May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18-19, 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
Today · 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Kyrie Mecham
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
1A - Altamont
Altamont Longhorn Wrestling
Altamont Longhorns
Altamont longhorns
Cougar Wrestling Club
Cougars Wrestling Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/09
L
Replay
F 2-0 0:56
T. Drake
Kuna Klub
Intermountain Warrior Challenge
Round 1 32 man
105
02/10
L
DEC 8-4
E. Baldacci
Wasatch
Utah Youth Super State
Cons round 4
110
02/10
W
DEC 7-3
A. Zorn
Fremont Wrestling Club
Utah Youth Super State
2nd WB, 32 semis, 64 quarters
110
02/10
L
F 8-4 4:08
R. Granger
Wasatch
Utah Youth Super State
Round 2 championship & consolation
110
02/10
W
DEC 10-7
K. Phillips
Morgan Wrestling Club
Utah Youth Super State
Round 1 championship
110
01/27
L
Replay
F 4-2 2:32
K. Grange
Ridgeline
Utah Northern State (4th-9th grade)
3rd place
105
01/27
W
Replay
F 9-2 3:59
J. Mendoza
Roy wrestling club
Utah Northern State (4th-9th grade)
Round 3, consi
105
01/27
W
Replay
F 4-0 1:15
G. Avila
Cougars Wrestling Club
Utah Northern State (4th-9th grade)
Semis & Quarters
105
01/27
W
Replay
F 3-0 2:49
C. Olson
Top of Utah
Utah Northern State (4th-9th grade)
Cons R1, Semis
105
01/27
W
Replay
DEC 10-6
L. McCarthy
Syracuse
Utah Northern State (4th-9th grade)
Champ round 2 & Quarters
105
01/27
L
Replay
DEC 6-5
J. Mendoza
Roy wrestling club
Utah Northern State (4th-9th grade)
Round 1
105
01/20
L
F 5-0 1:14
L. Sharp
4A - Uintah
1A-4A Girl Junior High/Middle State 2024
Placement Matches (32 Man)
100
01/20
W
DEC 9-7
K. Lefler
3A - Carbon
1A-4A Girl Junior High/Middle State 2024
Semis & 5th WB (32 Man)
100
01/20
W
DEC 12-9
L. Perfect
2A - North Sevier
1A-4A Girl Junior High/Middle State 2024
Quarters & 3rd WB (32 Man)
100
01/13
L
Replay
F 7-0 2:03
K. Alleman
Wasatch WC
Beehive Brawl
True Second
110
01/12
W
Replay
DEC 4-2
D. Knight
Wasatch WC
Beehive Brawl
3rd places
110
01/12
W
Replay
F 5-4 3:48
R. Granger
Wasatch WC
Beehive Brawl
consi semis
110
01/12
L
Replay
F 6-0 1:34
R. Woods
Virgin Valley Bulldogs
Beehive Brawl
semis and last consi
110
01/12
W
Replay
DEC 8-5
D. Knight
Wasatch WC
Beehive Brawl
Quarterfinals
110
12/28
W
F 2-0 0:47
E. Bird
Wasatch Wrestling Club
Coleman & Trevan Memorial (Wasatch)
Round 2 (3 Man)
100-105
12/28
W
DEC 3-1
D. Knight
Wasatch Wrestling Club
Coleman & Trevan Memorial (Wasatch)
Round 1 (3 Man)
100-105
12/16
W
F 2-1 2:09
C. Perry
JWC
2023 Juab Winter Classic K-9
Round 2 (3 Man)
94-101
12/16
W
F 2-0 0:30
A. Helprin
Wasatch Wrestling Club
2023 Juab Winter Classic K-9
Round 1 (3 Man)
94-101
12/02
W
F 2-0 0:18
L. James
Wasatch Wrestling Club
Thunder Classic
Round 3 (4 Man)
104-111
12/02
W
F 2-0 0:44
C. Trush
Bear River Wrestling Club
Thunder Classic
Round 2 (4 Man)
104-111
12/02
W
F 8-0 2:14
N. Taylor
Grantsville Wrestling Club
Thunder Classic
Round 1 (4 Man)
104-111
11/11
L
FOR 0-0
G. Avila
Cougars Wrestling Club
JR Tournament of Champions
Placement Matches (8 Man)
87-101
11/11
L
DEF 4-0 1:34
L. Sharp
Uintah Jr. High Girls Wrestling
JR Tournament of Champions
Semis & 1st WB (8 Man)
87-101
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
L
Replay
F 4-0 0:57
S. Rhoades
Uintah Jr High Wrestling
Utah Youth Super State
Medal Rounds
100
02/11
W
Replay
F 14-2 4:21
L. Notte
Wasatch Wrestling Club
Utah Youth Super State
Semis & 1st WB (8 Man)
100
02/11
W
Replay
DEC 11-10
P. Seale
Ridgeline High School
Utah Youth Super State
Round 1 Small Weights
100
01/21
W
Replay
F 6-0 3:36
J. Moore
Westlake
Rec League State
Placement Matches (8 Man)
86-95
01/21
W
Replay
MD 14-3
F. Wiberg
Top Of Utah
Rec League State
2nd Wrestleback (8 Man)
86-95
01/21
L
Replay
F 4-8 3:25
L. Notte
Wasatch Wrestling Club
Rec League State
Semis & 1st WB (8 Man)
86-95
01/21
W
FOR 0-0
R. Meyer
Unattached
Rec League State
Quarterfinals (8 Man)
86-95
12/29
W
MD 10-0
L. Notte
---
Coleman & Trevan Memorial (Wasatch)
Round 2 (3 Man)
92-99
12/29
W
F 0-0
B. Crane
North Sevier Wolf Pack
Coleman & Trevan Memorial (Wasatch)
Round 3 (3 Man)
92-99
12/03
L
F 3-0 0:25
M. Pace
Champions Wrestling Club
Thunder Classic
Round 3 (4 Man)
87-92
12/03
W
DEC 6-1
J. Moore
Westlake
Thunder Classic
Round 2 (4 Man)
87-92
12/03
W
FOR 0-0
L. Sharp
Uintah Wrestling
Thunder Classic
Round 1 (4 Man)
87-92
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020