelson
Hillsboro-Central Valley
2022 Central Cass Lettermen`s
1st Place
145
01/08
W
F 13-1 5:11
S. Lavalier
Fertile-Beltrami
2022 Central Cass Lettermen`s
Semis & WB (1st 8, 3rd 16, 5th 32)
145
01/08
W
MD 20-8
D. Gregg
Barnesville
2022 Central Cass Lettermen`s
Quarters & WB (2nd 32)
145
01/08
W
F 14-2 2:52
J. Kramer
LaMoure
2022 Central Cass Lettermen`s
Round of 16 & WB (1st 32)
145
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/16
W
F 10-0 2:53
K. Sperry
Bowman County
Carrington Quad
Round 1 (4 Team)
132
01/16
W
MD 19-5
C. Clifton
Carrington
Carrington Quad
Round 2 (4 Team)
132
12/19
L
F 2-0 1:45
C. Warbis
Hettinger
Linton Holiday Tournament
Finals
132
12/19
W
F 4-1 1:40
G. Ledoux
Bishop Ryan
Linton Holiday Tournament
Round 3
132
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/25
W
DEC 9-5 SV
C. Schmitz
Kindred
2020 Storhaug Invitational
Championship
120
01/25
W
DEC 4-1
T. Olson
Badger-GB-MR
2020 Storhaug Invitational
Semis and WBs
120
01/25
W
MD 10-2
L. Sveum
Lisbon
2020 Storhaug Invitational
Quarters and WB
120
01/24
W
F 8-0 1:12
K. Johnson
Valley CIty
2020 Storhaug Invitational
16 Man Round 1/ 32 Man Round 2 w/ Cons. 1
120
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/27
L
DEC 6-3
A. Jungers
Beulah-Hazen
2018 East-West Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
106
01/26
W
TF 17-2 5:00
T. Sorenson
Watford City
2018 East-West Tournament
Quarters & WB
106
01/26
L
MD 15-5
W. Harvey
Bishop Ryan
2018 East-West Tournament
Round 1 (16 Man)
106
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024