Mar 23-Dec 31 · Resumes Sunday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jaiden Hernandez
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
AZ
Argyle
Argyle (Girls)
Arizona
Takedown Elite
Thorobred Wrestling
Valiant
Valiant College Prep
Valiant Prep
Valiant Wrestling
Valiant Wrestling Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/06
L
Replay
MD 12-4
T. Helms
NC
2024 NHSCA High School Nationals
Consi of 32 #2
126 lbs
04/06
W
Replay
F 6-0 2:20
B. Holzschuh
OH
2024 NHSCA High School Nationals
Consi of 32 #1
126 lbs
04/06
W
Replay
F 18-3 2:24
M. McCarthy
VA
2024 NHSCA High School Nationals
Consi of 64 #2
126 lbs
04/05
L
Replay
F 19-7 4:37
S. Garretson
MD
2024 NHSCA High School Nationals
Round of 64
126 lbs
04/05
W
Replay
F 10-2 3:45
B. Pequignot
PA
2024 NHSCA High School Nationals
Round of 128
126 lbs
12/02
L
F 0-15 3:01
A. Ohnoutka
Iowa Western Community College
Doane Conner / Oppenheim Open
Consi of 8-2
133
12/02
L
F 12-4 6:26
C. Miler
Benedictine College
Doane Conner / Oppenheim Open
Quarters Consi 8-1
133
12/02
W
DEC 11-7
B. Romero
Southeast Community College
Doane Conner / Oppenheim Open
Round of 16 +Consi
133
12/02
W
TF 22-2 6:13
D. Islas
Graceland University
Doane Conner / Oppenheim Open
Round 2 Champ & WB
133
11/11
L
F 13-0 3:30
A. Hendricks
Embry-Riddle (Ariz.)
ERAU Mile High Open
R6
133
11/11
W
F 9-8 3:37
A. Ambriz
Arizona Christian University
ERAU Mile High Open
R5
133
11/11
W
F 3-0 0:41
L. Waller
Cerritos
ERAU Mile High Open
R4
133
11/11
L
TF 18-0 6:04
J. Kohn
New Mexico Highlands
ERAU Mile High Open
R2
133
11/05
W
FOR 0-0
E. Messer
Takedown Elite
Sun City Shootout
Semis & Wrestleback
126-132
11/05
W
TF 22-7 3:09
P. Baca
Thunder
Sun City Shootout
Quarters & WB
126-132
11/05
W
TF 22-7 4:08
J. Brooke
El Paso Chapin
Sun City Shootout
Round 1
126-132
10/22
W
FOR 0-0
E. Gasca
Tucson Badger Wrestling Club
2023 MWP UNDER THE LIGHTS
Placement Matches (16 Man)
134
10/22
W
MD 12-3
J. Harcey
PV bighorns
2023 MWP UNDER THE LIGHTS
Semis & 3rd WB (16 Man)
134
10/22
W
DEC 6-1
L. Burruel
Tucson Badger Wrestling Club
2023 MWP UNDER THE LIGHTS
Quarters & 1st WB (16 Man)
134
10/16
L
Replay
DEC 6-3
S. Dawson
Morro Bay Wrestling
RMN Events - Freakshow
Consi of 8 #2
132 lbs
10/16
L
Replay
DEC 11-8
P. Ballantyne
Westlake
RMN Events - Freakshow
Quarter-Finals
132 lbs
10/15
W
Replay
F 5-2 4:29
K. Mateo
Hawaii Island WC
RMN Events - Freakshow
Round of 16
132 lbs
10/15
W
Replay
DEC 9-6
D. Arias
Brawley Union HS
RMN Events - Freakshow
Round of 32
132 lbs
10/15
W
Replay
F 2-0 1:02
L. Jelus
Millennia MMA
RMN Events - Freakshow
Round of 64
132 lbs
10/15
W
Replay
MD 10-0
B. Rhodes
Club Colony HS
RMN Events - Freakshow
Round of 128
132 lbs
10/07
L
Replay
DEC 7-1
D. Valdiviezo
Poway Wrestling
PNL Gilroy Regional
Placement Matches (8 Man)
133 B
10/07
L
Replay
F 5-0 1:17
C. Hanover
Poway Wrestling
PNL Gilroy Regional
Cross Bracket (8 Man)
133 B
10/07
W
Replay
MD 10-2
D. Pierson
Daniel Cormier Wrestling Academy
PNL Gilroy Regional
Round 2 (8 Man)
133 B
10/07
W
Replay
MD 12-4
C. Perkins
Sanderson Wrestling Academy
PNL Gilroy Regional
Round 3 (8 Man)
133 B
10/07
L
Replay
MD 17-5
J. Malinconico
Poway Wrestling
PNL Gilroy Regional
Round 1 (8 Man)
133 B
09/23
L
Replay
TF 15-0 2:53
J. Limones
Daniel Cormier Wrestling Academy
PNL CHICAGO 2023 Boys Folkstyle Championships
PLACING
133
09/23
L
Replay
DEC 6-3
P. Tomazevic
