May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18-19, 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
Today · 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Caleb Kirkpatrick
Results
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Columbus East
Columbus East HS
Columbus East Wrestling Club
Fight Barn (IN)
Fight Barn WC
University School
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
05/05
W
Replay
F 9-2 1:30
B. Cannon
Red Cobra Wrestling Academy
2024 ISWA Men`s Greco State
Round 6
150
05/05
L
Replay
TF 8-0 0:28
A. Smith
Maurer Coughlin Wrestling Club
2024 ISWA Men`s Greco State
Round 4
150
05/05
W
Replay
F 4-5 1:43
C. Stephens
Edgewood Wrestling Club
2024 ISWA Men`s Greco State
Round 3
150
05/05
L
Replay
DEC 14-10
J. Huyvaert
Midwest Regional Training Center
2024 ISWA Men`s Greco State
Round 2
150
05/05
W
Replay
TF 9-1 1:50
J. Hunt
Franklin Wrestling Club
2024 ISWA Men`s Greco State
Round 1
150
05/04
L
Replay
F 7-4 1:39
W. Cooksey
Bloomington South Wrestling Club
ISWA Men`s Freestyle State
Round 5
150
05/04
L
Replay
TF 10-0 1:07
J. Huyvaert
Midwest Regional Training Center
ISWA Men`s Freestyle State
Round 4
150
05/04
W
Replay
DEC 14-12
B. Cannon
Red Cobra Wrestling Academy
ISWA Men`s Freestyle State
Round 2
150
04/06
L
F 2-2 3:07
C. Giedd
South Dakota Storm
2024 AAU Fresh-Soph AAU National Duals
Quarterfinals (8 Team)
144
04/06
W
MD 20-7
N. Pasutti
Iowa Red
2024 AAU Fresh-Soph AAU National Duals
Round 2 (6 Team)
144
04/06
W
F 2-0 1:14
R. Vetter
Dakota Hillbillies
2024 AAU Fresh-Soph AAU National Duals
Round 3 (6 Team)
144
03/03
W
F 1-7 1:24
O. Trimpe
Franklin Wrestling Club
Perry Meridian Thornton Strong Folkstyle
Placement Matches (8 Man)
144
03/03
W
F 2-0 1:55
T. Patton
Southern Indiana Wrestling
Perry Meridian Thornton Strong Folkstyle
Semis & 1st WB (8 Man)
144
02/25
L
Replay
DEC 3-1 SV
C. Long
Columbus North
Indiana Frosh-Soph State Championships
Placement
138
02/25
W
Replay
DEC 3-1
C. Blodgett
Greencastle
Indiana Frosh-Soph State Championships
Semi`s
138
02/24
W
Replay
DEC 3-1
D. Willoughby
Red Hawk Wrestling Academy
Indiana Frosh-Soph State Championships
Quarters
138
02/24
W
Replay
DEC 8-3
G. Howard
Madison Grant
Indiana Frosh-Soph State Championships
Round 4
138
02/24
W
Replay
MD 10-0
C. Koons
Martinsville
Indiana Frosh-Soph State Championships
Round 3
138
02/10
L
Replay
DEC 9-5
C. Baumann
Evansville Mater Dei
IHSAA Semi-State @ Evansville (Ford Center)
Champ. Round 1 (16 Man)
138
02/03
W
F 4-0 2:12
D. Slaughter
Jeffersonville
IHSAA Regional @ Jeffersonville
Placement (8 Man)
138
02/03
L
DEC 6-3
J. Thornton
Columbus North
IHSAA Regional @ Jeffersonville
Semis (8 Man)
138
02/03
W
F 2-0 1:41
A. Allen
Silver Creek
IHSAA Regional @ Jeffersonville
Quarters (8 Man)
138
01/27
W
F 2-0 2:47
E. Jones
Switzerland Co
IHSAA Jennings County Sectional
Placement Matches
138
01/27
W
MD 8-0
L. Bechert
Franklin Community
IHSAA Jennings County Sectional
Consi Semis
138
01/27
L
DEC 8-2
L. Kirchner
Jennings County
IHSAA Jennings County Sectional
Semis and WB
138
01/27
W
F 5-0 1:51
T. Bivens
Madison Consolidated
IHSAA Jennings County Sectional
Quarters
138
01/13
W
F 2-0 1:53
V. Kessinger
Floyd Central
Hoosier Hills Conference - 2024
Placement Matches (8 Man)
138
01/13
W
DEC 7-1
D. Slaughter
Jeffersonville
Hoosier Hills Conference - 2024
Semis & 1st WB (8 Man)
138
01/13
W
F 0-0 0:20
Z. Edwards
Seymour
Hoosier Hills Conference - 2024
