Today · 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
Today · 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
Today · 2:00 PM UTC
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Today · 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Today · 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
Today · 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
Today · 4:00 PM UTC
Clash at Bullhead
Today · 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Today · 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-4 · Resumes Today at 5:30 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Today · 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
Tomorrow · 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
May 10-12, 2:00 PM UTC
Phil Portuese Northeast Regional Champs
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Bryce DellaPenta
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Eden
Eden HS
Hamburg-Eden
Hamburg-Eden HS
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/27
L
M FOR 0-0
J. Lopez
Sweet Home
2024 Ken-Ton Tournament
Rnd 9 (Consi SF; 5 Man RR4)
145
01/27
L
M FOR 0-0
S. Dickinson
Ken-Ton
2024 Ken-Ton Tournament
Rnd 8 (SF and WB); 5M-RR3; 4M-RR2; 3M-RR2)
145
01/27
W
DEC 8-2
A. Schiffhauer
Iroquois
2024 Ken-Ton Tournament
Rnd 6 (QF and WB); 5M-RR2; 4M-RR1; 3M-RR1)
145
01/27
W
MD 19-5
C. Seeley
Salamanca
2024 Ken-Ton Tournament
Rnd 4 (64M-3FD,3WB;32M-2FD,1WB;16M-1FD)
145
01/26
W
F 0-0 3:57
J. Proples
Lackawanna Sr HS
Eden Tri-meet
Round 1
145
01/25
W
F 5-0 3:44
B. Linnan
East Aurora-Holland HS
Eden Tri-meet
Round 1
145
01/13
W
DEC 5-4
B. Wendel
Southwestern
Patrick J Morales Memorial
3rd Place (32 Man)
145
01/13
W
DEC 8-4
R. Schaeffer
Hamburg
Patrick J Morales Memorial
Rnd 7 (32 M Consi- SF)
145
01/13
L
DEC 10-3
C. Proper
Corry
Patrick J Morales Memorial
Rnd 6A (32 Man Semifinal)
145
01/13
W
DEC 9-2
C. Reichenbach
Falconer-Cassadaga Valley
Patrick J Morales Memorial
Rnd 4A ( 32 Man Champ Quarters )
145
01/13
W
F 5-0 1:15
N. Tomlinson
Maple Grove
Patrick J Morales Memorial
Rnd 2A ( 32 M Ch Rnd 2 )
145
01/12
W
TF 15-0 5:16
D. Majtyka
Hamburg
Patrick J Morales Memorial
Rnd1 (32 M Ch Rnd 1)
145
01/07
W
TF 21-4 6:00
D. Wolcott
Fredonia
Ripley Invitational
finals
Boys 145
01/06
W
MD 16-6
J. Lopez
Sweet Home
Ripley Invitational
semi
Boys 145
01/06
W
F 6-0 2:51
D. Julius
Erie High
Ripley Invitational
quarters
Boys 145
01/06
W
F 2-0 1:52
N. Tomlinson
Maple Grove
Ripley Invitational
pre quarters
Boys 145
01/04
W
F 0-0 4:50
Z. Hughes
Springville HS
Eden HS @ Springville HS
Round 1
145
12/09
L
F 5-2 1:20
J. Dembik
Jamestown
STWOA Kickoff Classic
5th and 7th place matches
145
12/09
L
DEC 4-2
P. Thompson
Dansville/Wayland Cohocton
STWOA Kickoff Classic
WB Placing Rd
145
12/09
W
TF 16-0 4:59
R. Letko
Warren
STWOA Kickoff Classic
Champ Semi Finals and WB Blood Rd
145
12/09
L
F 5-0 5:39
R. White
St. Francis
STWOA Kickoff Classic
Quarters Finals and WB Rd 2 (32 man)
145
12/08
W
DEC 5-1
C. Zaffino
Warren
STWOA Kickoff Classic
Champ Rd of 16 and WB Rd 1 (32 man)
145
12/06
W
F 0-0 1:55
C. Freyburger
Maryvale Sr HS
Maryvale Sr HS @ Eden HS
Round 1
145
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
L
DEC 6-0
K. Schmitz
Hamburg-Eden
2023 NY Section VI D1 Championships
1st Place
118
02/11
W
DEC 6-0
M. Abbas
Nia. Whtfld
2023 NY Section VI D1 Championships
SF/WB
118
02/11
W
DEC 6-1
R. Andres
Lancaster
2023 NY Section VI D1 Championships
QF/WB
118
02/11
W
NC 0-0
M. Abbas
Nia. Whtfld
2023 NY Section VI D1 Championships
True 2nd
118
01/28
L
F 4-0 3:41
N. Motley
Ken-Ton
2023 Ken-Ton Tournament
Rnd 9 (Consi SF; 5 Man RR4)
118
01/28
L
MD 8-0
K. Schmitz
Hamburg
2023 Ken-Ton Tournament
Rnd 8 (SF and WB); 5M-RR3; 4M-RR2; 3M-RR2)
118
01/28
W
F 8-0 5:40
C. Sweeney
Iroquois
2023 Ken-Ton Tournament
Rnd 6 (QF and WB); 5M-RR2; 4M-RR1; 3M-RR1)
118
01/28
W
F 2-0 0:48
L. Rushford
Amherst Sr HS
Hamburg-Eden HS @ Amherst Sr HS
Round 1
118
01/28
W
F 2-0 0:44
L. Rushford
Amherst Sr HS
Hamburg-Eden HS @ Amherst Sr HS
Round 1
118
01/21
L
F 5-0 3:08
C. Barrientos
Starpoint
2023 ECIC Championships
Rnd 8 (1st, 3rd, 5th Places)
118
01/21
W
F 5-0 4:15
C. Sweeney
Iroquois
2023 ECIC Championships
Rnd 7 (Consi-SF)
118
01/21
L
DEC 8-7
J. Leuer
Starpoint
2023 ECIC Championships
Rnd 6 (SF and WB)
118
01/21
W
DEC 6-0
T. Mueller
Clarence
2023 ECIC Championships
Rnd 4 (QF and WB)
118
01/20
W
F 2-0 0:27
M. Hassan
Cheektowaga
2023 ECIC Championships
Rnd 2 (32M-2ndFwd,WB1),(16M-1stFwd)
118
01/17
L
DEC 6-4
L. Powell
Clarion Area Hs
Patrick J Morales Tournament
Champ. Round 4
118
01/15
W
DEC 13-9
G. Lundmark
Falconer-Cassadaga Valley
Patrick J Morales Tournament
Cons. Round 7
118
01/15
L
DEC 5-4
M. Meredith
Corry Area Hs
Patrick J Morales Tournament
Cons. Round 6
118
01/15
W
F 0-0 3:02
Y. Gautam
Sweet Home Sr HS
Patrick J Morales Tournament
Champ. Round 3
118
01/15
W
DEC 12-6
R. Chambers
Eisenhower Hs
Patrick J Morales Tournament
Champ. Round 2
118
01/12
W
DEC 12-6
K. Haseley
Starpoint HS
Starpoint HS @ Hamburg-Eden HS
Round 1
118
12/16
W
F 5-0 1:21
R. Posey
Canisius
2022 Linda C. Knuutila Memorial
Rnd 2 (64 Man Fwd 2, WB1; 32 Man Fwd1)
126
Related Content
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023