Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Ethan Altabet
Results
College Results
College
College
High School
Other
Team Name
UW Oshkosh
UW-Oshkosh
Wisconsin-Oshkosh
Wisconsin-Oshkosh 1
Wisconsin-Oshkosh 2
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
DEC 7-4
S. Arneson
---
WIAC Championship
Semis & 3rd WB (16 Man)
133
02/10
L
MD 12-4
J. Brodman
UW-Whitewater
WIAC Championship
Quarters & 1st WB (16 Man)
133
01/21
L
F 2-2 2:03
N. Baker
---
Wisconsin-Oshkosh @ Wisconsin-La Crosse
Round 1
125
01/13
L
TF 21-5 6:42
Z. Denny
---
Wisconsin-Whitewater @ Wisconsin-Oshkosh
Round 1
125
12/19
W
TF 18-2 5:18
C. Visek
Iowa State University WC
Desert Duals
Round 4 - 1:15 PM
133
12/19
L
MD 13-1
B. Wilsie
Coe
Desert Duals
Round 2 - 9:45 AM
125
12/03
L
FOR 0-0
C. Pestano
Central
MSOE Invitational
Cons. Semis
125
12/03
W
MD 14-6
M. Saldana
Concordia
MSOE Invitational
Round 6
125
12/03
W
F 12-3 2:46
C. Garza
Millikin University
MSOE Invitational
Round 5
125
12/03
L
MD 11-0
C. Pestano
Central
MSOE Invitational
Round 2
125
11/19
L
DEF 0-0
B. Temple
UW-Oshkosh
CUW Open
Round 5
125
11/19
L
DEC 8-1
K. Stearns
UW-Parkside
CUW Open
Round 2
125
11/16
L
DEC 11-4
Z. Sirny
Wisconsin-Eau Claire
Wisconsin-Eau Claire @ Wisconsin-Oshkosh
Round 1
125
11/12
W
DEF 0-0
F. Farr
Harper College
Dan Gable Open
Placement Matches (16 Man)
125
11/12
L
DEC 4-2
Z. Stenger
UW Platteville
Dan Gable Open
4th Wrestleback (16 Man)
125
11/12
W
DEC 3-2
B. Temple
UW Oshkosh
Dan Gable Open
3rd WB (16 Man)
125
11/12
L
F 4-1 2:14
I. Mullen
Harper College
Dan Gable Open
Quarters & 1st WB (16 Man)
125
11/05
L
MD 11-3
M. Tortorice
UW-Whitewater
Pointer Open
3rd Place
125
11/05
W
DEC 10-9
M. Clark
UW-Stevens Point
Pointer Open
Consi Semi
125
11/05
L
DEC 5-0
J. Stageberg
Concordia-Moorehead
Pointer Open
Semis and WB 5
125
11/05
W
DEC 9-3
C. Sharieff
Unattached
Pointer Open
Quarters and WB3
125
11/05
W
DEC 18-11
M. Saldana
Concordia (WI)
Pointer Open
Round 2
125
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024