Quarterfinals (8 Man)
138
01/06
W
Replay
F 5-2 3:43
J. Harlow
Greenfield Central
IHSWCA 2024 Team State Duals
Quarters & WB (16 Team)
138
01/06
W
Replay
F 4-0 3:39
V. Kessinger
Floyd Central
IHSWCA 2024 Team State Duals
Semis & WB (16 Team)
138
01/06
W
Replay
F 4-4 3:30
L. Bechert
Franklin Community
IHSWCA 2024 Team State Duals
Placement (16 Team)
138
12/30
W
DEC 8-2
C. Dews
Elkhart HS
45th Al Smith Classic Wrestling Invite
Placement Matches
138
12/30
L
MD 11-1
W. Smith
Plymouth HS
45th Al Smith Classic Wrestling Invite
Round 7
138
12/30
W
F 5-6 2:34
K. Quoi
Fort Wayne Snider
45th Al Smith Classic Wrestling Invite
Round 6
138
12/29
W
F 5-0 4:31
J. England
LaPorte High School
45th Al Smith Classic Wrestling Invite
Round 5
138
12/29
L
DEC 4-2
C. Dews
Elkhart HS
45th Al Smith Classic Wrestling Invite
Round 4
138
12/29
W
F 2-2 2:50
L. Bumgardner
Western High School
45th Al Smith Classic Wrestling Invite
Round 2 (32 Man)
138
12/29
W
F 2-0 0:36
J. Dokulil
Lowell High School
45th Al Smith Classic Wrestling Invite
Round 1
138
09/10
L
Replay
DEC 8-4
A. Stanley
Rensselaer Central
IndianaMat Hoosier Preseason Open
2nd Wrestleback (128 and 64)
147
09/10
W
Replay
F 2-0 0:55
T. Presley
Parke Heritage
IndianaMat Hoosier Preseason Open
Round 2 - Champ & WB (128 Man)
147
09/10
L
Replay
F 2-0 1:20
P. Kleeberg
Central Noble
IndianaMat Hoosier Preseason Open
Round 1
147
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
08/20
W
F 4-1 2:51
J. Franks
Kentucky Xtreme (KY)
2023 Outway National Duals - HS - CANCELLED
Round 3 (4 Team)
144
08/20
W
DEC 6-0
C. Shaffer
Elite Athletic Club 2 (IN)
2023 Outway National Duals - HS - CANCELLED
Quarterfinals (8 Team)
144
06/21
W
Replay
F 7-2 3:30
B. Russell
BEE City
2023 AAU Scholastic Duals
Round 4 (16 Team)
138
06/21
W
Replay
MD 11-1
A. Sanchez
Explorer Wrestling
2023 AAU Scholastic Duals
Round 3 (16 Team)
138
06/21
W
Replay
DEC 4-3
J. Kosza
Wellington - Comm 1
2023 AAU Scholastic Duals
Placement Matches (16 Team)
138
06/21
L
Replay
MD 14-3
N. Blackburn
Austintown Fitch Falcons
2023 AAU Scholastic Duals
Round 5 (6 Team)
138
06/21
W
Replay
F 2-0 1:21
B. Zajac
Oswego High
2023 AAU Scholastic Duals
Round 1 (16 Team)
138
06/21
W
Replay
F 2-0 3:54
C. Bierman
Naperville Phoenix
2023 AAU Scholastic Duals
Round 1 (6 Team)
138
06/21
L
Replay
F 4-1 0:48
A. Lanster
Eagle Empire Purple
2023 AAU Scholastic Duals
Round 2 (6 Team)
138
06/21
W
Replay
F 4-13 5:42
J. Weaver
Cedar Cliff High
2023 AAU Scholastic Duals
Round 2 (16 Team)
138
06/21
W
Replay
F 7-0 3:07
J. Adams
NFWA Oakleaf Knights
2023 AAU Scholastic Duals
Round 3 (6 Team)
138
06/10
W
F 5-0 1:14
D. Gentry
Mt. Vernon (Posey)
2023 Adidas Midwest Scholastic Duals
Round 3 (6 Team)
138
06/10
W
F 4-0 2:35
P. Cannon
Crown Point
2023 Adidas Midwest Scholastic Duals
Round 1 (6 Team)
138
06/10
W
F 9-0 1:41
H. Sloan
Owen Valley
2023 Adidas Midwest Scholastic Duals
Round 5 (6 Team)
138
06/10
L
F 2-3 2:16
J. Cloud
Columbus North
2023 Adidas Midwest Scholastic Duals
Round 1 (6 Team)
138
06/10
W
F 2-0 1:12
T. Padgett
Terre Haute North
2023 Adidas Midwest Scholastic Duals
Round 4 (6 Team)
138
06/10
W
F 1-4 2:05
D. Heniesen
Evansville North
2023 Adidas Midwest Scholastic Duals
Round 2 (6 Team)
138
06/10
W
F 3-3 2:32
B. Thomas
Indianapolis Cathedral
2023 Adidas Midwest Scholastic Duals
Round 3 (6 Team)
138
06/10
L
F 2-0 0:48
S. Syra
Avon
2023 Adidas Midwest Scholastic Duals
Round 2 (6 Team)
138
05/06
L
Replay
