Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 5:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Landen Butts
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2021-2022
2019-2020
Team Name
St Joe
St. Joe Ogden
St. Joseph (Ogden)
St. Joseph (S.J.-Ogden)
St. Joseph Ogden
St. Joseph Ogden Youth Wrestling Club
St. Joseph-Ogden
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
F 11-0 5:46
B. Ellis
Farmington
IHSA 1A Sectional @ Stanford (Olympia)
2nd Wrestleback (16 Man)
138
02/09
L
F 7-0 3:08
C. Phillips
Stanford (Olympia)
IHSA 1A Sectional @ Stanford (Olympia)
Round 1 (16 Man)
138
02/03
L
MD 13-4
K. Germano
Tolono (Unity)
IHSA 1A Regional @ Tolono (Unity)
Placement Matches
138
02/03
W
F 5-6 5:34
A. Murray
Warrensburg (W.-Latham)
IHSA 1A Regional @ Tolono (Unity)
Semis and WB3
138
02/03
W
F 4-0 3:21
G. George
Decatur (Unity Christian)
IHSA 1A Regional @ Tolono (Unity)
Quarters and WB1
138
01/31
W
F 0-0
D. Bledsoe
Robinson
Robinson Duals
Round 1
138
01/26
L
MD 12-0
R. III
Champaign (Central)
Champaign (Central) @ St. Joseph (S.J.-Ogden)
Round 1
138
01/26
W
F 0-0 1:36
G.
Decatur (Unity Christian)
SJO Multi-Quad Meet
Round 1
138
01/25
W
MD 11-1
J. Dukeman
Toledo (Cumberland)
Robinson Duals
Round 1
138
01/22
L
MD 10-0
P. Rangel
Fithian (Oakwood)
St. Joseph-Ogden Duals Night
Round 1
132
01/22
L
DEC 5-4
P. Key
El Paso (E.P.-Gridley)
Clinton, St. Joe, EPG
Round 1
138
01/18
W
F 5-0 1:46
J. Heinlen
Clinton
Clinton, St. Joe, EPG
Round 1
138
01/17
W
F 6-2 1:01
V. Vilchis
Prairie Central
Illini Prairie Conference Duals
Quarterfinals (8 Team)
138
01/17
L
MD 9-0
A. Winters
Tolono (unity)
Illini Prairie Conference Duals
Finals (8 Team)
138
12/29
W
F 2-0 0:14
C. Nelson
Hoopeston Area
ABE`s Rumble
Placement (16 Team)
138
12/29
L
F 12-6 4:30
C. Phillips
Olympia
ABE`s Rumble
Round 5 (6 Team)
138
12/29
L
F 9-1 5:15
M. Mark
Tremont
ABE`s Rumble
Quarters & WB (16 Team)
138
12/29
W
MD 16-4
T. Riggle
Robinson
ABE`s Rumble
Semis & WB (16 Team)
138
12/29
L
F 7-1 5:12
D. Dover
Anna Jonesboro
ABE`s Rumble
Round 2 (6 Team)
138
12/29
W
MD 8-0
N. Duncan
Auburn
ABE`s Rumble
Round 3 (6 Team)
138
12/29
L
TF 18-2 4:20
E. Monson
Aledo (Mercer County)
ABE`s Rumble
Round 4 (6 Team)
138
12/13
L
MD 9-1
C.
Warrensburg (W.-Latham)
St. Joseph (S.J.-Ogden) @ Warrensburg (W.-Latham)
Round 1
132
12/02
L
DEC 4-3
M. Hutchinson
Urbana (H.S.)
Urbana (H.S.) @ St. Joseph (S.J.-Ogden)
Round 1
138
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/05
L
F 2-0 1:55
P. Campbell
Colfax (Ridgeview)
IHSA 1A Regional @ Heyworth
Consi Semis
126
02/05
W
DEC 15-11
T. Nelson
Hoopeston
IHSA 1A Regional @ Heyworth
Semis and WB3
126
02/05
L
F 2-0 0:58
P. Rangel
---
IHSA 1A Regional @ Heyworth
Quarters and WB1
126
02/05
W
DEC 13-10
B. Booth
Gibson City (Melvin-Sibley)
IHSA 1A Regional @ Heyworth
Round 1 (16 Man)
126
01/29
L
F 0-0 0:45
E. Roberts
Quincy Senior High
QND Invitational
Placement Matches (16 Man)
126
01/29
L
F 0-0 0:30
B. Freitag
Edwardsville
QND Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
126
01/29
W
F 0-0 1:19
T. Sharma
ISVI - Coop
QND Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
126
01/29
L
DEC 9-2
T. Hastings
Kirkwood
QND Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
01/29
W
DEC 7-2
C. Ngirnamoai
Lanphier
QND Invitational
Round 1 (16 Man)
126
01/14
W
F 0-0 1:25
B. Koon
Monticello
Illini Prarie Conference Duals
Round 3 (10 Team)
126
01/14
W
F 8-2 2:46
R. Martinez
---
Illini Prarie Conference Duals
Round 7 (10 Team)
132
01/14
L
DEC 9-2
B. Wilson
---
Illini Prarie Conference Duals
Round 2 (10 Team)
126
01/14
W
F 9-0 5:23
G. Olsen
Illinois Valley Central
Illini Prarie Conference Duals
Round 9 (10 Team)
132
01/14
W
F 4-2 3:43
N. Bryant
Tolono (unity)
Illini Prarie Conference Duals
Round 6 (10 Team)
126
01/14
L
F 5-0 1:10
D. Lewis
---
Illini Prarie Conference Duals
Round 8 (10 Team)
132
12/11
L
F 2-0 0:34
M. Ference
---
Rex Avery PORTA Invite
Semis & WB (32 Man)
126
12/11
L
F 10-0 2:38
M. Minor
Petersburg PORTA
Rex Avery PORTA Invite
Round 2 Champ (32 Man)
126
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/15
L
DEC 8-3
M. Minor
---
Meet in the Middle
Round 3 (4 Man)
88-92
12/15
L
TF 21-2
K. Sklenka
Riverton/Williamsville Youth Wrestling
Meet in the Middle
Round 2 (4 Man)
88-92
12/15
W
F 0-0
J. Bolt
Rochester Wrestling Club
Meet in the Middle
Round 1 (4 Man)
88-92
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020