Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Eric Bush
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
AWA Freeze
Askren Wrestling Academy
Fox Lake WC
Fox Lake Wrestling Club
Johnsburg
Johnsburg JHS
Johnsburg Jhs
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/06
W
TF 15-4 1:58
P. Fowler
Sanderson Wrestling Academy
PNL Nebraska Freestyle Championships 2024
PLACING
113
04/06
W
TF 10-0 0:45
S. Chrisjohn
Journeymen Wrestling Club
PNL Nebraska Freestyle Championships 2024
Round 4
113
04/06
L
TF 10-0 0:45
G. Landers
Immortal Athletics WC
PNL Nebraska Freestyle Championships 2024
Round 1
113
02/18
W
Replay
DEC 3-1
M. Philpot
Vandalia
IHSA Boys Individual State Finals
Placement Matches (16 Man)
1A 106
02/17
W
Replay
DEC 3-1
A. Hagevold
Woodstock (Marian)
IHSA Boys Individual State Finals
Semis & 3rd WB (16 Man)
1A 106
02/16
W
Replay
DEC 2-0
J. Lawrence
Chicago (De La Salle)
IHSA Boys Individual State Finals
Quarters & 1st WB (16 Man)
1A 106
02/15
W
Replay
F 7-0 2:26
K. Richards
Murphysboro
IHSA Boys Individual State Finals
Round 1 (16 Man)
1A 106
02/10
L
DEC 7-5
A. Swanson
Princeton
IHSA 1A Sectional @ Byron
1st & 3rd (16 Man)
106
02/10
W
DEC 6-0
V. Hefke
Aurora (Central Catholic)
IHSA 1A Sectional @ Byron
Semis & 3rd WB (16 Man)
106
02/10
W
F 7-2 3:06
M. Pannarale
Stillman Valley
IHSA 1A Sectional @ Byron
Quarters & 1st WB (16 Man)
106
02/03
W
DEC 7-6
A. Hagevold
Woodstock (Marian)
IHSA 1A Regional @ Johnsburg
Placement Matches
106
02/03
W
F 2-0 0:49
N. Chiappetta
West Chicago (Wheaton Academy)
IHSA 1A Regional @ Johnsburg
Semis and WB3
106
01/25
L
F 5-0 0:42
J. Theodor
Oswego (H.S.)
Oswego Tri
Round 1
113
01/06
W
F 14-4 3:17
N. Ahadi
Palatine (H.S.)
Palatine (H.S.) @ Johnsburg
Round 1
113
12/20
W
F 0-0 5:09
S.
Plano
Johnsburg vs. Plano
Round 1
113
12/18
W
F 0-0
A. Chaudhary
Vernon Hills
JHS Double Dual
Round 1
113
12/18
W
F 0-0
W. Gray
Addison (A. Trail)
Addison (A. Trail) @ Johnsburg
Round 1
106
12/16
W
F 7-0 2:36
V. Hefke
Aurora (Central Catholic)
2023 SVHS Holiday Tournament
Placement
106
12/16
W
DEC 9-2
M. Pannarale
Stillman Valley
2023 SVHS Holiday Tournament
Semifinal
106
12/16
W
TF 19-4 3:33
A. Healey
Carpentersville (Dundee-Crown)
2023 SVHS Holiday Tournament
Quaters & Semi
106
12/02
L
DEC 4-2
D. Goodwin
Chicago (St. Patrick)
Rockford East `Giardini` Invitational
Placement Matches (32 Man)
106
12/02
W
F 7-1 3:49
L. Altstetter
Mahomet (M.-Seymour)
Rockford East `Giardini` Invitational
Semis & 5th WB (32 Man)
106
11/25
W
DEC 12-5
E. Vences
Burlington (Central)
Varsity Cougar Thanksgiving Invitational
1st Place
113
11/25
W
F 3-2 1:14
U. Urtnasan
Glenview (Glenbrook South)
Varsity Cougar Thanksgiving Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
113
11/25
W
MD 15-3
E. Engels
Bartlett
Varsity Cougar Thanksgiving Invitational
Quarters
113
10/27
L
Replay
F 2-0 0:50
D. Hill
Alabama
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R7 - WB (128, 64, & 32)
106
10/27
L
Replay
F 8-1 3:12
M. Bauer
The Wrestling Factory of Cleveland
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R6 - Champ & WB (128, 64, 32, & 16)
106
10/27
W
Replay
F 2-0 1:14
S. Nelson
Sebolt Wrestling Academy
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R4 - Champ & WB (128, 64, & 32)
106
10/27
W
Replay
F 5-0 1:22
J. Collier
Cushing Wrestling
