Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
angie castillo
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2022-2023
2021-2022
2020-2021
2019-2020
2018-2019
2017-2018
2016-2017
2015-2016
Team Name
Central Union
McGavock
Mcgavock
Millard South
Millard South JV
SPARTAN WRESTLING E.C.
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/08
L
F 0-0
C. Rickard
Station Camp
Station Camp @ Mcgavock
Round 1
170
02/03
W
F 0-0
S. Sergle
Springfield
Mcgavock @ Springfield
Round 1
170
12/11
L
F 6-2 3:18
C. Richardson
East Hamilton
Lester/Welsh Duals
Champ. Round 1
182
12/10
L
F 0-2 0:35
Z. Keel
---
Lester/Welsh Duals
Champ. Round 1
182
12/10
L
F 2-2 0:31
V.
Grissom Hs
Lester/Welsh Duals
Champ. Round 1
182
12/09
L
F 5-0 4:40
C. Avans
Tullahoma
Lester/Welsh Duals
Champ. Round 1
182
12/09
W
F 0-0 0:28
W. Benton
Cascade
Lester/Welsh Duals
Champ. Round 1
182
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/09
L
F 2-2 1:21
M. Schutt
Hillsboro
Hillsboro @ Mcgavock
Round 1
160
02/09
W
F 2-5 5:24
N. Baldwin
Springfield
Mcgavock @ Springfield
Round 1
170
02/09
L
F 4-6 2:35
A. Aremdula-chavez
---
McGavock @Overton
Champ. Round 1
160
01/26
W
F 4-9 5:11
J. Vaughn
Creighton Prep
Creighton Prep @ Millard South
Round 1
182
01/22
W
F 2-0 1:31
L. Wilson
Elkhorn South
2022 Bellevue East JV Invite
Placement Matches
182
01/22
W
F 2-0 0:35
J. Duncan
Bellevue East
2022 Bellevue East JV Invite
Round 5
182
01/22
L
DEC 9-7
C. Fogoros
Bellevue East
2022 Bellevue East JV Invite
Round 4
182
01/22
W
F 4-0 1:33
C. Criswell
Columbus
2022 Bellevue East JV Invite
Round 2
182
01/21
L
Replay
F 10-0 3:26
R. Johnson
Kearney
UNK Midwest Duals - High School
Round 4 (16 Team)
182
01/21
W
Replay
F 2-0 0:58
R. Gallaway
Amherst
UNK Midwest Duals - High School
Round 3 (16 Team)
182
01/21
W
Replay
F 2-1 2:34
P. Rethorst
Kearney JV
UNK Midwest Duals - High School
Round 2 (16 Team)
182
01/21
L
Replay
F 8-0 3:45
T. Johnson
Augusta
UNK Midwest Duals - High School
Round 1 (16 Team)
182
01/21
L
Replay
F 6-1 3:40
M. Denson
Broken Bow
UNK Midwest Duals - High School
Placement Matches (16 Team)
182
01/18
L
MD 9-0
T. Parde
Freeman
Weeping Water Invite
Round 6
182
01/17
W
F 6-2 5:53
M. Denzin
Freeman
Weeping Water Invite
Round 4
182
01/17
W
MD 10-2
C. Wood
Concordia/DC West
Weeping Water Invite
Round 2
182
01/08
L
DEC 8-5
M. Denzin
Freeman
Malcolm Invite
Round 4
182
01/08
W
F 2-0 0:25
J. Messere
Grand Island Central Catholic
Malcolm Invite
Round 3
182
01/08
L
MD 11-0
C. Courter
Malcolm
Malcolm Invite
Round 2
182
01/08
L
DEC 10-5
D. Spann
Wayne
Malcolm Invite
Round 1
182
01/03
L
DEC 8-1
W. Vick
Plattsmouth
Spartan JV Invite 2022
Round 3 (4 Man)
183-191
01/03
L
DEC 5-3
G. Schwerdtfeger
Lincoln East
Spartan JV Invite 2022
Round 2 (4 Man)
183-191
01/03
L
F 3-2 2:42
C. Landauer
Blair
Spartan JV Invite 2022
Round 1 (4 Man)
183-191
12/31
L
F 6-1 2:50
L. MacDonald
---
Bennington @ Millard South
Round 1
195
12/30
W
F 2-2 1:26
D. Deichler
Liberty
Millard South @ Liberty
Round 1
195
12/30
W
F 4-0 2:46
T. Tempest
Liberty
Millard South @ Liberty
Round 1
182
12/20
L
F 9-2 4:39
W. Vick
---
