May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18-19, 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
Today · 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
cole lance
Results
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2018-2019
2017-2018
Team Name
Monroe
Monroe HS
Monroe Hs
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
W
DEC 5-2
J. Williams
Sumner
Mat Classic XXXI
7th Place (Place 8)
4A 126
02/16
L
DEC 7-2
J. Flores
Eisenhower
Mat Classic XXXI
Semis & 5th WB (Place 8)
4A 126
02/16
W
F 5-1 3:41
L. Sauceda
---
Mat Classic XXXI
4th Wrestleback (Place 8)
4A 126
02/16
L
F 2-0 1:56
A. Michalski
---
Mat Classic XXXI
Quarters & 3rd WB (Place 8)
4A 126
02/16
W
F 5-0 1:32
J. Flores
Eisenhower
Mat Classic XXXI
Round 2 Champ & WB (Place 8)
4A 126
02/15
W
DEC 9-3
J. Williams
Sumner
Mat Classic XXXI
Round 1 (Place 8)
4A 126
02/02
L
DEF 0-0
K. Lacoursiere
---
WESCO 4A
Placement Matches (16 Man)
126
02/02
W
MD 8-0
D. Richards-Perhatch
Glacier Peak
WESCO 4A
Semis & 3rd WB (16 Man)
126
02/02
W
F 2-0 0:58
K. Matishak
Mariner
WESCO 4A
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
02/01
W
F 2-0 0:26
E. Gamage
Lake Stevens
WESCO 4A
Round 1 (16 Man)
126
01/24
W
F 3-3 3:48
G. Macdonald
---
Monroe @ Glacier Peak
Round 1
126
12/28
W
FOR 0-0
C. Irvin
Ferris
M2 Mallet
1st Place
126
12/28
W
F 10-1 2:49
N. Smith
Central Valley
M2 Mallet
Semis & 3rd WB (16 Man)
126
12/28
W
F 2-0 0:36
O. Zitek
East Valley
M2 Mallet
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
12/08
L
FOR 0-0
Q. Metcalfe
---
Rose City Championship
5th place
126
12/08
L
FOR 0-0
J. Williams
Sumner
Rose City Championship
Consolation Round 8 (4)
126
12/08
L
MD 14-2
C. Strange
---
Rose City Championship
Semis (3)
126
12/08
W
FOR 0-0
N. Messman
Mt View
Rose City Championship
Quarters (3)
126
12/08
W
DEC 5-3
J. Fuerst
---
Rose City Championship
Championship Round 3 (5/6)
126
12/07
W
F 5-0 1:03
S. Salomon
Kentwood
Rose City Championship
Championship Round 2 (9/11)
126
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/15
W
F 6-6 1:50
C. Jensen
Utah
2018 Cadet Duals - Freestyle
Quarterfinals (8 Team)
113
06/15
L
TF 10-0 1:09
C. Young
Oklahoma
2018 Cadet Duals - Freestyle
Round 2 (8 Team)
113
06/13
W
F 2-2 1:34
J. Price
---
2018 Cadet Duals - Greco Roman
2nd Wrestleback (8 Team)
113
06/13
W
DEC 12-12
N. Arsitio
California
2018 Cadet Duals - Greco Roman
Placement Matches (8 Team)
113
06/13
L
DEC 7-5
J. Fry
---
2018 Cadet Duals - Greco Roman
Round 3 (8 Team)
113
02/17
L
DEC 9-4
J. Bennett
---
Mat Classic XXX
3rd, 5th and7th
4A 106
02/17
L
DEC 9-4
J. Bennett
Lake Stevens HS
Mat Classic XXX
3rd, 5th and7th
4A 106
02/17
W
MD 9-0
N. Tovar
Pasco HS
Mat Classic XXX
Consi Semis
4A 106
02/17
W
MD 9-0
N. Tovar
---
Mat Classic XXX
Consi Semis
4A 106
02/17
L
F 2-0 1:35
C. Randall
Mead HS
Mat Classic XXX
Semis & 3rd WB
4A 106
02/17
L
F 2-0 1:35
C. Randall
Mead HS
Mat Classic XXX
Semis & 3rd WB
4A 106
02/16
W
F 11-0 2:29
W. Sirbu
---
Mat Classic XXX
Quarters & 1st WB
4A 106
02/16
W
F 11-0 2:29
W. Sirbu
Kentridge HS
Mat Classic XXX
Quarters & 1st WB
4A 106
02/16
W
DEC 9-2
J. Tanguma
Moses Lake HS
Mat Classic XXX
Round 1
4A 106
02/16
W
DEC 9-2
J. Tanguma
Moses Lake HS
Mat Classic XXX
Round 1
4A 106
02/10
L
DEC 6-1
J. Bennett
Lake Stevens Hs
WIAA 4A Region 1 Boys
Championship
106
02/10
L
DEC 6-1
J. Bennett
---
WIAA 4A Region 1 Boys
Championship
106
02/10
W
DEC 3-0
M. Galeano
Auburn Mountainview Hs
WIAA 4A Region 1 Boys
Semis & 1st WB (8 Man)
106
02/10
W
DEC 3-0
M. Galeano
Auburn Mountainview Hs
WIAA 4A Region 1 Boys
Semis & 1st WB (8 Man)
106
02/10
W
F 8-0 3:12
B. Buell
Auburn Mountainview Hs
WIAA 4A Region 1 Boys
Quarterfinals (8 Man)
106
02/10
W
F 8-0 3:12
B. Buell
Auburn Mountainview Hs
WIAA 4A Region 1 Boys
Quarterfinals (8 Man)
106
02/03
L
DEC 6-3
J. Bennett
Lake Stevens
WESCO 4A Tournament
Placement Matches (16 Man)
106
02/03
W
F 0-0 0:56
Z. McSpadden
Glacier Peak
WESCO 4A Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
106
02/03
W
F 5-0 0:55
A. Cooke
Glacier Peak
WESCO 4A Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
106
01/07
L
DEC 8-7
K. Despe
Skyline
Sky Valley
1st & 3rd (16 Man)
113
01/06
W
F 2-0 1:01
A. Barnett
Burlington-Edison
Sky Valley
Semis & 3rd WB (16 Man)
113
01/06
W
F 2-0 0:28
D. Felton
Friday Harbor
Sky Valley
Quarters & 1st WB (16 Man)
113
01/06
W
F 7-0 3:43
H. Beaudoin
North Kitsap
Sky Valley
Round 1 (16 Man)
113
12/28
W
F 2-0 0:36
J. Figueredo
Medical Lake
M2 Mallet
1st Place
113
12/28
W
F 4-1 1:39
N. Benvenutti
Rogers (Spokane)
M2 Mallet
Semis & 3rd WB (16 Man)
113
12/28
W
F 2-0 1:04
I. Riddle
Ferris
M2 Mallet
Quarters & 1st WB (16 Man)
113
12/02
W
F 5-0 4:49
G. Strulugson
Snohomish
Ed Arima Duals
Round 3 (8 Team)
113
12/02
W
F 0-5 3:20
R. Cunningham
WF West
Ed Arima Duals
Round 1 (8 Team)
113
12/02
W
F 2-0 1:20
J. Abrejerah
Curtis
Ed Arima Duals
Round 2 (8 Team)
113
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020