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R2
106
10/27
W
Replay
MD 11-0
G. Rettele
The Best Wrestler
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R1
106
10/14
W
F 16-1 5:40
B. Caves
AWA Sub Zero
2023 WI Wrestle Duals
Quarterfinals (8 Team)
106
10/14
W
MD 8-0
D. Ryder
Crass
2023 WI Wrestle Duals
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
106
10/14
L
F 17-3 4:51
S. Rochon
RT Elite
2023 WI Wrestle Duals
Round 1 (4 Team)
106
10/14
W
F 5-0 0:39
C. Morrison
Ares Wrestling Club
2023 WI Wrestle Duals
Round 3 (4 Team)
106
10/14
L
DEC 11-4
W. Chemin
Team Nazar
2023 WI Wrestle Duals
Round 2 (4 Team)
106
10/14
W
F 4-0 0:56
P. Bultmann
Patton Trained
2023 WI Wrestle Duals
Finals (8 Team)
106
09/23
W
Replay
F 7-0 3:49
G. Kuch
Immortals Athletic Wrestling Club
PNL CHICAGO 2023 Boys Folkstyle Championships
PLACING
107
09/23
L
Replay
F 6-1 5:11
L. Stuart
Bear Cave Wrestling
PNL CHICAGO 2023 Boys Folkstyle Championships
SEMIS & Consi 1/4`S
107
09/22
L
Replay
DEC 6-5
A. DeWitt
Big Game Wrestling Club
PNL CHICAGO 2023 Boys Folkstyle Championships
RD4
107
09/22
L
Replay
F 6-0 0:26
C. Sipper
M2 Training Center
PNL CHICAGO 2023 Boys Folkstyle Championships
RD3
107
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/10
W
F 7-0 1:38
M. Cordova
Built By Brunson Wrestling
BAGUBA
Round 3
105-115
06/10
W
DEC 5-0
J. Blanchard
Sandwich Little Indians WC
BAGUBA
Round 2
105-115
06/10
L
F 4-0 2:58
H. King
unaffiliated
BAGUBA
Round 1
105-115
06/03
W
F 4-0 0:11
D. Gomez
Fox Lake WC
IL Second Chance National Team Qualifier
Boys - 16U GR
100
04/15
W
TF 8-0 1:31
G. Seay
---
2023 Mukwonago Greco Tournament
Finals (2 Man)
103
04/15
L
TF 10-0 1:13
V. DeMarco
Askren Wrestling Academy
2023 Mukwonago Greco Tournament
Finals (2 Man)
94-103
04/15
L
F 4-0 0:17
L. Bogard
Askren Wrestling Academy
2023 Mukwonago Greco Tournament
Finals (2 Man)
97-103
03/11
L
DEC 4-2
E. Gil
Kankakee Bishop McNamara
IESA 2023 State Championships
3rd Place
95A
03/11
W
DEC 2-0
B. Carter
Clinton
IESA 2023 State Championships
Consolation Semifinals (16 Man)
95A
03/11
L
F 9-2 1:28
M. Philpot
Vandalia
IESA 2023 State Championships
Semifinals (16 Man)
95A
03/10
W
DEC 3-0
E. Gil
Kankakee Bishop McNamara
IESA 2023 State Championships
Quarters & 1st WB (16 Man)
95A
03/10
W
DEC 12-5
C. Skiles
Roxana
IESA 2023 State Championships
Round 1 (16 Man)
95A
01/29
L
DEC 9-5
T. Wuh
Built By Brunson
Geist Grappling Classic
Placement Matches (8 Man)
93-104
01/29
W
TF 16-1 2:58
J. Denny
Bulldog Youth Sports
Geist Grappling Classic
2nd Wrestleback (8 Man)
93-104
01/29
L
DEC 11-6
R. Ruscitti
Arlington Cardinals Wrestling Club
Geist Grappling Classic
Semis & 1st WB (8 Man)
93-104
01/29
W
F 17-3 4:03
J. Massouras
Crystal Lake Wizards WC
Geist Grappling Classic
Quarterfinals (8 Man)
93-104
01/07
L
DEC 5-3
J. Smith
Lakeland predators
THE Midwest Classic
4th Wrestleback (32 Man)
96
01/07
W
F 7-0 2:39
L. Bartley
Lincoln-Way Wrestling Club
THE Midwest Classic
Quarters & 3rd WB (32 Man)
96
01/07
W
MD 11-0
Z. Kundinger
Tinley Park Bulldogs WC
THE Midwest Classic
2nd Wrestleback (32 Man)
96
01/07
L
F 4-0 1:48
K. Pratt
Arlington Cardinals Wrestling
THE Midwest Classic
Round 2 Champ & WB (32 Man)
96
01/07
W
TF 19-3 2:44
C. Mikels
Elite Atletic Club
THE Midwest Classic
Round 1 (32 Man)
96
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024