Askren Wrestling Academy
PNL CHICAGO 2023 Boys Folkstyle Championships
SEMIS & Consi 1/4`S
133
09/23
W
Replay
F 9-1 4:37
C. Birchman
Askren Wrestling Academy
PNL CHICAGO 2023 Boys Folkstyle Championships
1/4`S
133
09/22
W
Replay
DEC 7-0
C. Hetzel-Sawyer
Askren Wrestling Academy
PNL CHICAGO 2023 Boys Folkstyle Championships
RD3
133
09/22
L
Replay
F 5-0 4:46
C. Lalonde
Bear Cave Wrestling
PNL CHICAGO 2023 Boys Folkstyle Championships
RD2
133
09/02
L
F 2-0 1:16
R. Villegas
RBWC
CA Super 32 Early Entry Tournament
Round 4 Champ & WB (64 Man)
132
09/02
W
F 9-1 2:28
N. Baxter
Livermore Elite WC
CA Super 32 Early Entry Tournament
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
132
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
07/21
L
Replay
VFA 0:30 7-0
J. Suetos
California
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Cons 32 #1
132 lbs
07/21
W
Replay
VSU1 16-8 2:52
B. Whipple
Wisconsin
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Cons 64 #2
132 lbs
07/21
L
Replay
VSU 8-0 1:15
C. Petersen
Idaho
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Rnd of 64
132 lbs
07/21
W
VFA 2:37 13-6
L. Mainard
Missouri
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Rnd of 128
132 lbs
07/17
L
Replay
VFA 0:33 6-0
S. Bah
New York
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Cons 64 #2
126 lbs
07/17
L
Replay
VSU 10-0 2:49
E. Kirk
Oklahoma
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Rnd of 64
126 lbs
07/17
W
Replay
VFA 2:32 10-4
T. Haas
Ohio
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Rnd of 128
126 lbs
03/25
L
Replay
F 8-2 3:40
R. Proffit
WY
2023 NHSCA High School Nationals
Consi of 32 #1
126 lbs
03/25
W
Replay
MD 9-0
E. Webster
NC
2023 NHSCA High School Nationals
Consi of 64 #2
126 lbs
03/24
L
Replay
DEC 9-8
K. Giles
NY
2023 NHSCA High School Nationals
Round of 64
126 lbs
03/24
W
F 2-2 1:45
H. Ribeiro
NJ
2023 NHSCA High School Nationals
Round of 128
126 lbs
03/04
L
Replay
MD 18-5
G. Chavez
Aces WC
RMN Events - Terminator
Consi of 8 #1
126 lbs
03/04
W
Replay
DEC 9-4
J. Tapia
Grindhouse WC
RMN Events - Terminator
Consi of 16 #2
126 lbs
03/04
W
Replay
F 5-2 1:28
R. Moore
McClintock
RMN Events - Terminator
Consi of 16 #1
126 lbs
03/04
W
Replay
TF 18-3 3:47
C. Kline
Dove Creek WC
RMN Events - Terminator
Consi of 32 #2
126 lbs
03/04
L
Replay
F 2-6 3:30
J. Martinez
Dominate WC
RMN Events - Terminator
Round of 32
126 lbs
01/21
W
F 2-0 0:45
A. Billy
Whitesboro (GIrls)
12th Annual Ladies Coyote Classic
Third Place
152
01/21
W
DEF 0-0
L. Stanskas
Frisco Lone Star
12th Annual Ladies Coyote Classic
Rd: 5 Con Semis
152
01/21
W
F 4-0 2:06
J. Rodriguez
Coppell
12th Annual Ladies Coyote Classic
Rd 4: Semis and Conso Quarters
152
01/21
W
F 2-0 0:44
M. Baires
Keller Girls
12th Annual Ladies Coyote Classic
RD 3: 2nd Wrestleback (16 Man)
152
01/21
L
F 5-0 3:29
A. Washington
The Colony Girls
12th Annual Ladies Coyote Classic
Round 2: Quarters
152
01/14
L
DEC 9-7
C. Frazier
Frisco Centennial (Girls)
Highway Five Invitational (Girls)
3rd
152
01/14
W
F 7-0 2:35
K. Richardson
Amarillo (Girls)
Highway Five Invitational (Girls)
Conso
152
01/14
L
F 4-0 2:59
A. Archie
Amarillo (Girls)
Highway Five Invitational (Girls)
Semis
152
01/14
W
F 2-0 0:56
A. Billy
Whitesboro (GIrls)
Highway Five Invitational (Girls)
Quarter
152
Related Content
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021