Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Gabriel Griffin
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2021-2022
2020-2021
2019-2020
2018-2019
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/05
L
F 7-0 1:24
L. Bertsch
---
IHSAA Regional @ Jay County Regional
Quarters (8 Man)
132
02/03
L
F 0-0
K. Castro
---
Norman North @ Westmoore
Round 1
120
01/29
L
DEC 2-1
R. Brandenburg
Winchester Community
IHSAA Sectional @ Delta Sectional
Placement Matches
132
01/29
W
F 2-0 0:32
J. Daniels
Monroe Central
IHSAA Sectional @ Delta Sectional
Consi Semis
132
01/29
L
DEC 5-1
D. TUTTLE
---
IHSAA Sectional @ Delta Sectional
Semis and WB
132
01/29
W
F 0-4 3:15
D. Clock
Wes-Del
IHSAA Sectional @ Delta Sectional
Quarters
132
01/27
L
F 0-0
J. Aaron
---
Putnam City North @ Norman North
Round 1
120
01/22
W
MD 14-5
J. Daniels
Monroe Central
21-22 Mid-Eastern Conference Tournament
Finals (8 Man)
132
01/22
W
F 4-0 1:46
T. Sanders
Shenandoah
21-22 Mid-Eastern Conference Tournament
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
132
01/22
W
DEC 6-3
J. May
Cowan
21-22 Mid-Eastern Conference Tournament
Quarterfinals (8 Man)
132
01/08
L
Replay
F 5-0 2:47
X. Horton
Southridge
IHSWCA Team State Duals
Semis & WB (16 Team)
132
01/08
L
F 3-3 4:39
C. Hutchison
Cascade
IHSWCA Team State Duals
Champ Round 1 (16 Team)
132
12/18
L
F 4-0 1:36
T. Cowan
Bentonville
Battle for the Bling
Placement Matches (8 Man)
120
12/18
W
F 2-0 0:45
C. Henry
Mountain Home
Battle for the Bling
Cross Bracket (8 Man)
120
12/18
L
F 3-8 2:50
C. Claussen
Springdale
Battle for the Bling
Round 3 (8 Man)
120
12/18
W
F 2-0 1:11
M. Callaghan
Nevada
Battle for the Bling
Round 2 (8 Man)
120
12/18
L
F 6-2 2:46
C. Record
---
Battle for the Bling
Round 1 (8 Man)
120
12/11
W
F 7-2 4:25
J. Menchaca
Madill
89er City Showdown
Placement
120
12/10
L
F 2-0 2:19
K. Sullivan-Bassham
Norman North
89er City Showdown
Round 4 (10 Man)
120
12/10
W
F 2-0 0:31
K. Maguire
Chandler
89er City Showdown
Round 2 (10 Man)
120
12/10
L
F 2-0 0:51
K. Bryant
Noble
89er City Showdown
Round 1 (10 Man)
120
12/04
L
TF 18-3 2:08
J. Turner
Hinton
Blanchard High School Tournament 2021
3rd Place
120
12/04
L
DEC 8-1
C. Sanders
---
Blanchard High School Tournament 2021
Semis & WB (16 Man)
120
12/04
W
DEC 4-3
A. Terhune
West Moore
Blanchard High School Tournament 2021
Quarters & WB (16 Man)
120
12/03
W
F 2-0 0:36
R. Butler
McLoud
Blanchard High School Tournament 2021
Round 3 (16 Man)
120
12/03
W
F 4-2 1:17
D. Chaves
Altus JV
Blanchard High School Tournament 2021
Round 1 (16 Man)
120
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
W
F 0-0
J. Cooper
Del City
PCO invitational
Round 3
113
02/02
L
DEC 10-3
I. Davis
---
PCO invitational
Round 2
113
01/12
L
F 0-0
K. Nolan
Putnam City
PCO/Norman North/MWC tri dual
Champ. Round 1
113
12/04
L
F 10-5 2:40
G. Mcbride
SWE
PCO Tournament
Champ. Round 1
113
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/11
L
F 2-0 0:18
E. Propst
Freedom
Hibriten Tri (Freedom, McDowell)
Champ. Round 1
106
11/23
W
F 5-0 0:53
S. Hartsock
CCS Royals Wrestling Club
Community Hospital Southmoore Classic
1st & 3rd (16 Man)
106
11/23
W
DEC 3-1
C. Davis
---
Community Hospital Southmoore Classic
4th Wrestleback (16 Man)
106
11/23
W
F 2-0 0:40
J. Ayala
Edmond Sante Fe
Community Hospital Southmoore Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
106
11/23
W
DEC 4-3
C. Moronti
Edmond Sante Fe
Community Hospital Southmoore Classic
2nd Wrestleback (16 Man)
106
11/23
W
F 2-0 0:44
M. Ellis
Chickasha
Community Hospital Southmoore Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
106
11/23
L
F 2-2 3:51
C. Davis
---
Community Hospital Southmoore Classic
Round 1 (16 Man)
106
11/17
W
DEC 5-3
A. Wells
Little Axe
26th Annual Mark Peck Westmoore Open
1st & 3rd (16 Man)
106
11/17
W
DEC 15-8
M. Hernandez
Westmoore Junior High
26th Annual Mark Peck Westmoore Open
4th Wrestleback (16 Man)
106
11/16
L
DEC 7-0
N. Reynolds
Southmoore Sabercats
26th Annual Mark Peck Westmoore Open
Semis & 3rd WB (16 Man)
106
11/16
W
DEC 7-6
B. Kiggins
Tuttle Tigers
26th Annual Mark Peck Westmoore Open
Quarters & 1st WB (16 Man)
106
11/16
W
F 0-0 3:49
C. Barrett
Piedmont
26th Annual Mark Peck Westmoore Open
Round 1 (16 Man)
106
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/08
W
DEC 7-0
K. Kerr
Indiana Marauders
Marauder Summer Duals
Round 2 (3 Team)
106
06/08
L
DEC 6-0
I. Rodriguez
Hamilton Heights
Marauder Summer Duals
Round 2 (4 Team)
106
06/08
W
F 2-0 1:58
J. Jett
Cowan
Marauder Summer Duals
Round 3 (4 Team)
106
06/08
W
F 4-0 0:22
M. Catlaw
Mississinewa
Marauder Summer Duals
Round 1 (4 Team)
106
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024