May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18-19, 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
Today · 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jace Rich
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
4A - Bear River
Bear River
Bear River Jr High Wrestling C
Bear River Jr High Wrestling Club
Bear River Junior High Wrestling Club
Bear River Wrestling Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
DEC 8-4
B. Phillips
Morgan Wrestling Club
Utah Youth Super State
Cons round 5, Consi semi
80
02/10
W
F 4-4 2:40
C. Hearty
Grantsville Wrestling Club
Utah Youth Super State
Cons round 4
80
02/10
W
F 2-0 0:45
W. Ferguson
JWC
Utah Youth Super State
2nd WB, 32 semis, 64 quarters
80
02/10
L
F 4-0 0:39
M. Sandness
Ravage Wrestling Club
Utah Youth Super State
Round 2 championship & consolation
80
01/20
L
F 2-6 1:22
K. Hansen
3A- Morgan
1A-4A Boys Junior High/Middle State 2024
Quarters & 3rd WB (32 Man)
76
01/20
W
F 2-0 0:53
T. Bangerter
3A - Juab
1A-4A Boys Junior High/Middle State 2024
2nd Wrestleback (32 Man)
76
01/19
L
F 7-0 1:02
B. Ivie
1A - Altamont
1A-4A Boys Junior High/Middle State 2024
Round 2 Champ & WB (32 Man)
76
01/19
W
F 2-0 0:32
K. Monroe
2A - Millard
1A-4A Boys Junior High/Middle State 2024
Round 1 (32 Man)
76
01/13
W
FOR 0-0
C. Hearty
Grantsville Youth Wrestling Cl
CHRISTY`S CLASH
Round 3 (4 Man)
72-78
01/13
L
F 3-2 0:56
B. Phillips
Morgan Wrestling Club
CHRISTY`S CLASH
Round 2 (4 Man)
72-78
01/13
W
F 4-4 1:59
S. Bowen
Team Prestige
CHRISTY`S CLASH
Round 1 (4 Man)
72-78
12/02
W
FOR 0-0
A. Hanks
Ridgeline
Davis Youth Tournament
Round 1
75-78
11/25
L
Replay
DEC 7-3
O. Wight
Sons Of Atlas
The Turkey Tussle
Quarters & 3rd WB (32 Man)
79
11/25
W
Replay
F 5-0 2:30
M. South
Excalibur Wrestling Club
The Turkey Tussle
2nd Wrestleback (32 Man)
79
11/25
L
Replay
F 2-0 0:40
M. Ii
Suples
The Turkey Tussle
Round 2 Champ & WB (32 Man)
79
11/18
L
DEC 9-2
R. Woolstenhulme
South Summit Wrestling Club
Excalibur Youth Tournament
Round 2
73-78
11/18
L
MD 14-1
R. Woolstenhulme
South Summit Wrestling Club
Excalibur Youth Tournament
Round 1
73-78
11/08
W
DEC 10-6
B. Guymon
Morgan Wrestling Club
Wil Pentz Memorial 2023 (Morgan)
Round 3
74-77
11/08
L
F 0-0 1:04
M. Boozer
SONS OF ATLAS
Wil Pentz Memorial 2023 (Morgan)
Round 2
74-77
11/08
L
MD 10-2
K. Collins
Sanderson Wrestling Academy
Wil Pentz Memorial 2023 (Morgan)
Round 1
74-77
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/21
L
F 2-0 0:55
D. Stilson
Emery
1A-4A Boys Junior High/Middle State 2023
4th Wrestleback (32 Man)
70
01/20
W
MD 12-0
L. Walsh
Milford
1A-4A Boys Junior High/Middle State 2023
Quarters & 3rd WB (32 Man)
70
01/20
L
F 5-0 1:15
J. Lake
Delta
1A-4A Boys Junior High/Middle State 2023
Round 2 Champ & WB (32 Man)
70
01/14
L
DEC 9-7 SV
J. Helm
Logan Grizz
CHRISTY`S CLASH
Round 3 (4 Man)
67-69
01/14
L
DEC 9-4
N. Fedotov
Westlake
CHRISTY`S CLASH
Round 2 (4 Man)
67-69
01/14
W
F 4-2 1:33
H. Pitts
Bridger Valley Bruins
CHRISTY`S CLASH
Round 1 (4 Man)
67-69
12/17
L
DEC 6-3
W. Brown
GC Junior Wrestling Club
Jaydon Rogers Memorial Tournament
Round 3 (4 Man)
69-71
12/17
L
F 4-1 6:00
L. Cochran
Uintah Wrestling
Jaydon Rogers Memorial Tournament
Round 2 (4 Man)
69-71
12/17
L
F 2-0 1:53
C. Walker
Diamondville Wrestling Club
Jaydon Rogers Memorial Tournament
Round 1 (4 Man)
69-71
11/26
L
Replay
F 4-0 1:05
R. Lloyd
Wasatch Wrestling Club
Turkey Tussle
Quarters & 1st WB (16 Man)
72
11/26
L
Replay
DEC 10-6
W. Knight
Sanderson Wrestling Academy
Turkey Tussle
Round 1 (16 Man)
72
11/12
W
DEC 9-7 SV
B. Guymon
Morgan
Empire Melee `Layton Youth Wrestling` 22
Round 4 (5 Man)
62-68
11/12
W
F 2-0 1:00
B. Gamble
Bear River Wrestling Club
Empire Melee `Layton Youth Wrestling` 22
Round 5 (5 Man)
62-68
11/12
W
DEC 4-2
J. Maynard
Empire
Empire Melee `Layton Youth Wrestling` 22
Round 3 (5 Man)
62-68
11/12
W
MD 11-0
E. Stewart
Grantsville
Empire Melee `Layton Youth Wrestling` 22
Round 1 (5 Man)
62-68
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020