Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
Tomorrow · 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jonathan Saafi
Results
College Results
College
College
High School
Youth
Other
Season
2017-2018
2016-2017
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/02
L
DEC 10-3
E. Hollins
Rochester Community College
MSU Moorhead Dragon Wrestling Open
Placing - ALL
184
12/02
W
DEC 7-3
B. Skogstad
---
MSU Moorhead Dragon Wrestling Open
Cons Semi
184
12/02
L
MD 14-6
J. Schichel
Univ of Mary
MSU Moorhead Dragon Wrestling Open
Round 4
184
11/11
L
MD 8-0
A. Starkovich
Morningside (Iowa)
Dakota Wesleyan Open
Round 6 Quarters and WB
174
11/11
L
MD 11-3
A. Eichmann
---
Dakota Wesleyan Open
Round 4 Champ & WB
174
11/04
L
MD 14-5
C. Dolejs
Concordia College
Jimmie Open
3rd WB (32 Man) & 2nd wb 16
184
11/04
L
F 1-2 2:20
N. Gravdahl
Concordia College
Jimmie Open
RD 1 (16) / RD2 & WB1 (32)
184
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/28
L
DEC 7-3
M. Hernandez
---
Tyler Plummer Classic
Round 3 (WB 16)
184
01/28
L
F 5-0 1:32
B. Stroh
---
Tyler Plummer Classic
Round 1
184
01/21
L
DEC 4-2
T. Peter
Dakota Wesleyan (S.D.)
Worthington Open
2nd Wrestleback (16 Man)
197
01/21
L
F 0-0 1:06
D. Lunde
Minnesota Unatt
Worthington Open
Quarters & 1st WB (16 Man)
197
12/04
L
MD 11-3
M. Hernandez
Jamestown
Dragon Open
Round 4 - 16, 8, 5RR
184
12/04
L
DEC 9-2
L. Paxton
North Dakota State University
Dragon Open
Round 2 - 16, 8, 5RR
184
11/05
L
DEC 6-5
B. Sorensen
Upper Iowa University
Yellowjacket Open
Semis & 1st WB (8 Man)
197
11/05
L
F 0-0 2:39
M. Bothwell
Rochester-CTC
Yellowjacket Open
Quarterfinals (8 Man)
197
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020