Nebraska City JV Invite
Round 6
182
12/20
W
MD 9-0
A. Petersen
Ralston
Nebraska City JV Invite
Round 3
182
12/20
W
F 2-0 1:04
J. Wilsey
Ashland-Greenwood
Nebraska City JV Invite
Round 2
182
12/15
L
F 8-5 3:03
C. Cuba
---
Columbus @ Millard South
Round 1
182
12/06
W
F 6-3
H. Hussein
Smyrna
Mcgavock @ Smyrna
Round 1
182
12/04
L
F 13-5 4:28
J. Davis
Munford
Harpeth Invitational
6th Wrestleback (32 Man)
182
12/04
W
F 4-1 0:55
B. Belville
Brentwood Academy
Harpeth Invitational
Semis & 5th WB (32 Man)
182
12/04
W
F 2-0 0:17
M. Hawk
White House Heritage
Harpeth Invitational
4th Wrestleback (32 Man)
182
12/04
W
F 4-0 3:12
D. Gibson
Bellevue West
Gross Catholic JV Invite 2021
Round 3
182B
12/04
L
F 6-6 2:41
N. Hudson
Wilson Central A
Harpeth Invitational
Quarters & 3rd WB (32 Man)
182
12/04
W
F 2-0 1:09
P. Soe
Omaha Bryan
Gross Catholic JV Invite 2021
Round 2
182B
12/04
W
F 2-0 0:48
S. Dulin
Christian County
Harpeth Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
182
12/04
W
F 2-0 1:29
J. Duncan
Bellevue East
Gross Catholic JV Invite 2021
Round 1
182B
11/26
W
F 2-0 1:31
C. Hagan
Cookeville
Mcgavock @ Cookeville
Round 1
170
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/07
W
F 7-2 2:55
P. Soe
Omaha Bryan
Fort Calhoun JV Invite
Round 4
182
03/07
W
F 2-0 0:48
T. Tobin
Tekamah Herman
Fort Calhoun JV Invite
Round 2
182
03/07
W
F 6-2 3:36
A. Luna
Papillian La-Vista
Fort Calhoun JV Invite
Round 1
182
02/13
L
F 7-3 3:52
M. Munson
Centennial
TSSAA 7 AAA Region
2nd Wrestleback (16 Man)
170
02/13
L
DEC 6-0
t. monroe
Hillwood
TSSAA 7 AAA Region
Quarters & 1st WB (16 Man)
170
01/30
W
F 4-0 2:13
J. Manzo
Lincoln North Star
Millard South Freshmen/Sophomore Invite
Finals
160
01/30
W
F 2-0 0:31
A. Smith
---
Millard South Freshmen/Sophomore Invite
Round 3 (16-Semi; 8-Semi; Round 2 RR)
160
01/30
W
F 2-0 0:28
T. Broeker
Lincoln East
Millard South Freshmen/Sophomore Invite
Round 2 (16 Qtr: 8 Qtr; Round 2 RR)
160
01/23
W
F 8-2 2:37
C. Cuba
Columbus
2021 Bellevue East JV Invite
Placement Matches
170
01/23
W
F 13-2 2:26
C. Olson
Elkhorn South
2021 Bellevue East JV Invite
Round 2
170
01/23
W
F 2-0 0:33
B. Cooper
Creighton Prep
2021 Bellevue East JV Invite
Round 1
170
01/19
W
F 2-0 0:35
J. Smith
Millard North
Ralston Fr/So Invite
Finals 1st & 3rd
160
01/18
W
F 2-0 0:52
A. Smith
---
Ralston Fr/So Invite
Semis & WB
160
01/18
W
F 2-0 0:36
S. Allgood
Millard West
Ralston Fr/So Invite
Quarters & 1st WB
160
01/09
W
F 2-0 0:46
Z. Dickey
Lincoln East
Millard West JV Dual Tournament
Placement (4 Team)
170
01/09
W
F 2-0 1:14
A. Kroll
Creighton Prep
Millard West JV Dual Tournament
Round 1 (4 Team)
170
01/09
W
F 4-1 1:32
Z. Dickey
Lincoln East
Millard West JV Dual Tournament
Round 2 (4 Team)
170
01/09
W
F 2-0 1:14
P. Bloomer-Quiroz
Papillion-La Vista
Millard West JV Dual Tournament
Round 3 (4 Team)
170
12/19
W
F 4-2 1:58
A. Brink
Omaha Westside
Millard South JV Quad
Round 1 (4 Team)
160
12/19
W
F 2-0 0:22
K. Hanson
Lincoln Southeast
Millard South JV Quad
Round 3 (4 Team)
160
12/19
W
F 12-4 4:03
C. Kreifel
Nebraska City
Millard South JV Quad
Round 2 (4 Team)
160
12/18
W
F 2-0 2:01
