Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:50 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Reed Anklam
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2013-2014
2011-2012
2010-2011
2013-2014
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/07
W
F 2-0 0:51
D. Salewski
Coleman
2014 WIAA Team State
D2/D3 - Semi-Finals (Sat 1 p.m.)
285
03/02
W
DEC 3-2 UTB
J. Brendemuehl
Mishicot
WIAA Individual State
Championship (Sat 6:00 p.m.)
D3-285
03/01
W
DEC 5-2
T. Fischer
Boscobel
WIAA Individual State
Semis (Fri. 7:00 p.m.)
D3-285
02/28
W
DEC 9-4
G. Murray
Crandon
WIAA Individual State
D2/D3 Quarters (Fri. 11:15 a.m.)
D3-285
02/23
W
DEC 3-2 SV
J. Brendemuehl
---
D3 Sect. D - Cedar Grove-Belgium
1st & 3rd (8 Man)
285
02/22
W
MD 11-3
M. Stensrud
Markesan
D3 Sect. D - Cedar Grove-Belgium
Semis (8 Man)
285
02/22
W
F 0-0 0:31
A. Kinyon
Lomira
D3 Sect. D - Cedar Grove-Belgium
Quarterfinals (8 Man)
285
02/15
W
DEC 4-2
D. Gjertson
Cedar Grove-Belgium
D3 Reg. 2- RANDOM LAKE
2nd Place Match (8 Man)
285
02/15
L
DEC 2-2 UTB
J. Brendemuehl
---
D3 Reg. 2- RANDOM LAKE
1st, 3rd, 5th (8 Man)
285
02/15
W
F 2-0 0:58
J. Rogers
Oostburg
D3 Reg. 2- RANDOM LAKE
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
285
02/08
W
F 2-0 0:21
D. Gjertson
Cedar Grove-Belgium
2014 Central Lakeshore Conference
Round 5 (6 Man)
285
02/08
W
MD 8-0
J. Rogers
Oostburg
2014 Central Lakeshore Conference
Round 3 (6 Man)
285
02/08
W
F 2-0 0:09
J. Dupey
Ozaukee
2014 Central Lakeshore Conference
Round 1 (6 Man)
285
02/01
W
DEC 4-2
L. Maurer
Brodhead/Juda
Deerfield Scramble
Round 5 (Final Round Robin)
285
02/01
W
F 4-1 1:59
D. Gjertson
Cedar Grove/Belgium
Deerfield Scramble
Round 4 (2nd Round Robin)
285
02/01
W
F 2-0 0:45
D. Bremer
Martin Luther
Deerfield Scramble
Round 3 (1st Round Robin
285
02/01
W
F 2-0 1:27
B. Sandiford
Madison LaFollette
Deerfield Scramble
---
285
01/19
W
F 0-0 1:01
J. Litgens
Winneconne
Winneconne @ Random Lake
Round 1
285
01/19
W
DEC 3-2 UTB
B. Milkent
Waukesha South
Waukesha South @ Random Lake
Round 1
285
12/29
L
DEC 5-2
B. Milkent
Waukesha South
2013 Lourdes Academy OTW Classic
Championship Round 1st,3rd,5th 5:00 PM
285
12/28
W
F 0-0 5:00
K. Polum
Cedarburg
2013 Lourdes Academy OTW Classic
Round 8
285
12/28
W
DEC 5-1
T. Gibilian
West Allis Nathan Hale
2013 Lourdes Academy OTW Classic
Round 5a
285
12/27
W
DEF 0-0
M. Sonnenberg
Manitowoc Lincoln
2013 Lourdes Academy OTW Classic
Round 3a
285
12/27
W
F 0-0 1:02
A. Barton
Westfield
2013 Lourdes Academy OTW Classic
Round 2a
285
12/22
W
DEC 3-0
A. Fidler
---
Marty Loy Classic Varsity- 2013
Placement Matches
285
12/21
L
DEC 3-2
B. Sampson
Oconomowoc
Marty Loy Classic Varsity- 2013
Semifinals-both sides
285
12/21
W
F 0-0 5:00
M. Sonnenberg
Manitowoc Lincoln
Marty Loy Classic Varsity- 2013
Quarterfinals
285
12/21
W
F 0-0 3:05
G. Buth
---
Marty Loy Classic Varsity- 2013
Round 2
285
12/18
W
F 0-0 2:12
D. Gjertson
Cedar Grove-Belgium
Random Lake @ Cedar Grove-Belgium
Round 1
285
12/08
W
F 0-0 1:09
D. Draeving
Turner
Turner @ Random Lake
Round 1
285
12/08
W
F 0-0 0:55
Z. Niemi
---
Sauk Prairie @ Random Lake
Round 1
285
12/08
W
F 0-0 0:39
Z. Schmidt
Edgerton
Edgerton @ Random Lake
Round 1
285
12/04
W
F 0-0 0:30
G. Rosenbaum
Wrightstown
Random Lake @ Wrightstown
Round 1
285
2011-2012
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/02
W
F 2-0 1:30
C. Shafer
Spring Valley/Elmwood
WIAA Team State
D2/D3 - Semi-Finals (Sat 1 p.m.)
