Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Aaron Waller
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Cane nation wrestling club
East Hamilton
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/24
L
Replay
DEC 9-4
N. Simpson
Page
TSSAA Division I and Girls State Championships
3rd WB (16 Man)
AA 126
02/24
W
Replay
DEC 14-11
M. Rincon
Bradley Central
TSSAA Division I and Girls State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
AA 126
02/23
W
Replay
DEC 8-5
M. Romano
Independence
TSSAA Division I and Girls State Championships
1st WB (16 Man)
AA 126
02/23
L
Replay
F 2-2 5:44
D. Winseman
Dobyns Bennett
TSSAA Division I and Girls State Championships
Round 1 (16 Man)
AA 126
02/17
L
F 0-2 1:44
M. Rincon
Bradley Central
TSSAA Section 2 Class AA
Medal Matches
126
02/17
W
DEC 10-5
A. Graham
Rhea Co.
TSSAA Section 2 Class AA
Consi Semis
126
02/17
W
F 10-1 3:11
E. Glaeser
Smyrna
TSSAA Section 2 Class AA
1st WB
126
02/17
L
TF 18-3 2:45
C. Creque
Siegel
TSSAA Section 2 Class AA
Qtrs
126
02/10
L
DEC 6-4
A. Graham
Rhea Co.
TSSAA Region 3 Class AA
Placement Matches (8 Man)
126
02/10
W
MD 12-0
B. Packet
Mcminn Co.
TSSAA Region 3 Class AA
2nd Wrestleback (8 Man)
126
02/10
L
F 2-0 1:37
Z. Bosken
Cleveland
TSSAA Region 3 Class AA
Semis & 1st WB (8 Man)
126
02/10
W
F 14-1 5:13
E. Offringa
Walker Valley
TSSAA Region 3 Class AA
Quarterfinals (8 Man)
126
01/09
W
F 0-0
K. Reese
Hixson
Hurricane Duals
Round 1
126
01/09
L
F 0-0 3:00
L. Strevel
Heritage
Hurricane Duals
Round 1
126
01/06
W
F 5-0 0:53
B. Moore
Cascade
Hurricane Duals
Round 1
126
01/03
L
TF 18-3
Z. Bosken
Cleveland
East Hamilton @ Cleveland
Round 1
126
12/21
W
M FOR 0-0
t. flavin
Soddy Daisy
23/24 Soddy Daisy Varsity Showdown
Round 3 (3 Man)
132B
12/21
L
F 7-6 4:33
L. Strevel
Heritage
23/24 Soddy Daisy Varsity Showdown
Round 2 (3 Man)
132B
12/13
W
F 0-0
W. Martinez
East Ridge
Chattanooga Christian/East Ridge Tri-Meet
Round 1
132
12/13
W
F 0-0
C. Wiechmann
Chattanooga Christian School
Chattanooga Christian/East Ridge Tri-Meet
Round 1
132
12/06
W
F 0-0 1:05
S. Smith
Boyd Buchanan
Boyd Buchanan vs. East Hamilton
Round 1
132
12/06
W
F 0-0 1:09
R. Suttels
Rhea Co.
East Hamilton @ Rhea Co.
Round 1
132
12/02
L
F 14-2 2:57
E. Uhorchuk
Signal Mountain
Ooltewah HS Varsity Invitational 2023
8 Championship
132
12/02
W
DEC 7-5
c. Williams
McCallie School
Ooltewah HS Varsity Invitational 2023
3 Semis
132
12/01
W
MD 10-0
T. Youres
Sequatchie
East Hamilton-Sequatchie Co
Round 1
132
11/29
W
F 0-0 1:28
B. Morgan
Mcminn Co.
McMinn County Tri Meet
Round 1
132
11/29
W
TF 17-0 6:00
J. Laws
Hardin Valley Academy
McMinn County Tri Meet
Round 1
132
11/11
W
DEC 6-1
N. Criado
Independence
Nolensville Knights Tournament
Round 3 (4 Man)
126-129
11/11
W
M FOR 0-0
C. Leeloy
Franklin
Nolensville Knights Tournament
Round 2 (4 Man)
126-129
11/11
L
F 6-9 3:57
L. Turner
Harpeth
Nolensville Knights Tournament
Round 1 (4 Man)
126-129
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/08
L
F 8-0 1:01
B. Hastings
Elevate Wrestling
Swamp Donkey - Greco
Round 3 (3 Man)
132
04/08
W
FOR 0-0
K. Clements
Ironclad
Swamp Donkey - Greco
Round 1 (3 Man)
132
01/21
W
FOR 0-0
A. Jolly
Chattanooga Christian School
2023 Soddy Daisy Varsity Showdown
Placement Matches (16 Man)
126
01/21
L
F 2-0 0:36
A. Cable
Pigeon Forge
2023 Soddy Daisy Varsity Showdown
Round 4 (16 Man)
126
01/21
W
F 2-0 2:00
A. Graham
Rhea Co.
2023 Soddy Daisy Varsity Showdown
Round 2 (16 Man)
126
01/21
W
MD 13-4
E. Camp
Samuel Everett School of Innovation
2023 Soddy Daisy Varsity Showdown
Round 1 (16 Man)
126
01/18
W
F 0-0 3:42
L. Hindman
Ooltewah
East Hamilton @ Ooltewah
Round 1
126
01/15
W
F 0-0
D. Cook
Knoxville Halls
Chris Vandergriff Duals
Round 1
126
01/15
W
F 0-0 3:46
C. Dunn
Brentwood Academy
Chris Vandergriff Duals
Round 1
126
01/15
W
F 0-0
J. Grimes
Heritage
Chris Vandergriff Duals
Round 1
126
01/11
W
F 4-0 1:49
E. Taylor
Sale Creek
East Hamilton/Howard/Sale Creek/Tyner Quad
Round 1
126
01/08
L
DEC 10-8
J. Skiles
Sale Creek
Chattanooga Central Invitational
5th WB (32 Man) / 3rd WB (16 Man)
132
01/07
W
MD 22-8
D. Brock
Polk County
Chattanooga Central Invitational
4th Wrestleback (32 Man) / 2nd WB 16 Man
132
01/07
L
MD 11-0
J. Robinson
Rhea Co.
Chattanooga Central Invitational
Quarters & 3rd WB (32 Man)/ / 1WB 16 Man
132
01/06
L
DEC 12-9
M. Campos
Walker Valley
East Hamilton @ Walker Valley
Round 1
132
11/12
W
F 4-2 2:38
C. Haney
Upperman
Tullahoma Preseason Tournament
Round 3 (4 Man)
121-126
11/12
L
DEC 7-1
H. Ribble
Fairview
Tullahoma Preseason Tournament
Round 2 (4 Man)
121-126
11/12
W
DEC 6-0
D. McLean
Blackman
Tullahoma Preseason Tournament
Round 1 (4 Man)
121-126
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020