Apr 24-28, 5:00 PM UTC
US Open Wrestling Championships
Apr 27-28, 12:00 PM UTC
Ohio Tournament of Champions
Apr 27-28, 12:00 PM UTC
North Region MAWA Championships
Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 1:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-3, 4:00 PM UTC
2024 Alaska USAW State Folkstyle Champio
May 4, TBD
ISWA Freestyle State
May 4, TBD
2024 Missouri USA Girls Greco State
May 4-5, 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
May 4-5, 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
May 4-5, 12:30 PM UTC
Ultimate Club Girls Freestyle Duals
May 4, 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
May 4-5, 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
May 4-5, 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
May 4, 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
May 4-5, 1:00 PM UTC
MN/USA 6U-16U, Junior, Girls State FS/GR
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Leslie Young
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2019-2020
Team Name
BELLEVIEW
Belleview
Pleasant Grove
Pleasant Grove Jr. High
Pleasant Grove/TUG
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/13
L
FOR 0-0
K. Johnson
Northside Wrestling Club
CHRISTY`S CLASH
Round 3 (4 Man)
157-168
01/13
L
FOR 0-0
G. Latimer
Riverton Wolf Pack Wrestling C
CHRISTY`S CLASH
Round 2 (4 Man)
157-168
01/13
L
FOR 0-0
L. Eggleston
Bear River Jr High Wrestling C
CHRISTY`S CLASH
Round 1 (4 Man)
157-168
01/06
W
F 0-0 0:08
P. Bennett
Millard County Wrestling Club
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 4
158-171
01/06
L
F 11-1 2:27
W. Wager
Duchesne
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 3
158-171
01/06
W
F 7-0 2:24
R. Pikyavit
Millard County Wrestling Club
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 2
158-171
12/30
L
F 2-0 0:38
C. Harrison
All In Wrestling Academy
TOA - 2023 Salt Lake Slam
Rd 5
165
12/30
W
F 2-0 0:21
G. Cain
Millard Wrestling Club
TOA - 2023 Salt Lake Slam
Rd 4 Quarters
165
12/30
L
F 8-0 1:10
B. Freeman
Sanderson Wrestling Academy
TOA - 2023 Salt Lake Slam
Rd 2.5
165
12/16
W
F 7-0 1:55
D. Whiteley
JWC
2023 Juab Winter Classic K-9
Round 5 (5 Man)
165
12/16
W
F 2-0 0:22
K. Roberts
South sevier
2023 Juab Winter Classic K-9
Round 3 (5 Man)
165
12/16
W
F 2-0 0:39
K. Olsen
Beaver
2023 Juab Winter Classic K-9
Round 2 (5 Man)
165
12/16
W
F 13-5 3:23
J. Brown
North Sevier Wolf Pack
2023 Juab Winter Classic K-9
Round 1 (5 Man)
165
12/09
L
Replay
DEC 4-3
K. Kimball
Soda Psycho Wrestling Club
Battle Royale Championships
1st & 3rd (16 Man)
160
12/09
W
Replay
F 0-0 0:31
M. Crowley
Cougars Wrestling Club
Battle Royale Championships
Semis & 3rd WB (16 Man)
160
12/09
W
Replay
F 2-0 0:57
C. Wilde
Westlake
Battle Royale Championships
Quarters & 1st WB (16 Man)
160
12/09
W
Replay
F 8-1 2:25
S. Kelly
Wasatch Wrestling Club
Battle Royale Championships
Round 1 (16 Man)
160
11/04
W
F 2-0 0:25
O. Santamaria
Bruin Wrestling Club
Darold Henry Dynasty Youth Tournament
round 2
150-159
11/04
W
F 2-0 0:26
O. Santamaria
Bruin Wrestling Club
Darold Henry Dynasty Youth Tournament
Round 1
150-159
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
11/12
W
F 2-0 0:50
S. Birch
Champions Wrestling Club
Caleb Williams Memorial
Placement Matches (8 Man)
130-140
11/12
W
F 2-0 0:24
J. Coxson
Champions Wrestling Club
Caleb Williams Memorial
2nd Wrestleback (8 Man)
130-140
11/12
L
F 6-0 1:30
A. Williams
Bruin Wrestling Club
Caleb Williams Memorial
Semis & 1st WB (8 Man)
130-140
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/29
L
DEC 4-2
N. Weber
Gulf Breeze
FHSAA 2A R1
Round 4 (semis and WB)
106
02/29
W
F 7-6 3:53
R. Gannon
Fort Walton Beach
FHSAA 2A R1
Round 3 (16 man)
106
02/28
L
F 2-0 0:32
B. Millard
Columbia
FHSAA 2A R1
Round 2 (quarters and WB)
106
02/20
W
DEC 6-2
D. Heil
Pine Ridge
FHSAA 2A D4
Placement Matches
106
02/19
W
TF 17-1 5:05
C. Wilder
Matanzas
FHSAA 2A D4
Round 4 (semis and WB)
106
02/19
W
F 11-2 4:57
G. Barro
St. Augustine
FHSAA 2A D4
Round 2 (quarters and WB)
106
01/19
W
NC 0-0
J. Crumpler
VIERA
Kilpatrick IBT
Placement
108
01/19
L
F 0-0 0:26
R. Ortiz
VERO BEACH
Kilpatrick IBT
4th WB
108
01/18
W
DEC 2-0
C. Mackay-Johnson
Central High School
Kilpatrick IBT
Semis
108
01/18
W
DEC 4-3
G. Bryant
UNIVERSITY HIGH
Kilpatrick IBT
2nd Wrestleback
108
01/18
L
DEC 7-6
T. Maple
ZEPHYRHILLS CHRISTIAN ACADEMY
Kilpatrick IBT
Quarters
108
01/11
W
F 2-0 0:49
G. Barro
St Augustine
FHSAA 2A-4 District Duals
2nd Wrestleback (8 Team)
106
01/11
W
F 4-0 3:01
C. Manning
Deltona
FHSAA 2A-4 District Duals
Quarterfinals (8 Team)
106
01/11
W
DEC 6-4
C. Wilder
Matanzas
FHSAA 2A-4 District Duals
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
106
Related Content
Women's Spotlight
Feb 24, 2022
The Bader Show
Apr 14, 2021
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
2023-24 Ohio State Wrestling
Dec 13, 2023
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023