E. Gann
Bellevue East
Lou Miloni Freshman Sophomore Invite
Finals
160
12/18
W
F 14-1 4:20
E. Maxwell
Millard North
Lou Miloni Freshman Sophomore Invite
Round 2
160
12/12
W
F 5-2 3:41
T. Allen-Williams
Omaha Westside
Fort Calhoun JV Invite
Round 4
160
12/12
W
F 2-0 1:02
E. Maxwell
Millard North
Fort Calhoun JV Invite
Round 2
160
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/14
L
F 0-0 1:11
N. Kubishta
---
3A-2 Duals at Santiam Christian
Finals (2 Team)
160
01/14
L
F 0-0 0:49
J. Mask
Scio
3A-2 Duals at Santiam Christian
Finals (2 Team)
160
01/14
W
F 0-0 4:43
T. Cortes
Sutherlin
3A-2 Duals at Santiam Christian
Finals (2 Team)
160
01/11
L
F 0-0 0:33
C. Magee
Dayton
2020 Santiam Christian Screamin` Eagle
2nd Wrestleback (16 Man)
160
01/11
L
F 0-0 3:06
C. Latz
Philomath
2020 Santiam Christian Screamin` Eagle
Round 1 (16 Man)
160
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/09
L
F 2-0 0:53
L. Holdredge
Strasburg
Eaton Dual Tournament
Round 7 (10 Team)
145
02/02
L
DEC 13-6
C. Anderson
Steamboat Springs
2019 VALLEY VIKING INVITATIONAL
Qtr & Con
145
02/02
L
F 11-4 5:14
J. Jordan
---
2019 VALLEY VIKING INVITATIONAL
Round 1 (16 Man)
145
02/01
L
F 14-2 3:27
O. Nunez
Brush
Valley @ Brush
Round 1
145
01/26
L
F 0-0 1:31
M. Jarvis
---
Holtville Rotary Invitational 2019
4th Wrestleback (32 Man)
154
01/26
L
F 0-0 0:14
A. Carrillo
---
Holtville Rotary Invitational 2019
Quarters & 3rd WB (32 Man)
154
01/26
W
F 2-0 0:20
E. Hanson
Resurrection Christian
Resurrection Christian @ Valley
Round 1
145
01/25
W
F 10-1 1:54
R. Stehly
Valley Center
Holtville Rotary Invitational 2019
Round 2 Champ & WB (32 Man)
154
01/25
W
TF 15-0 2:30
L. Panuco
SouthWest IV
Holtville Rotary Invitational 2019
Round 1 (32 Man)
154
01/12
W
F 2-0 1:54
I. Gray
---
Legend Duals Individual Finals
Placement (4 Man)
152 1-4
01/12
L
F 5-0 1:15
E. Cumley
Legend
Legend Duals Individual Finals
Semis (4 Man)
152 1-4
01/12
W
F 4-0 1:03
X. Jensen
Liberty
Legend Duals
Round 3 (4 Team)
152
01/12
W
F 2-0 0:43
D. Howeth
Peyton
Legend Duals
Round 1 (4 Team)
152
12/21
W
F 2-0 1:16
T. Lambrecht
Sterling
Sterling @ Valley
Round 1
152
12/08
W
F 7-1 2:35
D. Love
Thompson Valley
Thompson Valley JV Invite
1st & 3rd (16 Man)
145
12/08
W
DEF 0-0
C. Schmidt
Greeley West
Thompson Valley JV Invite
4th Wrestleback (16 Man)
145
12/08
L
F 14-6 4:23
C. Griffin
Rocky Mountain
Thompson Valley JV Invite
Semis & 3rd WB (16 Man)
145
12/08
W
F 8-0 3:55
P. Seader
Brighton
Thompson Valley JV Invite
Quarters & 1st WB (16 Man)
145
12/08
W
F 2-6 2:31
C. Schmidt
Greeley West
Thompson Valley JV Invite
Round 1 (16 Man)
145
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/27
L
F 0-2 1:26
C. Trumble
Roosevelt
2018 VALLEY VIKING INVITATIONAL
Qtr RR1 Con
138
01/27
L
F 6-0 1:04
A. Binkly
Berthoud
2018 VALLEY VIKING INVITATIONAL
Round 1 (16 Man)
138
01/21
L
F 2-0 1:00
B. Verdi
Vista Ridge
2018 LOVELAND JV INVITATIONAL
Con Semis
138X
01/20
W
F 2-0 0:53
S. Rojas
Eaton
2018 LOVELAND JV INVITATIONAL
Semis
138X
01/20
W
F 2-0 1:38
H. Withers
Fossil Ridge
2018 LOVELAND JV INVITATIONAL
2nd Wrestleback (16 Man)
138X
01/20
L
