Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Brock Armstrong
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
Replay
F 2-2 3:18
G. Hernandez
Tonasket
Mat Classic XXXV
Championships
1B/2B 126
02/17
W
Replay
MD 12-4
P. Hernandez
Napavine
Mat Classic XXXV
Round 6 Semis
1B/2B 126
02/16
W
Replay
F 2-4 3:31
S. Drake
Kettle Falls
Mat Classic XXXV
Round 4 Quarters
1B/2B 126
02/16
W
Replay
F 9-0 5:27
T. Clark
Concrete
Mat Classic XXXV
Round 2
1B/2B 126
02/11
L
F 7-0 5:21
G. Hernandez
Tonasket
WIAA 1B/2B Region 2
1st Place
126
02/10
W
DEC 9-3
E. Camel
Okanogan
WIAA 1B/2B Region 2
Semis & 1st WB (8 Man)
126
02/10
W
F 17-2 4:31
Y. Salazar
Highland
WIAA 1B/2B Region 2
Quarterfinals (8 Man)
126
02/02
W
DEC 10-5
M. Gonzalez
Warden
YVIAA District 5 Wrestling
Finals
B 126
02/02
W
F 8-2 2:34
S. Munguia
Granger
YVIAA District 5 Wrestling
Semis & 3rd WB (16 Man)
B 126
02/02
W
F 4-0 0:38
A. Redman
River View
YVIAA District 5 Wrestling
Quarters & 1st WB (16 Man)
B 126
01/26
W
F 8-2 3:31
D. Broderson
White Swan
EWAC West League Tournament
Finals
126
01/20
W
F 7-5 1:49
E. Wisman-clough
Deer Park
Rumble In the Valley - 2024
Placement Matches (16 Man)
126
01/20
L
F 4-6 4:15
E. Vela
Toppenish
Rumble In the Valley - 2024
4th Wrestleback (16 Man)
126
01/20
W
DEC 6-1
Z. Frazier
Gonzaga Prep
Rumble In the Valley - 2024
Semis & 3rd WB (16 Man)
126
01/20
W
MD 9-0
I. Garcia
Eisenhower High School
Rumble In the Valley - 2024
2nd Wrestleback (16 Man)
126
01/20
W
MD 8-0
W. Summers
Richland
Rumble In the Valley - 2024
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
01/20
L
F 2-0 1:25
J. Santoy
Davis
Rumble In the Valley - 2024
Round 1 (16 Man)
126
12/29
L
Replay
F 7-4 4:28
V. Luna
Chiawana
GUT CHECK
Round 7
126
12/29
W
FOR 0-0
B. Williams
South Kitsap
GUT CHECK
Round 6 QTS
126
12/28
W
Replay
DEC 4-3
C. Johnson
North Creek
GUT CHECK
Round 5
126
12/28
W
Replay
F 10-4 4:40
B. Kildal
Ballard
GUT CHECK
Round 4
126
12/28
W
Replay
DEC 8-1
V. Saia
Blaine
GUT CHECK
Round 3
126
12/28
L
Replay
F 4-2 5:07
G. Hernandez
Tonasket
GUT CHECK
Round 2
126
12/28
W
Replay
F 2-0 2:41
S. Gomez
Granger
GUT CHECK
Round 1
126
12/22
L
DEC 3-2
J. Hall
Mt. Si
Pac Coast Boys
Round 5
126
12/22
W
DEC 4-3
J. Givens
Columbia River
Pac Coast Boys
Round 4
126
12/22
W
DEC 4-0
M. Filippinni
Ferndale
Pac Coast Boys
Round 3
126
12/21
W
MD 11-0
L. Crittenden
South Kitsap
Pac Coast Boys
Round 2
126
12/21
L
F 5-0 1:29
A. Estrada
Toppenish
Pac Coast Boys
Round 1
126
12/21
W
DEC 9-3
A. Martinez
Reynolds
Pac Coast Boys
Prelim
126
12/17
W
DEF 4-2 3:00
J. Mercado
Southridge
Eisenhower Cadet Classic
Placement Matches (16 Man)
132
12/17
W
DEC 6-0
R. Ornelas
West Valley (Yakima)
Eisenhower Cadet Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
132
12/16
W
DEC 9-6
J. Rodriguez
Ephrata
Eisenhower Cadet Classic
2nd Wrestleback (16 Man)
132
12/16
W
MD 10-2