285
02/25
W
DEF 0-0
B. DenBoer
Oostburg
WIAA Individual State
5ths
D3-285
02/25
L
F 2-0 0:46
G. Eide
Blair-Taylor
WIAA Individual State
Cons. Semis (Sat. 11:00 a.m.)
D3-285
02/25
L
DEC 5-1
C. Johnson
De Soto
WIAA Individual State
Semis (Fri. 7:00 p.m.)
D3-285
02/24
W
F 2-0 1:08
C. Lehman
Ladysmith
WIAA Individual State
D2/D3 Quarters (Fri. 11:15 a.m.)
D3-285
02/04
W
DEC 3-2 SV
B. DenBoer
Oostburg
2012 CLC Tournament
Round 5 (6 Man)
285
02/04
W
F 2-0 0:08
A. May
Cedar Grove-Belgium
2012 CLC Tournament
Round 4 (6 Man)
285
01/29
W
F 0-0 0:36
L. Maurer
Brodhead/Juda
Deerfield Scramble
Round Robin Gold
285
01/28
L
DEC 1-0
J. Jude
---
Deerfield Scramble
Round Robin Gold
285
01/28
L
DEC 6-1
B. Ewings
Lakeside Lutheran
Deerfield Scramble
Round Robin Gold
285
01/28
W
F 0-0 0:24
J. Farness
Martin Luther
Deerfield Scramble
Round 2A (16 Man)
285
01/22
L
F 2-1 3:54
B. SKORNICKA
---
Raider Invitational
Placement Matches (16 Man)
285
01/21
W
DEC 3-2
B. Elrick
Little Chute
Raider Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
285
01/21
W
F 2-0 1:07
J. Pawlek
Stevens Point
Raider Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
285
01/20
W
F 0-0 1:26
L. Fechter
Ozaukee
Random Lake @ Ozaukee
Round 1
285
01/15
W
F 0-0 4:20
S. Schnell
Valders
Hilbert Invitational
Round 5 (6 Man)
285
01/14
W
F 0-0 2:29
N. Zeitler
Oconto Falls Varsity Reserves
Hilbert Invitational
Round 4 (6 Man)
285
01/14
W
F 0-0 0:34
N. Marquardt
Kaukauna Varsity Reserves
Hilbert Invitational
Round 3 (6 Man)
285
01/06
L
DEC 2-1 UTB
B. DenBoer
Oostburg
Oostburg @ Random Lake
Round 1
285
12/31
L
F 0-0 0:21
J. Jude
---
Oshkosh Lourdes OTW Classic 2011
Championship Round 1st,3rd,5th 5:00 PM
285
12/30
W
DEC 6-5
J. Verhagen
Gillett Suring
Oshkosh Lourdes OTW Classic 2011
Round 9
285
12/30
W
F 0-0 1:13
B. Milkent
Waukesha South
Oshkosh Lourdes OTW Classic 2011
Round 6
285
12/30
W
F 0-0 1:12
K. Galezio
---
Oshkosh Lourdes OTW Classic 2011
Round 4
285
12/29
W
F 0-0 1:57
J. Pawlak
Stevens Point High
Oshkosh Lourdes OTW Classic 2011
Round 2
285
12/18
W
F 0-0 3:36
A. Shavlik
Manitowoc Lincoln
Marty Loy Classic Varsity- 2011
Placement Matches
285
12/17
W
DEC 8-1
M. Mohr
Oconomowoc
Marty Loy Classic Varsity- 2011
Semifinals-both sides
285
12/17
W
F 0-0 3:50
C. Hanson
---
Marty Loy Classic Varsity- 2011
Quarterfinals
285
12/17
W
F 0-0 1:06
G. Buth
Kewaskum
Marty Loy Classic Varsity- 2011
Round 2
285
12/14
W
DEC 5-1
M. Mueller
---
Random Lake @ Cedar Grove-Belgium
Round 1
285
12/07
W
F 0-0 0:28
N. Zimmerman
Laconia
Laconia @ Random Lake
Round 1
285
12/04
W
DEC 3-1
E. Hooyman
Menasha
GUNSLINGER
FINAL PLACEMENT ROUND
285
12/03
W
F 0-0 2:28
Z. Diener
Oshkosh North
GUNSLINGER
round 5
285
12/03
W
F 0-0 1:12
J. Drwila
Catholic Memorial
GUNSLINGER
round 4
285
12/03
W
F 0-0 1:50
Q. DeRosier
Delavan Darien
GUNSLINGER
round 2
285
12/03
W
F 0-0 1:55
K. Galezio
---
GUNSLINGER
round 1
285
2010-2011
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/26
W
DEC 5-0
B. Dronso
---
WIAA Individual State
3rds
D3-285
02/26
W
F 8-0 3:37
J. Deskins
---
WIAA Individual State
Cons. Semis (Sat. 11:00 a.m.)
