Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Sakai Kelly
Results
College Results
College
College
High School
Youth
Other
Season
2019-2020
2018-2019
2017-2018
Team Name
Saint Cloud State
St. Cloud State
st. Cloud state
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/08
L
FOR 0-0
S. Massie
UW-La Crosse
Uwec Don Parker Open
Placement (32 Man)
184
02/08
W
DEC 6-2
C. Melton
UW-Eau Claire
Uwec Don Parker Open
Semis & WB (32 Man)
184
02/08
L
DEC 6-5
T. Ryan
---
Uwec Don Parker Open
Quarters & WB (32 Man)
184
02/08
W
DEC 5-4
I. Kuehn
Luther
Uwec Don Parker Open
Round 2 Champ & WB (32 Man)
184
02/08
W
DEC 3-2
A. Oruna
UW-Whitewater
Uwec Don Parker Open
Round 1 (32 Man)
184
01/25
L
F 0-0 4:17
Z. Peterson
---
North Country Open
Placement Matches (8 Man)
184
01/25
L
DEC 2-1
R. Bye
Augustana
North Country Open
2nd Wrestleback (8 Man)
184
01/25
L
F 0-0 1:50
T. Vassar
---
North Country Open
Semis & 1st WB (8 Man)
184
01/25
W
DEC 5-3
Z. Peterson
---
North Country Open
Quarterfinals (8 Man)
184
12/07
L
FOR 0-0
T. Ryan
---
BVU Open
Placement (32 Man)
174
12/07
W
FOR 0-0
P. Calo
Wartburg
BVU Open
Semis & WB (32 Man)
174
12/07
L
DEC 5-3
D. Donovan
st. Cloud state
BVU Open
Quarters & WB (32 Man)
174
12/07
W
F 4-1 1:28
N. Baker
Simpson College
BVU Open
Round 2 Champ (32 Man)
174
12/07
W
DEC 5-3
C. Guest
---
BVU Open
Round 1 (32 Man)
174
11/16
W
DEC 2-1
L. Alvarado
Mary
Cobber Open (Finn Grinaker)
3rd and 5th Place Matches
174
11/16
L
DEC 9-5
J. Barzowski
---
Cobber Open (Finn Grinaker)
Round 5
174
11/16
W
DEC 3-2
A. Eichmann
---
Cobber Open (Finn Grinaker)
Round 4
174
11/16
L
F 3-6 4:54
J. Lopez
Minot State (N.D.)
Cobber Open (Finn Grinaker)
Round 2
174
11/09
L
F 4-2 4:20
E. Foster
---
Bison Open
2nd Wrestleback (16 Man)
174
11/09
W
DEC 6-2
L. Alvarado
University of Mary
Bison Open
Quarters & 1st WB (16 Man)
174
11/09
L
DEC 4-3
A. Brenner
North Dakota State University
Bison Open
Round 1 (16 Man)
174
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/26
L
F 0-0 2:03
N. Rogge
Augsburg
North Country Open
Placement Matches (16 Man)
174
01/26
L
DEC 5-3
J. Barzowski
---
North Country Open
4th Wrestleback (16 Man)
174
01/26
W
DEC 4-2
L. Wilson
Augsburg
North Country Open
Semis & 3rd WB (16 Man)
174
01/26
W
DEC 10-4
J. Scherber
Saint John`s
North Country Open
2nd Wrestleback (16 Man)
174
01/26
W
DEC 14-11
P. Wahl
Mary
North Country Open
Quarters & 1st WB (16 Man)
174
01/26
L
MD 13-3
T. Vassar
---
North Country Open
Round 1 (16 Man)
174
01/12
L
DEC 6-4
J. Barzowski
---
Ridgewater Open 2019
Round 4 16 Man
174
01/12
L
F 5-6 2:45
J. Colon
Rochester Community and Technical College
Ridgewater Open 2019
Round 2 16 Man
174
12/08
L
DEF 0-0
N. Rogge
Augsburg
2018 Holiday Inn/ Huskies Open
Round 4 Champ
174
12/08
W
DEC 11-4
L. Wilson
Augsburg
2018 Holiday Inn/ Huskies Open
Round 3 Champ
174
12/08
W
DEC 10-5
J. Scherber
St. John`s University
2018 Holiday Inn/ Huskies Open
Round 2 Champ
174
12/08
L
DEC 6-3
B. McFarland
---
2018 Holiday Inn/ Huskies Open
Round 1 CHAMP
174
12/01
L
DEC 8-2
P. Springsteen
Univ of Mary
MSU Moorhead Dragon Open
Placing - ALL
174
12/01
W
DEC 5-3
D. Bernett
Itasca
MSU Moorhead Dragon Open
Cons Semi
174
12/01
L
F 6-2 2:42
D. Urbach
---
MSU Moorhead Dragon Open
Round 2
174
11/10
W
DEF 1-1 6:47
J. Barzowski
---
Dakota Wesleyan Open
Semis & WB
174
11/10
W
MD 11-3
B. Castillo
Concordia (Neb.)
