Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
Tomorrow · 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Tucker Bridwell
Results
Videos
High School Results
Team Name
Lake City
Lake City High School
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/23
L
Replay
F 10-0 2:52
A. Boyle
Centennial
2024 Idaho Boys HS State Championships
Champ Rnd 2 and Cons Rnd 1
5A 152
02/23
L
Replay
F 14-0 3:51
D. Hamilton
Post Falls
2024 Idaho Boys HS State Championships
Championship Round 1
5A 152
02/17
W
DEC 16-9
J. Mayer
Coeur d Alene
IHSAA 5A - District I-II
TruePlace
152
02/17
W
M FOR 0-0
A. Crea
Lewiston
IHSAA 5A - District I-II
R4
152
02/17
L
MD 14-1
C. Dutra
Lake City
IHSAA 5A - District I-II
R3
152
02/17
W
F 6-2 1:00
D. Riley
Coeur d Alene
IHSAA 5A - District I-II
R2
152
02/17
L
DEC 13-12
A. Crea
Lewiston
IHSAA 5A - District I-II
R1
152
02/11
L
DEC 14-7
A. Stolley
Bonners Ferry
Lake City JV Tournament
3rd place
160
02/10
W
DEC 12-10
D. Cushman
Coeur d` Alene
Lake City JV Tournament
Round 5
160
02/10
L
F 1-2 1:10
K. Bohl
Post Falls
Lake City JV Tournament
Round 4
160
02/10
W
F 2-0 1:13
K. Foreman
Post Falls
Lake City JV Tournament
Round 2
160
02/10
W
F 7-5 2:32
W. Severinsen
Coeur d` Alene
Lake City JV Tournament
Round 1
160
02/07
W
F 6-1 3:19
J. Sheetz
Sandpoint
Lake City/ Sandpoint/ Kootenai JV Matches
Round 1
152
02/03
L
F 2-0 1:22
A. Howell
Lakeland
2024 Conrad Garner Invitational
Conso 2
152
02/03
L
F 10-0 2:47
T. Genatone
Post Falls
2024 Conrad Garner Invitational
Qtrs
152
02/03
W
F 2-0 0:31
G. Ehrmantrout
Priest River
2024 Conrad Garner Invitational
Round 1 (16 Man)
152
02/03
L
F 2-0 1:27
D. Hamilton
Post Falls
Post Falls @ Lake City
Round 1
160
02/03
W
F 2-2 1:10
E. Blaine
Priest River
Conrad Garner Duals
Round 1
152
02/02
W
F 10-0 3:13
N. Fegert
Priest River
Conrad Garner Duals
Round 1
160
01/31
W
F 2-0 0:26
B. Waits
Lewiston
Lake City vs Lewiston JV matches
Round 1
160
01/27
L
Replay
MD 12-2
A. Howell
Lakeland
2024 North Idaho Rumble
4th Wrestleback (32 Man)
152
01/27
W
Replay
MD 15-1
B. Huntsinger
Gallatin (Bozeman)
2024 North Idaho Rumble
Quarters & 3rd WB (32 Man)
152
01/27
W
Replay
F 3-2 1:59
G. Johnson
Bonners Ferry
2024 North Idaho Rumble
2nd Wrestleback (32 Man)
152
01/26
L
Replay
F 2-0 2:00
J. Wolf
Caldwell
2024 North Idaho Rumble
Round 2 Champ & WB (32 Man)
152
01/26
W
Replay
F 2-0 1:33
C. Hanely
Timberlake
2024 North Idaho Rumble
Round 1 (32 Man)
152
01/26
W
TF 17-1 3:31
L. Richards
Moscow
Vallivue/Lake City JV @ Moscow JV
Round 1
152
01/25
W
F 2-2 1:07
L. Tompkins
Moscow
Vallivue/Lake City JV @ Moscow JV
Round 1
152
01/18
W
F 11-2 4:41
J. Murrell
Coeur d Alene
CHS mixer
Round 1
152
01/13
L
F 4-6 3:30
C. Hubble
University
John Fisher
Placement Matches (16 Man)
152
01/13
L
F 7-0 2:54
D. Osborn
University
John Fisher
Semis & 3rd WB (16 Man)
152
01/13
W
DEC 8-6
S. Gunter
Missoula Sentinel
John Fisher
Quarters & 1st WB (16 Man)
152
01/10
W
DQ 0-0
J. Mayer
Coeur d Alene
Coeur d Alene Mixer
Round 1
152
12/21
L
F 5-0 0:43
T. Genatone
Post Falls
Lake City @ Post Falls
Round 1
152
12/09
L
F 4-0 2:00
S. Mason
Cheney
West Valley Wrestle-Rama
Round 3 (12 Team)
150
12/09
W
F 4-2 1:59
C. Hanely
Timberlake
West Valley Wrestle-Rama
Placement (12 Team)
150
12/09
L
F 3-2 1:37
L. Wright
Freeman
West Valley Wrestle-Rama
Round 1 (12 Team)
150
12/09
L
F 2-2 3:33
S. Mattingly
West Valley-Spokane
West Valley Wrestle-Rama
Round 4 (12 Team)
150
12/06
W
F 9-8 5:24
C. Loutzenhiser
Timberlake
Lake City @ Timberlake
Round 1
152
12/02
L
F 2-2 0:50
B. Riley
Florence High School
Owen Invitational
Semifinals and 4th Wrestleback (32 Man)
152
12/02
L
F 12-0 2:17
K. King
Ronan High School
Owen Invitational
Quarters and 2nd Wrestleback (32 Man)
152
12/01
W
F 4-1 1:34
Z. Wells
Browning High School
Owen Invitational
Round 2 Champ & WB 1 (32 Man)
152
12/01
W
F 2-0 0:26
T. DeShazer
Libby High School
Owen Invitational
Round 1 (32 Man)
152
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020