Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Connor Simons
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2015-2016
Team Name
Boys Jr High
Dons Wrestling Club
JV All-Stars
Sons of Atlas
Spanish Fork
Spanish Fork 2
Spanish Fork V
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/20
W
DEC 10-1
H. Hussaini
Utah
Utah Freestyle State Championships
Round 4
113
04/20
L
F 10-4 2:38
D. Knudsen
Sanderson Wrestling Academy
Utah Freestyle State Championships
Semis & 5th WB (32 Man)
113
04/20
W
TF 10-0 0:45
K. Wright
Bear River Wrestling Club
Utah Freestyle State Championships
Round 3
113
04/20
W
DEC 10-8
B. Olsen
Syracuse Wrestling Club
Utah Freestyle State Championships
Round 1
113
04/19
W
F 16-8 3:31
B. Trimble
Sanderson Wrestling Academy
Utah Greco Roman State Championships
Quarters & WB
113
04/19
W
TF 9-0 0:42
K. Wright
Bear River Wrestling Club
Utah Greco Roman State Championships
Round 1
113
02/17
W
Replay
F 2-0 1:22
K. Mayo
Salem Hills
2024 UHSAA Boys 5A State Championships
3rd & 5th
106
02/17
W
Replay
DEC 13-6
J. Gardner
Woods Cross
2024 UHSAA Boys 5A State Championships
Cons Semi-Finals
106
02/17
L
Replay
DEC 4-2 UTB
C. Evans
Box Elder
2024 UHSAA Boys 5A State Championships
Semis
106
02/16
W
Replay
F 7-0 2:55
D. Zobell
Springville
2024 UHSAA Boys 5A State Championships
Quarters
106
02/16
W
Replay
F 14-0 3:03
J. Wright
Cedar Valley
2024 UHSAA Boys 5A State Championships
Champ Round 1
106
02/03
L
DEC 4-2
T. Leavitt
Spanish Fork
2024 UHSAA 5A Boys Division A
1st Place
106
02/03
W
TF 15-0 4:59
J. Gappmayer
Brighton
2024 UHSAA 5A Boys Division A
16 Man Semis | 32 Man Semis
106
02/02
W
MD 12-1
J. Gardner
Woods Cross
2024 UHSAA 5A Boys Division A
16 Man Qtrs | 32 Man Qtrs
106
02/02
W
F 2-0 0:44
C. Acosta
Maple Mountain
2024 UHSAA 5A Boys Division A
16 Man Champ Rd 1 | 32 Man Champ Rd 2 & WB
106
01/19
W
F 14-1 2:18
J. South
Bingham
Battle for the Buckle
Round 7 (10 Team)
106
01/19
W
DEC 3-0
J. STEELE
Payson
Battle for the Buckle
Round 8 (10 Team)
106
01/19
W
F 15-1 3:04
B. Sharp
Green Canyon
Battle for the Buckle
Round 4 (10 Team)
106
01/19
W
F 12-0 2:34
T. Gilbert
Crimson Cliff
Battle for the Buckle
Round 6 (10 Team)
106
01/19
W
F 3-2 0:40
C. Acosta
Maple Mountain
Battle for the Buckle
Round 9 (10 Team)
106
01/19
W
F 7-0 2:41
A. Suwyn
Hurricane
Battle for the Buckle
Round 5 (10 Team)
106
01/13
L
Replay
F 2-0 0:38
M. Lechman
Windsor V
Rockwell Rumble Boys Varsity & JV
6th WB
98 V
01/13
L
MD 10-2
H. Crane
Bishop Kelly V
Rockwell Rumble Boys Varsity & JV
Quarters
98 V
01/13
W
Replay
DEC 8-4
H. Ballantyne
Westlake V
Rockwell Rumble Boys Varsity & JV
Championship 16 & WB 3 (64 Man)
98 V
01/12
W
Replay
F 2-0 0:26
J. Wright
Cedar Valley V
Rockwell Rumble Boys Varsity & JV
Champion 32 & WB 1 (64 Man)
98 V
12/30
W
DEC 3-1
M. Kowalski
Layton
Beehive 25 Invitational 2023 Boys
Placement Matches (16 Man)
106
12/30
L
DEC 4-2
P. Dahl
Millard
Beehive 25 Invitational 2023 Boys
4th Wrestleback (16 Man)
106
12/30
L
DEC 7-0
G. Anderson
Wasatch
Beehive 25 Invitational 2023 Boys
Semis & 3rd WB (16 Man)
106
12/30
W
MD 12-1
M. Mckinlay
North Sevier
Beehive 25 Invitational 2023 Boys
Quarters & 1st WB (16 Man)
106
12/30
W
F 2-0 1:46
E. Reeves
Pleasant Grove
Beehive 25 Invitational 2023 Boys
Round 1 (16 Man)
106
12/21
W
F 0-0
L. Vest
American Leadership Academy
Spanish Fork @ American Leadership Academy
Round 1
106
12/16
L
DEC 4-3
