Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 17-19 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 5-9, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Dallen Duncan
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Central
McLoughlin
McLoughlin High School
Mcloughlin
Minutemen Wrestling Club
Minutemen Youth Wrestling
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/23
L
Replay
DEF 4-0 0:32
T. Truesdell
Harrisburg
OSAA/OnPoint State Championships
5th/3rd
3A-132
02/23
W
Replay
F 5-1 2:50
C. McCarty
Scio
OSAA/OnPoint State Championships
Conso Semi
3A-132
02/23
L
Replay
DEC 5-2
J. Vandehey
Banks
OSAA/OnPoint State Championships
Semifinals
3A-132
02/22
W
F 6-0 4:09
M. Bell
Warrenton
OSAA/OnPoint State Championships
Quarters
3A-132
02/10
W
DEC 6-1 TB1
P. Hill
Burns
OSAA Special District 3A District 4
Finals
132
02/10
W
DEC 6-4
W. Savage
Nyssa
OSAA Special District 3A District 4
Semis & 3rd WB (16 Man)
132
02/10
W
F 2-0 1:01
B. Perez
Riverside (Boardman)
OSAA Special District 3A District 4
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
01/31
W
F 0-0
H. McMahon
Heppner
McLoughlin @ Heppner
Round 1
138
01/27
L
DEC 13-12
J. ORTEGA-LARA
Hood River Valley
Bank of Eastern Oregon Boys
1st & 2nd
132
01/27
W
MD 14-2
L. ADAMS
Hood River Valley
Bank of Eastern Oregon Boys
Ch Semis & Con Round 3
132
01/27
W
F 6-0 3:52
R. Wilkinson
Crane
Bank of Eastern Oregon Boys
Ch Quarters & Cons Round 1
132
01/13
L
MD 12-4
M. Gonzalez
Warden
Battle in the Blues
Placement Matches (8 Man)
132
01/13
W
F 8-5 4:44
T. Casey
College Place
Battle in the Blues
Semis & 1st WB (8 Man)
132
01/10
W
F 0-0
B. Perez
Riverside (Boardman)
Riverside (Boardman) @ McLoughlin
Round 1
132
12/29
W
F 2-0 0:25
S. Montes
Nyssa
Woodfin-Robinson-Johnson Memorial 2023 (BOYS)
Round 4
132
12/29
L
DEC 8-3
P. Hill
Burns
Woodfin-Robinson-Johnson Memorial 2023 (BOYS)
Round 3
132
12/29
W
F 3-4 2:19
T. Parsons
Grant Union
Woodfin-Robinson-Johnson Memorial 2023 (BOYS)
Round 2
132
12/21
W
F 6-4 1:46
E. Martin
Vernonia
Rumble on the River Boys
Placement 1st & 2nd
132
12/21
W
F 17-4 5:46
C. Akers
Irrigon
Rumble on the River Boys
Championship Semifinals
132
12/21
W
F 8-0 4:48
A. Paredes
Riverside
Rumble on the River Boys
Championship Quarters & Consolation Round 1
132
12/21
W
F 12-2 3:05
A. Redman
River View
Rumble on the River Boys
Championship Round 1
132
12/14
W
FOR 0-0
A. Garcia
Ontario High School
Oregon Trail County Championships Boys
Placing 1st & 2nd
132
12/13
W
F 6-2 3:50
R. Moreno-Torres
Hermiston High School
Oregon Trail County Championships Boys
Championship Semifinals
132
12/13
W
F 4-0 0:51
G. Mead
Pendleton High School
Oregon Trail County Championships Boys
Championship Quarterfinals
132
12/13
W
F 3-0 0:32
C. Akers
Irrigon High School
Oregon Trail County Championships Boys
Championship Round 1
132
12/09
L
F 10-1 2:17
O. McLouth
Pendleton
Muilenburg
Round 8 (Consolation Semis 53-56)
132
12/09
W
MD 12-1
A. Warfield
Barlow
Muilenburg
Round 7 (Consolation 46,48,49,50,51,52)
132
12/09
W
F 5-0 2:03
N. Crago
Union HS/Cove HS
Muilenburg
Round 5 (Consolation 34,35,37,38,40,41,43,44
132
12/09
L
F 13-5 5:15
C. Ingle
Weiser
Muilenburg
Round 2 (Championship 17,19,21,23,25,27,29,31)
132
12/08
W
F 8-2 2:43
E. Ackerman
Graham-Kapowsin
Muilenburg
Round 1 (Championship 1-16)
132
12/06
W
F 0-0
B. Pesiclos
Heppner
McLoughlin @ Heppner
Round 1
138
12/06
L
DEC 9-7
T. Parsons
Grant Union
McLoughlin vs. Grant Union
Round 1
138
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/11
W
DEF 9-3 2:37
M. Pedersen
Rock of Redmond Wrestling
Best Of The Northwest
ROUND 3
125-132
03/11
L
MD 10-2
T. Cobb
Weiser
Best Of The Northwest
ROUND 2
125-132
03/11
W
F 5-0 2:26
D. Duran-Puente
Baker/Powder Valley
Best Of The Northwest
ROUND 1
125-132
01/20
W
F 6-0 1:43
J. Rutledge
Culver
Hines Middle School Wrestling Tournament
Rnd 4
125
01/20
W
F 2-0 0:54
I. Penaloza
Culver
Hines Middle School Wrestling Tournament
Rnd 2
125
01/20
W
F 2-0 1:24
K. Marey
Lakeview
Hines Middle School Wrestling Tournament
Rnd 1
125
11/26
W
FOR 0-0
M. Miracle
Hermiston Youth Wrestling
Mayhem on the Mat ORWAY
Round 5
110-116
11/26
L
MD 11-2
J. Martinez
Hermiston Youth Wrestling
Mayhem on the Mat ORWAY
Round 4
110-116
11/26
W
F 0-0 0:35
J. Sandoval
EKU Wrestling
Mayhem on the Mat ORWAY
Round 3
110-116
11/26
W
F 7-0 1:09
K. Allen
La Grande Mat Club
Mayhem on the Mat ORWAY
Round 2
110-116
Related Content
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023