Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Braydden Ellibee
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2022-2023
2021-2022
2020-2021
2017-2018
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
10/28
L
F 9-2 2:55
C. McGuire
---
Halloween Monster Bash Duals
Round 2: 3:00pm Fri.
135
10/28
W
DEC 6-4
T. Olson
---
Halloween Monster Bash Duals
Round 1: 1:30pm Fri.
135
10/28
L
F 10-0 3:44
C. MARTIN
---
Halloween Monster Bash Duals
Round 5: 12:00pm Sat.
135
10/21
L
TF 17-1 5:00
R. Williams
Lathrop Wrestling
Battle in the Interior
Round 7 (10 Team)
125
10/21
W
F 2-2 0:59
K. Bush
North Pole Patriots
Battle in the Interior
Round 8 (10 Team)
125
10/21
W
DEC 11-5
P. WRIGHT
Wasilla High School
Battle in the Interior
Round 9 (10 Team)
125
10/21
W
TF 15-0 4:37
W. Russell
Delta
Battle in the Interior
Round 4 (10 Team)
125
10/21
L
F 2-0 3:57
E. Patzke
South Anchorage High School
Battle in the Interior
Round 3 (10 Team)
125
10/21
L
F 3-1 5:31
C. Halverson
Student Wrestling Development Program
Battle in the Interior
Round 2 (10 Team)
125
10/21
L
DEC 7-2
P. Dyment
Bethel High School
Battle in the Interior
Round 6 (10 Team)
125
10/15
L
MD 13-0
R. Jones
East Anchorage High School
The Houston Hawks Altercation 2022
Day 2 Con Semi
130
10/15
W
DEC 8-1
A. Smith
Seward High School
The Houston Hawks Altercation 2022
Day 2 Rd2 16 Man cons Rd 3
130
10/14
W
F 9-0 4:26
A. Sanchez
---
The Houston Hawks Altercation 2022
Rd 4
130
10/14
L
DEC 11-7
T. Reynolds
---
The Houston Hawks Altercation 2022
Round 2
130
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
11/20
L
DEC 10-5
A. Siackhasone
South Anchorage High School
Lancer Smith Fall 2021 Varsity Invite
5th Place
119
11/20
L
F 9-5 3:56
J. Lavarias
West Anchorage
Lancer Smith Fall 2021 Varsity Invite
6th Wrestleback (32 Man)
119
11/20
W
DEC 8-3
A. Bevis
Service High School Cougars
Lancer Smith Fall 2021 Varsity Invite
5th WB (32)
119
11/20
W
DEC 9-7 SV
N. Sage
Dillingham High School
Lancer Smith Fall 2021 Varsity Invite
4th Wrestleback (32 Man)
119
11/19
L
MD 12-1
R. Williams
Lathrop Wrestling
Lancer Smith Fall 2021 Varsity Invite
Quarters
119
11/13
W
DEC 6-0
J. Stockhausen
Glennallen High School
2021 Colony Invite
3rd (16 Man)
119
11/13
W
TF 17-2 4:48
A. Severs
Glennallen High School
2021 Colony Invite
4th Wrestleback (16 Man)
119
11/13
L
F 2-0 0:57
J. Lavarias
---
2021 Colony Invite
Semis & 3rd WB (16 Man)
119
11/13
W
MD 13-4
T. Reynolds
---
2021 Colony Invite
Quarters & 1st WB (16 Man)
119
11/12
W
F 8-0 2:39
A. Severs
Glennallen High School
Glennallen High School vs. Palmer High School
Round 1
119
11/06
L
MD 14-2
E. Cordell
---
North/South
5th Round
119
11/06
W
DEC 13-11
T. Reynolds
---
North/South
4th Round
119
11/06
W
F 5-0 3:18
B. Michael
Soldotna
North/South
3rd Round
119
11/05
W
MD 11-2
W. Mellon
---
Palmer High School @ Soldotna
Round 1
119
10/29
L
Replay
F 2-0 0:27
E. Cordell
Colony High School
Halloween Monster Bash Duals
Round 4: 10:00am Sat.
119
10/29
W
Replay
MD 15-4
T. Reynolds
---
Halloween Monster Bash Duals
Round 3: 7:30pm Fri.
119
10/29
W
Replay
MD 9-0
R. Buchanan
Soldotna
Halloween Monster Bash Duals
Round 2: 6:00pm Fri.
119
10/29
L
Replay
DEC 7-5
A. Siackhasone
South Anchorage High School
Halloween Monster Bash Duals
Round 1: 4:30pm Fri.
119
10/29
L
Replay
F 2-0 1:08
B. Pope
East Anchorage High School
Halloween Monster Bash Duals
Round 6: 1:00pm Sat.
119
10/22
W
F 15-1 5:35
M. Philp
Lathrop Wrestling
Battle in the Interior
Round 2 (10 Team)
119
10/22
W
F 5-0 3:51
C. Halverson
Student Wrestling Development Program
Battle in the Interior
Round 4 (10 Team)
119
10/22
W
DEC 8-7
A. Siackhasone
South Anchorage High School
Battle in the Interior
Round 1 (10 Team)
119
10/22
L
TF 17-2 4:00
L. Smith
Bethel High School
Battle in the Interior
Round 8 (10 Team)
119
10/22
W
DEC 8-2
A. LaSelle
Redington Sr. Jr/Sr High School
Battle in the Interior
Round 9 (10 Team)
119
10/22
W
DEC 10-3
L. Hayes
---
Battle in the Interior
Round 6 (10 Team)
119
10/16
L
F 2-0 0:32
E. Patzke
---
The Altercation 2021 Tournament
Cons. semi
125
10/16
L
F 11-0 2:54
K. Cooke
---
The Altercation 2021 Tournament
Semi Bottom
125
10/15
W
DEC 8-3
A. Bevis
Service High School Cougars
The Altercation 2021 Tournament
Day 1 Rd 4
125
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
05/22
L
F 11-4 3:58
E. ALLEN
---
ASAA/FNBA DI State Championships
Consolation 5th/6th
112
05/22
L
F 13-3 4:02
R. Williams
Lathrop Wrestling
ASAA/FNBA DI State Championships
Round 7 cons semi
112
05/22
W
F 7-0 2:34
I. Novotny
Eagle River High School
ASAA/FNBA DI State Championships
Round 6 Cons Rnd 3
112
05/22
W
DEC 8-6 SV
C. Foss
---
ASAA/FNBA DI State Championships
Round 5 Cons Rnd 2
112
05/21
L
F 7-5 4:41
E. ALLEN
---
ASAA/FNBA DI State Championships
Round 1 Preliminaries
112
05/14
L
DEC 4-1
C. Foss
---
ASAA Northern Lights
finals 3/4
112
05/14
L
F 2-0 0:30
M. Mitchell
---
ASAA Northern Lights
Semi Top
112
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/08
L
DEC 10-3
R. Chaney
Bethel Jr. High
Gladys Jung Invitational 2017
1st Place Matches
77 Boys
12/02
W
DEC 10-8 SV
J. Andrew
Napakiak
Gladys Jung Invitational 2017
Semis & 3rd WB (16 Man)
77 Boys
12/01
W
TF 20-5 2:35
A. Kasayuli
Scammon Bay
Gladys Jung Invitational 2017
Quarters & 1st WB (16 Man)
77 Boys
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024