Today · 1:00 PM UTC
Heartland National Duals
Today · 12:00 PM UTC
War At The Shore
Today · 2:00 PM UTC
Midwest Classic Nationals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 1:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Today · 9:00 PM UTC
Black Hills & AAU Folkstyle Nationals
Today · 10:30 PM UTC
Journeymen World Classic Duals
Tomorrow · 1:00 PM UTC
Wolf Classic Kickoff
Tomorrow · 1:30 PM UTC
Coppell Spring Jam
Tomorrow · 4:00 PM UTC
2024 SCC Women`s Wrestling Open
Tomorrow · 7:00 PM UTC
2024 Pittsburgh Wrestling Classic
Apr 4-7, 5:30 PM UTC
NYWA MN Youth State
Apr 4-7, 11:00 PM UTC
Reno Worlds
Apr 5-7, 6:30 AM UTC
European Qualifiers
Apr 5-7, 12:00 PM UTC
NHSCA High School Nationals
Apr 5-7, 1:00 PM UTC
U15, U17 & U19 Canadian Wrestling Champ
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Stran Kelly
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Sons Of Atlas
Wasatch Wrestling Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/28
W
DEC 5-3
R. Pikyavit
Millard wrestling club
Coleman & Trevan Memorial (Wasatch)
Round 2 (4 Man)
158-160
12/28
L
F 4-1 2:13
J. Brown
North Sevier Wolf Pack
Coleman & Trevan Memorial (Wasatch)
Round 1 (4 Man)
158-160
12/28
W
FOR 0-0
W. Wager
Duchesne
Coleman & Trevan Memorial (Wasatch)
Round 3 (4 Man)
158-160
12/09
L
Replay
F 2-1 0:47
J. Hunt
Sanderson Wrestling Academy
Battle Royale Championships
Semis & 3rd WB (16 Man)
160
12/09
W
Replay
F 5-2 3:15
I. Perez-Catron
Timpanogos Wrestling
Battle Royale Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
160
12/09
L
Replay
F 8-1 2:25
Z. Young
Pleasant Grove/TUG
Battle Royale Championships
Round 1 (16 Man)
160
11/25
L
Replay
F 6-1 4:24
R. Haden
Monticello
The Turkey Tussle
Semis & 1st WB (8 Man)
160
11/25
L
Replay
F 4-0 1:07
K. Martineau
Cowan Wrestling Academy
The Turkey Tussle
Quarterfinals (8 Man)
160
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
W
Replay
F 4-0 1:55
B. Counley
Cedar Jr. Wrestling
Utah Youth Super State
Medal Rounds
125
02/11
W
Replay
F 2-1 1:13
B. King
West Jordan
Utah Youth Super State
2nd Wrestleback (8 Man)
125
02/11
L
Replay
F 8-7 2:22
U. Faletau
American Fork
Utah Youth Super State
Semis & 1st WB (8 Man)
125
02/11
W
Replay
DEC 9-7
D. Dunn
Cedar Valley
Utah Youth Super State
Round 1 Small Weights
125
12/29
L
DEC 10-3
j. COX
---
Coleman & Trevan Memorial (Wasatch)
Round 3 (3 Man)
122-129
12/29
L
DEC 4-2
C. Robb
---
Coleman & Trevan Memorial (Wasatch)
Round 2 (3 Man)
122-129
11/26
W
Replay
DEC 7-5
B. Counley
Cedar Jr. Wrestling
Turkey Tussle
Placement Matches (8 Man)
130
11/26
W
Replay
F 2-0 1:13
D. Templeton
Sons Of Atlas
Turkey Tussle
Semis & 1st WB (8 Man)
130
11/26
W
Replay
F 11-0 4:27
R. Apodaca
Roy Wrestling Club
Turkey Tussle
Quarterfinals (8 Man)
130
Related Content
Women's Spotlight
Feb 24, 2022
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Takedown Of The Week
Nov 8, 2023
2023-24 Nebraska Wrestling
Nov 8, 2023
2023-24 Cornell Wrestling
Nov 1, 2023