Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Dylan Alonso
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
2A - North Sevier
NORTH SEVIER Wolf Pack
NS Wolf Pack Wrestling
North Sevier Wolf Pack
North Sevier Wolf Pack
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/20
L
F 5-9 3:12
C. Atwood
3A - Carbon
1A-4A Boys Junior High/Middle State 2024
Semis & 5th WB (32 Man)
138
01/20
W
F 16-2 2:29
D. Gallegos
2A - South Sevier
1A-4A Boys Junior High/Middle State 2024
4th Wrestleback (32 Man)
138
01/20
L
F 2-0 0:49
L. Ogden
3A - Richfield
1A-4A Boys Junior High/Middle State 2024
Quarters & 3rd WB (32 Man)
138
01/19
W
F 2-0 0:25
C. Mendez
3A - Delta
1A-4A Boys Junior High/Middle State 2024
Round 2 Champ & WB (32 Man)
138
01/12
W
DEC 5-0
C. Phelps
Beaver
2024 Junior High Southern Region
Round 4
138-145
01/11
W
F 2-2 2:00
O. Castro
North Sevier Wolf Pack
2024 Junior High Southern Region
Round 3
138-145
01/11
L
DEC 7-0
S. Chlarson
Millard Wrestling Club
2024 Junior High Southern Region
Round 2
138-145
01/11
W
MD 12-0
C. Phelps
Beaver
2024 Junior High Southern Region
Round 1
138-145
12/30
W
F 2-0 1:25
G. Burgess
Gunnison Valley
Sanpeter Showdown
Round 3 (4 Man)
130-148
12/30
W
F 2-2 1:01
O. Castro
North Sevier Wolf Pack
Sanpeter Showdown
Round 2 (4 Man)
130-148
12/30
L
F 2-0 0:41
C. Behling
Emery All Stars
Sanpeter Showdown
Round 1 (4 Man)
130-148
12/09
L
FOR 0-0
R. Ellis
Iron County Wrestling Academy
Rabbit Rumble Act II
Round 2 (Best of 3)
133-145
12/09
L
FOR 0-0
R. Ellis
Iron County Wrestling Academy
Rabbit Rumble Act II
Round 1 (Best of 3)
133-145
11/11
W
F 7-0 2:40
H. Butler
JWC
NORTH SEVIER JRH SEASON OPENER
Round 3 (4 Man)
138-141
11/11
L
F 4-0 4:21
R. Ellis
Iron County Wrestling Academy
NORTH SEVIER JRH SEASON OPENER
Round 1 (4 Man)
138-141
11/11
W
FOR 0-0
R. Gillins
Beaver
NORTH SEVIER JRH SEASON OPENER
Round 2 (4 Man)
138-141
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/01
L
F 2-0 0:23
D. Hallows
Manti Wretling Club
UTAH LITTLE LEAGUE STATE 2023
2nd Wrestleback (8 Man)
111-122
04/01
L
DEC 5-2
E. Gubeli
Gunnison Valley
UTAH LITTLE LEAGUE STATE 2023
Quarterfinals (8 Man)
111-122
03/25
L
F 4-1 2:10
D. Ellison
Millard
2023 Millard Little League Tournament
Round 2 (Best of 3)
107-115
03/25
L
MD 11-0
D. Ellison
Millard
2023 Millard Little League Tournament
Round 1 (Best of 3)
107-115
03/25
W
FOR 0-0
K. Bown
Manti high school
NORTH SEVIER LITTLE TOURNAMENT 2023
Round 3 (4 Man)
115-126
03/25
L
F 2-0 0:47
G. Reyes
Gunnison Bulldogs
NORTH SEVIER LITTLE TOURNAMENT 2023
Round 2 (4 Man)
115-126
03/25
W
F 2-0 0:21
L. Ortega
South Sevier
NORTH SEVIER LITTLE TOURNAMENT 2023
Round 1 (4 Man)
115-126
03/11
L
F 2-0 0:15
W. Owens
Panguitch Wrestling Club
Piute Bantam Tournament
Round 5 (6 Man)
107-119
03/11
W
F 3-2 1:46
I. Rudolph
Millard Wrestling Club
Piute Bantam Tournament
Round 4 (6 Man)
107-119
03/11
L
F 4-0 2:00
N. Ayala
Wayne
Piute Bantam Tournament
Round 3 (6 Man)
107-119
03/11
W
F 3-2 2:55
B. Bishop
Panguitch Bantam
Piute Bantam Tournament
Round 2 (6 Man)
107-119
03/11
W
F 4-2 3:27
B. Stewart
Snow Canyon
Piute Bantam Tournament
Round 1 (6 Man)
107-119
02/25
W
F 2-0 0:33
S. Butcher
Piute
2023 Richfield Rumble
ROUND 3
114-125
02/25
L
F 2-0 0:51
G. Reyes
Gunnison Little League
2023 Richfield Rumble
ROUND 2
114-125
01/21
L
FOR 0-0
I. Hatch
Bear River
1A-4A Boys Junior High/Middle State 2023
4th Wrestleback (32 Man)
120
01/20
L
F 5-0 1:24
B. Miller
Bear River
1A-4A Boys Junior High/Middle State 2023
Round 2 Champ & WB (32 Man)
120
01/07
L
DEC 4-3
K. Rodgers
Mountain Ridge Youth Wrestling
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 4
116-125
01/07
L
F 8-0 1:58
A. Swartzfager
Agoge Wrestling
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 3
116-125
01/07
L
F 2-0 0:30
W. Jackson
Longhorn Wrestling Club
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 2
116-125
01/04
L
F 2-0 1:19
L. Pratt
Gunnison
Sanpeter Showdown
Round 3 (4 Man)
113-117
01/04
L
F 2-0 0:35
D. Hallows
Manti
Sanpeter Showdown
Round 2 (4 Man)
113-117
01/04
L
F 2-0 0:40
G. Reyes
Gunnison
Sanpeter Showdown
Round 1 (4 Man)
113-117
12/14
L
F 10-2 2:03
M. Corona
Gunnison
North Sevier Jr High Round Robins
Round 3 (4 Man)
111-115
12/14
W
F 7-1 1:30
T. Hyde
Gunnison
North Sevier Jr High Round Robins
Round 2 (4 Man)
111-115
12/14
W
F 6-4 3:18
C. Lacrue
Gunnison
North Sevier Jr High Round Robins
Round 1 (4 Man)
111-115
12/10
W
FOR 0-0
T. Lister
Canyon View
Rabbit Rumble Act II
Round 3 (3 Man)
103-105
12/10
L
F 2-0 1:22
D. Ellison
Millard wrestling club
Rabbit Rumble Act II
Round 2 (3 Man)
103-105
11/05
L
F 5-0 0:28
E. Stefanoff
Delta
Rabbit Rumble
Round 3 (4 Man)
113-119
11/05
L
F 6-4 2:59
C. LaCrue
Gunnison
Rabbit Rumble
Round 2 (4 Man)
113-119
11/05
L
F 5-0 0:10
G. Reyes
Gunnison
Rabbit Rumble
Round 1 (4 Man)
113-119
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020