F 5-0 0:59
B. Verdi
Vista Ridge
2018 LOVELAND JV INVITATIONAL
Round 1
138X
01/06
L
F 2-0 1:32
T. Garner
Rocky Mountain 2
2018 ROCKY MOUNTAIN JV INVITE
Semis & Cons 1 for 8 man Cons 3 for 16 man
138
01/06
W
F 2-0 1:40
T. Daniel
Longmont
2018 ROCKY MOUNTAIN JV INVITE
2nd Cons (16 Man)
138
01/06
L
DEC 6-3
A. Romero
Mead
2018 ROCKY MOUNTAIN JV INVITE
Round 2 Qtrs & Cons 1 for 16 man
138
01/06
W
DEC 4-2
C. Carroll
---
2018 ROCKY MOUNTAIN JV INVITE
Round 1 for 16 man and Round Robins
138
12/16
L
DEF 0-0
P. Solofa
Waipahu
Kaiser Mini Tournament
Round 5 (5 Man)
141-144
12/16
L
DEF 0-0
Y. `Kauhi`
Anuenue
Kaiser Mini Tournament
Round 4 (5 Man)
141-144
12/16
L
FOR 0-0
L. Redd
Kailua
Kaiser Mini Tournament
Round 3 (5 Man)
141-144
12/16
L
F 4-2 1:28
C. Pride
Saint Louis
Kaiser Mini Tournament
Round 1 (5 Man)
141-144
12/09
W
DEC 5-3
C. Finnigsmier
Thompson Valley
Thompson Valley JV Invite
1st & 3rd (16 Man)
138
12/09
W
DEC 8-1
A. Romero
Mead
Thompson Valley JV Invite
4th Wrestleback (16 Man)
138
12/09
W
F 2-0 0:35
D. Love
Thompson Valley
Thompson Valley JV Invite
Semis & 3rd WB (16 Man)
138
12/09
L
DEC 4-1
C. Weimer
Loveland
Thompson Valley JV Invite
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/07
L
TF 19-3 4:20
G. Wilson
---
2017 ROCKY MOUNTAIN JV INVITE
2nd Cons (16 Man)
126
01/07
W
F 2-0 0:55
C. Blevens
Fossil Ridge
2017 ROCKY MOUNTAIN JV INVITE
Round 2 Qtrs & Cons 1 for 16 man
126
01/07
L
TF 15-0 2:55
L. Hefner
---
2017 ROCKY MOUNTAIN JV INVITE
Round 1 for 16 man and Round Robins
126
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/13
L
F 1-7 3:51
C. Pruis
---
2016 CAUSA HS Folkstyle Championships
Quarters & 3rd WB (32 Man)
138
03/13
L
FOR 0-0
C. Watterson
Vacaville Wrestling Club
2016 CAUSA HS Folkstyle Championships
4th Wrestleback (32 Man)
138
03/12
W
TF 15-0 6:00
M. Polly
Vacaville Wrestling Club
2016 CAUSA HS Folkstyle Championships
Round 1 (32 Man)
138
03/12
W
F 4-0 3:11
A. Parish
Southbay Eagles
2016 CAUSA HS Folkstyle Championships
Round 2 Champ & WB (32 Man)
138
02/20
W
F 7-9 3:56
M. Wilson
Cathedral Catholic
2016 SDS Division 3
Placement Matches (16 Man)
134
02/20
L
DEC 8-4
A. Carrillo
Canyon Crest
2016 SDS Division 3
Semis & 3rd WB (16 Man)
134
02/20
W
F 7-0 1:44
J. Valadez
Monte Vista
2016 SDS Division 3
2nd Wrestleback (16 Man)
134
02/20
L
MD 13-4
A. Baker
La Costa Canyon
2016 SDS Division 3
Quarters & 1st WB (16 Man)
134
02/20
W
MD 11-1
B. Rodriguez
Montgomery
2016 SDS Division 3
Round 1 (16 Man)
134
01/30
L
DEC 5-3
L. Liu
Rancho Bernardo
Holtville Rotary Invitational 2016
Quarters & 3rd WB (32 Man)
134
01/29
W
TF 17-0
R. Reas
Montgomery
Holtville Rotary Invitational 2016
2nd Wrestleback (32 Man)
134
01/29
L
DEC 9-5
M. Anaya
---
Holtville Rotary Invitational 2016
Round 2 Champ & WB (32 Man)
134
01/18
W
DEC 10-3
S. Favela
Brawley
San Ysidro Girls Var/Boys JV
1st & 3rd (16 Man)
134
01/18
W
F 0-0 4:50
M. Sesma
SWEETWATER
San Ysidro Girls Var/Boys JV
Semis & 3rd WB (16 Man)
134
01/18
W
F 0-0 3:11
F. Villanueva
CASTLE PARK
San Ysidro Girls Var/Boys JV
Round 1 (16 Man)
134
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024