K. Oldroyd
Westlake
Christmas Clash HS Invite Boys Varsity
1st place
106
12/16
W
F 13-0 4:53
B. Belliston
Timpanogos
Christmas Clash HS Invite Boys Varsity
Semifinals
106
12/16
W
TF 16-1 4:45
E. Reeves
Pleasant Grove
Christmas Clash HS Invite Boys Varsity
Quarterfinals
106
12/15
W
DEC 7-2
P. Judd
Mountain View
Christmas Clash HS Invite Boys Varsity
Round 3 (Champ & Conso)
106
12/02
L
DEC 8-4
E. Olson
Riverton
Skyhawk Showdown 2023
3rd place
106
12/02
W
F 13-0 3:20
R. Crittenden
South Summit
Skyhawk Showdown 2023
3rd Wrestleback (32 Man)
106
12/02
W
TF 15-0 5:00
S. Boyer
Timpanogos
Skyhawk Showdown 2023
Semis & 2nd WB (32 Man)
106
12/02
L
MD 13-1
S. Anderson
Highland ID
Skyhawk Showdown 2023
Quarters & 1st WB (32 Man)
106
12/02
W
F 10-3 3:49
G. Bracken
Riverton 2
Skyhawk Showdown 2023
Round 3 (32 Man)
106
12/01
W
F 2-0 1:25
T. Christiansen
Emery
Skyhawk Showdown 2023
Round 2 (32 Man)
106
12/01
W
F 8-0 1:14
X. Nelson
Emery
Skyhawk Showdown 2023
Round 1 (32 Man)
106
10/07
L
Replay
DEC 3-2
T. Leavitt
Champions Wrestling Club
The Preseason Open
Semis and Consolation
106
10/07
W
Replay
DEC 2-0
L. Herbert
Champions Wrestling Club
The Preseason Open
Round 3
106
10/07
W
Replay
TF 16-0 3:51
T. Mikesell
Sanderson Wrestling Academy
The Preseason Open
Quarters &WB
106
10/07
L
Replay
DEC 6-4 SV
C. Kuntz
Southern Idaho Training Center
The Preseason Open
Round 2
106
10/07
W
Replay
F 14-2 2:53
E. Pace
Sanderson Wrestling Academy
The Preseason Open
Round 1
106
09/23
L
Replay
DEC 5-0
A. Millward
Sons Of Atlas
Utah Fall Classic
6th Wrestleback (32 Man)
106
09/23
W
MD 9-1
E. Olson
Sanderson Wrestling Academy
Utah Fall Classic
semis and 32 WB
106
09/23
W
DEC 11-5
S. Kliegel
Devils Gate Wrestling
Utah Fall Classic
Quarterfinals & WB (8 & 16 man)
106
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/10
L
MD 11-0
P. Fowler
Boys Jr High
2023 Ross Brunson UTAH ALL-STAR DUAL
Finals (2 Man)
BJH 90
11/26
W
Replay
DEC 8-7
J. Robinson
208 Spartans
Turkey Tussle
Placement Matches (32 Man)
95
11/26
W
Replay
DEC 5-0
T. Leavitt
Champions Wrestling Club
Turkey Tussle
6th Wrestleback (32 Man)
95
11/26
W
Replay
F 13-0 4:18
R. Roybal
Cougar Wrestling Club
Turkey Tussle
Semis & 5th WB (32 Man)
95
11/26
W
Replay
F 8-5 3:00
U. Auguletto
Syracuse
Turkey Tussle
4th Wrestleback (32 Man)
95
11/26
L
Replay
DEC 6-4
J. Robinson
208 Spartans
Turkey Tussle
Quarters & 3rd WB (32 Man)
95
11/26
W
Replay
F 10-0 2:38
E. Centeno
Ben Lomond
Turkey Tussle
Round 2 Champ & WB (32 Man)
95
11/12
W
F 12-0 4:22
S. Hardy
Payson Pride Wrestling
Caleb Williams Memorial
Round 3 (4 Man)
98
11/12
W
DEC 14-8
T. Leavitt
Champions Wrestling Club
Caleb Williams Memorial
Round 2 (4 Man)
98
11/12
W
TF 17-0 2:42
T. Birch
South Summit Wrestling Club
Caleb Williams Memorial
Round 1 (4 Man)
98
11/05
L
DEC 5-2
U. Anderson
Delta
Rabbit Rumble
Round 3 (4 Man)
93-99
11/05
W
MD 13-0
C. Briceno
Millard Eagles
Rabbit Rumble
Round 2 (4 Man)
93-99
11/05
W
DEC 2-1
T. Sorenson
Richfield
Rabbit Rumble
Round 1 (4 Man)
93-99
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
11/07
W
F 2-0 0:45
T. Unsworth
Warrior nation wrestling
Darold Henry Dynasty
Round 3 (4 Man)
43-47
11/07
L
TF 16-1 2:24
S. Maestas
Champions Wrestling Club
Darold Henry Dynasty
Round 2 (4 Man)
43-47
11/07
L
DEC 9-7 SV
A. Millward
Team Legacy
Darold Henry Dynasty
Round 1 (4 Man)
43-47
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024