Dakota Wesleyan Open
Round 6 Quarters and WB
174
11/10
W
DEC 3-1
G. Osing
Southwest Minnesota State
Dakota Wesleyan Open
Round 4 Champ & WB
174
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/27
L
F 0-0 4:06
A. Bartlett
Southwest State
North Country
2nd Wrestleback (16 Man)
174
01/27
L
DEC 6-5
J. Graham
---
North Country
Quarters & 1st WB (16 Man)
174
01/20
L
DEC 6-5
A. Thompson
---
Worthington Open
4th Wrestleback (32 Man)
174
01/20
W
TF 17-2
T. Robison
---
Worthington Open
Quarters & 3rd WB (32 Man)
174
01/20
W
DEF 0-0
M. Mehr
Ridgewater College
Worthington Open
2nd Wrestleback (32 Man)
174
01/20
L
F 0-0 5:35
B. Vogel
---
Worthington Open
Round 2 Champ & WB (32 Man)
174
01/20
W
F 0-0 1:56
B. Brott
---
Worthington Open
Round 1 (32 Man)
174
01/06
W
F 0-0 2:12
B. Kryger
University of Regina
Ridgewater Open 2018
Rnd 3 Four Man Rnd 4 Five Man
174
01/06
W
DEC 6-5
M. Mehr
Ridgewater College
Ridgewater Open 2018
Round 2 Four and Five Man
174
01/06
W
F 0-0 1:43
D. Gainer
St. Johns University
Ridgewater Open 2018
Round 1 All Brackets
174
12/09
L
DEC 7-3
H. Grau
St. Cloud State
2017 Holiday Inn/ Huskies Open
Round 3
165
12/09
L
F 6-0 0:58
T. Holt
St. Cloud State
2017 Holiday Inn/ Huskies Open
Round 2
165
12/09
W
DEC 16-9
N. Lefebvre
St. John`s University
2017 Holiday Inn/ Huskies Open
Round 1
165
12/02
L
F 6-0 0:39
W. Dobler
MSU - Moorhead
MSU Moorhead Dragon Wrestling Open
Placing - ALL
165
12/02
W
DEC 8-4
A. LaPierre
---
MSU Moorhead Dragon Wrestling Open
Cons Semi
165
12/02
L
DEC 5-2
D. Donovan
St. Cloud State
MSU Moorhead Dragon Wrestling Open
Round 4
165
12/02
W
TF 19-3 5:36
J. Pelach
---
MSU Moorhead Dragon Wrestling Open
Round 2
165
11/18
W
DEC 8-5
L. Lopez
Minot State (N.D.)
Finn Grinaker Open
Place Matches
165
11/18
L
F 14-1 3:47
A. Lantz
South Dakota State
Finn Grinaker Open
Round 5
165
11/18
W
MD 18-8
T. Sharron
Minot State (N.D.)
Finn Grinaker Open
Round 4
165
11/18
W
F 0-0 1:10
T. Ostby
---
Finn Grinaker Open
Round 3
165
11/18
L
DEC 8-2
L. Lopez
Minot State (N.D.)
Finn Grinaker Open
Round 2
165
11/18
W
TF 21-5 6:18
J. Dravis
Minnesota State Moorhead
Finn Grinaker Open
Round 1
165
11/11
L
F 10-4 5:00
B. Lemon
Augustana (SD)
Dakota Wesleyan Open
Round 5 WB (64, 32)
165
11/11
W
MD 13-4
D. VanDerBoom
---
Dakota Wesleyan Open
Round 4 Champ & WB
165
11/11
L
DEC 6-5
K. Fingalsen
Southwest Minnesota State
Dakota Wesleyan Open
Round 2 Champ & WB
165
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024