May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18-19, 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
Today · 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Scarlett McHugh
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Cascade Mat Club
Scappoose
Scappoose Mat Club
Scappoose Wrestling
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/21
L
Replay
F 14-3 3:25
E. Ensrud
Canby Mat Club
OWA Freestyle State Championships 2024
Finals
124
04/20
W
Replay
DEC 4-0
F. Williams
Askeo International Mat Club
OWA Freestyle State Championships 2024
Quarterfinals (8 Man)
124
02/17
L
F 5-1 4:07
G. Fewell
Crook County
OSAA Girls 4A/3A/2A/1A Special District 1
Round 6.1: Conso quarter
115
02/17
W
DEC 5-4
M. Montano
Colton
OSAA Girls 4A/3A/2A/1A Special District 1
Round 5
115
02/17
L
F 2-0 1:55
L. Isaacson
La Grande
OSAA Girls 4A/3A/2A/1A Special District 1
Round 4: Quarter
115
02/16
W
F 2-0 1:12
D. Pena
Riverside (Boardman)
OSAA Girls 4A/3A/2A/1A Special District 1
Round 2
115
02/16
W
F 4-4 2:56
E. Haines
Tillamook
OSAA Girls 4A/3A/2A/1A Special District 1
Round 1 (32 Man)
115
02/03
W
F 0-0 1:29
F. Thomas
Lincoln
Guardian Invitational
3rd
115
02/03
W
F 4-0 2:37
K. Callahan
Cleveland
Guardian Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
115
02/03
L
F 2-0 0:46
M. Kroon
Scappoose
Guardian Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
115
02/03
W
F 2-7 2:36
S. Sanchez
Liberty
Guardian Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
115
02/03
W
F 2-0 0:22
E. Risser
Sunset
Guardian Invitational
Round 1 (16 Man)
115
01/27
L
DEC 9-2
C. McReynolds
Woodland
Hood River Valley Girls Invitational 2024
3rd
115
01/27
L
DEC 7-1
N. Kawaguchi
Mountainside
Hood River Valley Girls Invitational 2024
Semis & WB (32 Man)
115
01/27
W
DEC 13-9
M. Wiseman
Riverside
Hood River Valley Girls Invitational 2024
Quarters & WB (32 Man)
115
01/27
W
DEC 4-2
T. April
Enterprise
Hood River Valley Girls Invitational 2024
Round 2 Champ (32 Man)
115
01/25
W
F 0-0 1:32
K. Brummer
St. Helens
Scappoose @ St. Helens
Round 1
115
01/12
W
F 2-0 0:17
E. Raven
Harrisburg
Oregon Classic HS Girls Duals
Round 1 (6 Team)
117
01/12
W
F 5-2 0:49
Q. Lopes
Tillamook
Oregon Classic HS Girls Duals
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
117
01/12
L
F 5-0 2:45
I. McIntosh
Dallas
Oregon Classic HS Girls Duals
Quarterfinals (8 Team)
117
01/12
W
F 2-0 1:17
L. Kiser
Grant Union
Oregon Classic HS Girls Duals
Round 3 (6 Team)
122
01/12
W
F 4-0 2:42
T. Merritt
Thurston
Oregon Classic HS Girls Duals
Round 5 (6 Team)
117
01/12
W
DEC 8-3
T. Echeverria
Crook County
Oregon Classic HS Girls Duals
Round 4 (6 Team)
117
01/12
W
F 4-1 1:16
J. Hackler
Vale
Oregon Classic HS Girls Duals
Finals (8 Team)
122
12/22
L
F 4-4 2:59
C. Herrick
Sumner
Pac Coast Girls
Conso after Qtr
120
12/21
L
F 2-0 1:19
K. Taisacan
Mountain View
Pac Coast Girls
QF Conso
120
12/21
W
F 5-1 3:48
J. Lopez
Toppenish
Pac Coast Girls
Round 2
120
12/21
W
F 2-0 1:03
K. Brummer
St Helens
Pac Coast Girls
Round 1
120
12/15
W
F 0-0 1:10
C. Crocker
Rainier
Rainier @ Scappoose
Round 1
120
12/15
W
F 0-0 4:52
K. Neal
Rainier
Rainier @ Scappoose
Round 1
120
12/09
L
F 2-0 1:15
M. Hatchett
Glenns Ferry
Safeway Girls Buckle Classic
Placing 5th and 6th
120
12/09
L
F 2-0 1:12
L. Isaacson
La Grande
Safeway Girls Buckle Classic
Consolation Round 4
120
12/09
W
F 4-1 5:36
J. Oakes
Grant Union
Safeway Girls Buckle Classic
Consolation Round 3
120
12/09
W
F 5-5 3:01
N. Hall
La Grande
Safeway Girls Buckle Classic
Consolation Round 2
120
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/14
L
Replay
F 6-6 0:51
K. Neumeyer
Askeo International Mat Club
2023 Oregon Classic (8U-Jr. Girls, 16U Boys)
Round 5
112
01/14
L
Replay
DEC 0-0
J. Towers
Lincoln City
2023 Oregon Classic (8U-Jr. Girls, 16U Boys)
Round 4
112
01/13
W
Replay
F 8-2 3:04
O. Shanley
Oregon City High School Wrestl
2023 Oregon Classic (8U-Jr. Girls, 16U Boys)
Round 2
112
11/26
W
F 3-2 3:11
L. Love
cleveland warrior mat club
Scappoose Open
Round 5
111-113
11/26
L
F 3-2 1:18
L. Love
cleveland warrior mat club
Scappoose Open
Round 4
111-113
11/26
W
F 5-2 3:04
L. Love
cleveland warrior mat club
Scappoose Open
Round 2
111-113
11/12
L
DEC 7-6
A. Hiebert
Thunder Mountain Wrestling Club
Battle for the Belt VIII
1st & 3rd (16 Man)
119
11/12
W
FOR 0-0
D. Leusch
All-Phase Wrestling Club
Battle for the Belt VIII
4th Wrestleback (16 Man)
119
11/12
W
F 4-1 2:08
L. Love
---
Battle for the Belt VIII
Semis & 3rd WB (16 Man)
119
11/12
L
F 2-0 1:14
P. Morrison
Red Devil Mat Club
Battle for the Belt VIII
Quarters & 1st WB (16 Man)
119
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020