D. Landaverde
Sunnyside
Eisenhower Cadet Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
12/16
W
F 0-0
J. Vargas
Kiona Benton
Eisenhower Cadet Classic
---
132
12/16
L
F 5-2 1:56
J. Mercado
Southridge
Eisenhower Cadet Classic
Round 1 (16 Man)
132
12/02
L
F 2-0 1:38
T. Vick
Prairie
Davis Invite
2nd Wrestleback (16 Man)
132
12/02
L
F 5-2 4:55
J. Santoy
Davis
Davis Invite
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
12/02
W
F 13-0 2:24
E. Hindt
West Valley (Yakima)
Davis Invite
Round 1 (16 Man)
132
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/01
W
F 13-0
H. SCOTT
The Dalles
THE DALLES INVITE
Round 1
126
01/27
W
F 12-1 5:57
C. O`Cain
Cle Elum
EWAC League Tournament
Round 3 (3 Man)
120 West
01/21
L
Replay
F 4-0 2:29
G. McCloy
Pullman
Rumble In the Valley - 2023
4th Wrestleback (32 Man)
120
01/21
L
F 5-0 2:48
J. Hoffman
Kamiakin
Rumble In the Valley - 2023
Quarters & 3rd WB (32 Man)
120
01/21
W
F 10-1 2:21
T. Bacon
Ellensburg
Rumble In the Valley - 2023
Round 2 Champ & WB (32 Man)
120
01/14
W
Replay
F 2-0 4:12
W. Ely
Selah
Ray Westberg Invitational
7th
120
01/14
L
Replay
F 12-0 2:55
S. Maltos
Sunnyside
Ray Westberg Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
01/14
W
Replay
MD 12-0
M. Rojas
East Valley (Yakima)
Ray Westberg Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
120
01/14
W
Replay
F 2-0 0:40
A. Jackson
Cheney
Ray Westberg Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
01/14
L
Replay
F 4-0 1:19
A. Favorite
Hermiston
Ray Westberg Invitational
Round 1 (16 Man)
120
01/06
L
F 2-0 2:49
G. McCloy
Pullman
2023 Gut Check
4th Wrestleback (64 Man)
120
01/06
W
DEC 9-2
W. Thompson
Yelm
2023 Gut Check
Round 4 - Champ & WB (64 Man)
120
01/06
L
F 2-0 1:19
H. Hvass
Lewiston
2023 Gut Check
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
120
12/20
W
Replay
F 11-0 4:16
J. Stager
Prairie
Best of the West - Duals
Round 2 (3 Team)
120
12/20
W
Replay
MD 9-0
F. Sanchez
Eisenhower
Best of the West - Duals
Round 1 (32 Team)
120
12/20
W
Replay
F 8-0 1:20
R. Ellison
Hanford
Best of the West - Duals
Round 3 (3 Team)
120
12/20
L
Replay
DEC 6-1
J. Chapa
Southridge
Best of the West - Duals
Round 1 (3 Team)
120
12/10
W
Replay
F 17-6 5:00
R. Vader
Zillah
Tony Saldivar Ironman - Men
Placement Matches (16 Man)
126
12/10
L
Replay
F 0-3 5:00
A. Alvarez
Granger
Tony Saldivar Ironman - Men
4th Wrestleback (16 Man)
126
12/10
W
Replay
DEC 4-0
M. Rojas
East Valley
Tony Saldivar Ironman - Men
Semis & 3rd WB (16 Man)
126
12/10
W
FOR 0-0
J. Mendoza
---
Tony Saldivar Ironman - Men
2nd Wrestleback (16 Man)
126
12/10
L
Replay
F 5-0 0:53
P. Hamilton
Deer Park
Tony Saldivar Ironman - Men
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
12/09
W
Replay
F 0-0 0:14
S. Monroy
Grandview
Tony Saldivar Ironman - Men
Round 1 (16 Man)
126
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024