D3-285
02/26
L
F 2-0 0:31
C. Hegeman
---
WIAA Individual State
Semis (Fri. 7:00 p.m.)
D3-285
02/25
W
DEC 4-1
O. Voight
Pittsville
WIAA Individual State
D2/D3 Quarters (Fri. 11:15 a.m.)
D3-285
01/30
L
DEC 5-2
B. Ewings
Lakeside Lutheran
Deerfield Scramble
Round Robin Gold
285
01/29
W
DEC 5-3
D. Severson
Brodhead/Juda
Deerfield Scramble
Round Robin Gold
285
01/29
W
DEC 7-2
T. Dibb
Milwaukee Vincent
Deerfield Scramble
Round Robin Gold
285
01/29
W
F 0-0 3:03
B. Egan
Stoughton
Deerfield Scramble
Round 2A (16 Man)
285
01/29
W
DEC 2-0
B. Denboer
Oostburg
Random Lake @ Oostburg
Round 1
285
01/23
L
F 0-0 2:30
L. Skibba
Stevens Point
Raider Invitational
Placement Matches (16 Man)
285
01/22
W
F 0-0 4:20
B. SKORNICKA
---
Raider Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
285
01/22
W
F 0-0 3:58
G. Heder
Bay Port
Raider Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
285
01/15
W
F 0-0 1:18
M. Miedl
Valders
Hilbert Invitational
Round 5 (6 Man)
285
01/15
W
F 0-0 0:41
M. Harrison
Florence
Hilbert Invitational
Round 4 (6 Man)
285
01/14
W
F 0-0 2:47
A. Burmesch
Ozaukee
Ozaukee @ Random Lake
Round 1
285
01/05
W
F 0-0 1:25
B. Ehn
Kewaskum
Random Lake @ Kewaskum
Round 1
285
12/30
W
F 0-0 1:58
J. Multerer
---
Oshkosh Lourdes OTW Classic 2010
Placement Matches 7th,9th,11th 3:00 PM
285
12/30
W
F 0-0 2:40
A. Wagner
West Bend West
Oshkosh Lourdes OTW Classic 2010
Round 9
285
12/30
L
F 0-0 2:47
G. Whitewing
Wittenberg-Birnamwood
Oshkosh Lourdes OTW Classic 2010
Round 7
285
12/30
L
DEC 9-3
J. Verhagen
Gillett Suring
Oshkosh Lourdes OTW Classic 2010
Round 6 - Quarters & 5th WB 9:30 AM
285
12/30
W
F 0-0 2:23
B. Haferman
Wisconsin Lutheran
Oshkosh Lourdes OTW Classic 2010
Round 4
285
12/29
W
F 0-0 2:24
T. Severson
Markesan
Oshkosh Lourdes OTW Classic 2010
Round 2
285
12/22
W
F 0-0 0:38
R. Pasillas
Johnson Creek
Random Lake @ Johnson Creek
Round 1
285
12/19
L
DEC 7-5
B. Raasch
Westby
Marty Loy Classic Varsity- 2010
Placement Matches
285
12/18
L
F 0-0 0:49
E. Knutson
---
Marty Loy Classic Varsity- 2010
Semifinals-both sides
285
12/18
W
DEC 4-1
N. Miller
Burlington
Marty Loy Classic Varsity- 2010
Quarterfinals
285
12/18
W
DEC 6-4
W. Yang
Hudson
Marty Loy Classic Varsity- 2010
Round 2
285
12/10
W
F 0-0 3:30
M. Mueller
---
Cedar Grove-Belgium @ Random Lake
Round 1
285
12/05
W
DEC 12-6
E. Hooyman
Menasha
GUNSLINGER Invitational
FINAL PLACEMENT ROUND
285
12/04
W
DEC 5-3
A. Duranceau
Waukesha West
GUNSLINGER Invitational
round 5
285
12/04
W
F 0-0 2:06
J. Schneider
Random Lake
GUNSLINGER Invitational
round 4
285
12/04
W
F 0-0 2:00
Z. Diener
Oshkosh North
GUNSLINGER Invitational
round 3
285
12/04
W
F 0-0 0:46
J. Inhof
---
GUNSLINGER Invitational
round 2
285
12/01
W
F 0-0 2:23
T. Griswald
Port Washington
Random Lake @ Port Washington
Round 1
285
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024