F 8-3 3:30
J. McCurdy
Roncalli Wrestling Foundation
ISWA Freestyle State Finals
Round 5
152
05/06
L
Replay
DEC 6-5
C. Tonte
Franklin Wrestling Club
ISWA Freestyle State Finals
Round 4
152
05/06
W
Replay
TF 12-2 2:59
M. Tedrow
Indiana
ISWA Freestyle State Finals
Round 2
152
02/26
L
Replay
F 0-0 1:51
D. Conner
Kokomo
Indiana Frosh-Soph State Championships
Consi 3/5/7
145
02/25
W
Replay
DEC 3-1
G. MacMillan
Elkhart Central
Indiana Frosh-Soph State Championships
Consi 2/4/6
145
02/25
W
Replay
DEC 4-0
L. Vaught
Crawfordsville
Indiana Frosh-Soph State Championships
Consi 3
145
02/25
W
Replay
DEC 7-0
T. Lynch
---
Indiana Frosh-Soph State Championships
Round 4
145
02/25
L
Replay
DEC 5-3
M. Neidigh
Edgewood High School
Indiana Frosh-Soph State Championships
Round 3
145
02/25
W
Replay
F 4-0 2:20
K. Yoder
Dekalb County WC
Indiana Frosh-Soph State Championships
Round 2
145
02/12
W
F 0-0 0:48
L. Lindsey
Indian Creek Wrestling Club
Indiana Frosh-Soph State South Qualifier
Round 6
145
02/12
W
FOR 0-0
J. Atkins
Whiteland
Indiana Frosh-Soph State South Qualifier
Placement Matches (64 Man)
145
02/12
W
F 2-0 1:57
K. Iii
Charlestown High School
Indiana Frosh-Soph State South Qualifier
Round 7
145
02/12
W
F 9-2 2:56
N. McCue
Terre Haute South
Indiana Frosh-Soph State South Qualifier
Round 5
145
02/12
L
DEC 6-1
M. Neidigh
Edgewood High School
Indiana Frosh-Soph State South Qualifier
Round 4
145
02/12
W
F 8-0 2:30
N. Webb
Bloomington High School South
Indiana Frosh-Soph State South Qualifier
Round 2
145
02/12
W
F 9-0 2:12
R. Mosby
Pike Central
Indiana Frosh-Soph State South Qualifier
Round 1
145
01/28
L
DEC 6-0
S. Chandler
Seymour
IHSAA Sectional @ Jennings County
Placement Matches
152
01/28
W
F 0-0 5:49
R. Barberis
Jennings County
IHSAA Sectional @ Jennings County
Consi Semis
152
01/28
W
DEC 7-4
Z. Skinner
Madison Consolidated
IHSAA Sectional @ Jennings County
Semis and WB
152
01/28
L
MD 15-6
J. Green
Columbus North
IHSAA Sectional @ Jennings County
Quarters
152
01/21
W
F 5-1 1:29
T. Bobbitt
Cleveland Central Catholic
2023 Audrey Genovese Memorial Tournament
Placement Matches (16 Man)
157
01/21
W
DEC 1-0
P. McGhee
Akron Garfield
2023 Audrey Genovese Memorial Tournament
Round 4 (16 Man)
157
01/21
W
F 2-0 1:51
A. Thomas
Science Horizon Academy
2023 Audrey Genovese Memorial Tournament
Round 3 (16 Man)
157
01/21
L
DEC 4-1
L. Earle
Brecksville
2023 Audrey Genovese Memorial Tournament
Round 1 (16 Man)
157
01/21
W
F 2-0 1:20
C. Farmer
Evansville Mater Dei
2023 Indiana JV State Duals
Semis & WB (16 Team)
152
01/21
W
F 0-0 1:23
G. Root
Franklin Community
2023 Indiana JV State Duals
Champ Round 1 (16 Team)
152
01/21
L
DEC 13-7
T. Rosenberger
Brownsburg
2023 Indiana JV State Duals
Quarters & WB (16 Team)
152
01/21
L
F 3-4 3:32
P. Niman
Fort Wayne Carroll
2023 Indiana JV State Duals
Placement (16 Team)
152
01/14
W
F 6-6 4:19
J. Mathews
Jennings County
Hoosier Hills Conference
Placement Matches (8 Man)
145
01/14
W
DEC 8-6
A. Webster
New Albany
Hoosier Hills Conference
2nd Wrestleback (8 Man)
145
01/14
L
F 2-0 0:41
J. Mathews
Jennings County
Hoosier Hills Conference
Quarterfinals (8 Man)
145
09/11
L
Replay
MD 10-2
J. Lear
Red Hawk Wrestling Academy
IndianaMat Hoosier Preseason Open
2nd Wrestleback (128 and 64)
148
09/11
L
Replay
F 5-0 0:21
E. Mitchell
Findlay Wrestling
IndianaMat Hoosier Preseason Open
Round 2 - Champ & WB (128 Man)
148
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020